Přeposlat Canon PowerShot SX280 HS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SX280 HS

15.05.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Canon PowerShot SX280 HS je kapesní ultrazoom s 20ti násobným optickým zoomem. V rámci své štíhlé konstrukce obsahuje překvapivě mnoho doplňků a funkcí, a to včetně GPS a Wi-Fi. Snímky pořízené 12-ti megapixelovým CMOS snímačem jsou ostré a detailní, výjimkou jsou pouze ty, které pořídíme při vysokém nastavení ISO. SX280 HS je také velmi rychlým fotoaparátem a pořizuje video v kvalitě 1080p60. Není rozhodně dokonalý, disponuje například slabším rozlišením LCD displeje a nepříliš velkorysým rozpětím světelnosti. Celkově ale představuje velmi kvalitní přístroj, který dokonce patří k nejlepším ve své kategorii.

Canon PowerShot SX280 HS

Vzhledem ke svému impozantnímu objektivu je tělo fotoaparátu velmi malé – jeho rozměry činí 106 x 63 x 33 mm a hmotnost dosahuje 233 gramů. Je tedy o něco menší než konkurenční Samsung WB800F, který však disponuje 21x zoom objektivem. Objektiv SX280 má rozsah 25 – 500 mm (35 mm ekvivalent) a světelnost v rozmezí f/3,5 až f/6,8, což je tak trochu zklamáním. Fyzické ovládací prvky jsou řešeny velmi dobře a uspokojí i náročnější uživatele. Zadní LCD displej je mírným zklamáním, protože při standardní délce úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) nabízí rozlišení pouze 461 tisíc pixelů. Působí sice poměrně ostře, ale například ve srovnání s displejem o 920 000 pixelech u modelu Samsung Galaxy Camera rozhodně nedrží krok. Díky integrovanému Wi-Fi můžete s SX280 své snímky a videa sdílet a přenášet na jiná zařízení velmi jednoduše. Zabudovaný modul GPS zase umožňuje snímky přesně lokalizovat. Bohužel však při tom také značně ubírá energii ze zdroje, proto je dobré jej při fotografování bez lokalizace inaktivovat.

Canon PowerShot SX280 HS

 

SX280 HS je velmi rychlý přístroj. První snímek pořídí již za 1,6 vteřiny, závěrková prodleva nepřesahuje 0,1 vteřiny a v kontinuálním sériovém snímání udržuje frekvenci 3 sn./s. Oproti tomu zmiňovaná Galaxy Camera je zpomalována operačním systémem Android, první snímek pak pořídí až po 2,9 vteřinách od zapnutí a závěrková prodleva činí 0,4 vteřiny. SX280 dosahuje také vysoké ostrosti snímků; v testech dosáhly až 1957 linií na výšku, přičemž hranice 1800 linií je již považována za vysokou kvalitu. O něco hůře už si tento kompakt vede v rámci pořizování snímků za horšího osvětlení. Kritickou hranici digitálního šumu 1,5 % udrží ještě při ISO 1600, což není vyloženě špatný výsledek. V rámci kompaktů jde naopak dokonce o skvělý výsledek. Problém je ale v tom, že při zvětšení výsledných snímků se objevují značné ztráty detailů a ostrosti. Nejde však o vyloženě velký problém, takže celkovou výbornou bilanci specifikací a kvality práce tohoto modelu nijak neohrozí.

 

Canon PowerShot SX280 HS

Natáčet video můžete ve kvalitě 1080p60, 1080p30, 720p30, 480p30 nebo 240p240, a to ve formátu MP4. Poslední zmíněný režim není textovým překlepem – skutečně jde o extrémně rychlou sekvenci, která vám dokáže úžasně zpomalit pohyb v záběru. Natáčení ve kvalitě 1080p60 působí úžasně hladce a téměř hyper-realisticky; zatímco kvalita 1080p30 vypadá mnohem více jako tradiční video. Obě nastavení ale poskytují velmi hladký a rychlý záznam s ostrými detaily a vyváženými barvami. Ostření v průběhu natáčení je rovněž velmi hladké a rychlé. Zvuk pohybující se optiky je na záznamu bohužel slyšitelný, což je dobré mít předem na paměti. Z hlediska konektivity je k dispozici standardní mini HDMI port pro připojení k HD televizoru a mini USB port pro připojení k počítači. Podporovány jsou standardně paměťové karty SD, SDHC a SDXC. Přiložena je také odpovídající nabíječka.

Canon PowerShot SX280 HS

Celkově vzato je Canon PowerShot SX280 HS jedním z nejlepších fotoaparátů v této kategorii. Obrazová kvalita je u něj mírně lepší než u konkurenčního modelu srovnatelné kvality Samsung WB800F a kromě toho nabízí i integrované Wi-FI, GPS a schopnost natáčet vizuálně skvěle působící video ve kvalitě až 1080p60. 20x zoom objektiv je dostatečně ostrý a fotoaparát pracuje velmi rychle a spolehlivě. Samozřejmě ani tento přístroj není bez chyb, rozhodně jich ale nenajdeme mnoho a nevymažou přednosti, kterými SX280 disponuje. Pokud tedy stojíte o kapesní ultrazoom s vysokou obrazovou kvalitou snímků i videa a disponující Wi-Fi i GPS modulem, pak asi jen sotva naleznete něco lepšího, než je právě tento fotoaparát.

Canon PowerShot SX280 HS

Základní údaje:

Rozměry: 106,4 x 62,8 x 32,6 milimetru

Hmotnost: 233 gramů

Typ: Kompaktní fotoaparát

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 12,1 megapixelu

Typ displeje: LCD

Velikost displeje: 3,0 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 461 000 pixelů

Optický zoom: 20x

Digitální zoom: 4x

Citlivost ISO: 80 - 6400

Typ baterie: Lithium Ion

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SX280 HS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.