Přeposlat MEGAPIXEL otevřel unikátní multifunkční prodejnu Social Store světového formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MEGAPIXEL otevřel unikátní multifunkční prodejnu Social Store světového formátu

17.05.2013 | Tisková zpráva | Komentářů: 0 |

Centrum digitální fotografie láká začínající fotografy

MEGAPIXEL otevřel unikátní multifunkční prodejnu Social Store světového formátu

Společnost MEGAPIXEL, největší český prodejce digitální techniky, otevřela ojedinělou prodejnu v konceptu Social Store*. V industriálních prostorách bývalého pivovaru v pražských Holešovicích tak vyrostl designový ráj pro nadšence do fotografování. Prodejna není určena pouze pro pokročilé fotografy. Na své si přijdou i začátečníci, které se MEGAPIXEL snaží vést a učit formou pravidelných workshopů. Příkladem je i moderátorka Zorka Kepková, která aktuálně prochází komplexním kurzem fotografování pod vedením profesionálů z MEGAPIXEL.

MEGAPIXEL otevřel unikátní multifunkční prodejnu Social Store světového formátu

Social Store MEGAPIXEL v pražských Holešovicích navrhovala renomovaná architektonická kancelář ADR. Interiér přímo vybízí k vyzkoušení nejmodernějšího fotografického vybavení. Všichni členové proškoleného personálu jsou aktivními fotografy, proto dokážou pomoci, poradit a správně nasměrovat zákazníky. V přízemí prodejny je na ploše 500 m2 volně vystaveno 3 500 nejprodávanějších modelů fotoaparátů, objektivů a další digitální techniky. Součástí je i knihovna s odbornými publikacemi a kavárna s luxusní kávou doubleshot. Prodejna tak je i místem pro odpočinek.

Vrchní patro slouží jako ateliér, kde pravidelně probíhají zajímavé workshopy pro začínající i pokročilé fotografy. Kterýkoliv z návštěvníků může využít ateliér pro testování vyhlédnutého fotoaparátu. Pořízené snímky lze následně vytisknout na profesionální tiskárně, která patří mezi nejlepší na světě. Celý proces samozřejmě probíhá pod dohledem lektora.

MEGAPIXEL otevřel unikátní multifunkční prodejnu Social Store světového formátu

Prodeje nového Social Store za první měsíc provozu dokazují, že jeho otevření byla správná cesta. „Novou prodejnu v Holešovicích jsme otevřeli 2. dubna a už během čtrnácti dnů se nám podařilo naplnit obchodní cíle,“ říká zakladatel a ředitel společnosti Tomáš Matějček. Loňský obrat MEGAPIXELU 301 milionů korun by měla nová prodejna navýšit o 8- 10 %. S e-shopem by se obrat měl dostat až na 330 milionů korun ročně.

MEGAPIXEL otevřel unikátní multifunkční prodejnu Social Store světového formátu

Zajímavostí určitě je, že jako marketingovou strategii Tomáš Matějček nově prosazuje tzv. Inbound Marketing. „Snažíme se vytvářet pro své zákazníky hodnoty dlouhodobého charakteru, právě i prostřednictvím nového Social Store. Kamenné prodejny nám obstarávají až dvě třetiny veškerých prodejů společnosti,“ doplňuje Matějček. E-shop je pro MEGAPIXEL jeden z nejsilnějších marketingových nástrojů, který má nalákat zákazníky do prodejen. Na webu společnosti MEGAPIXEL také klienti naleznou třeba články o fotografování, fotoškolu nebo galerii. S nadlinkovými kampaněmi do budoucna MEGAPIXEL nepočítá, soustředit se bude např. na eventy a důležitá bude kreativa. Stejně tak MEGAPIXEL dává omezený prostor brandingu v prodejně. Má silnou zákaznickou základnu, jejich značku cílová skupina zná, web má vysokou návštěvnost. „Úkolem číslo jedna proto bude zvednout zákazníky od počítače a přivést je do obchodu,“ zdůrazňuje Matějček.

MEGAPIXEL otevřel unikátní multifunkční prodejnu Social Store světového formátu

*Social Store je koncept obchodů, kde je prodejce povýšen do role mentora, který se zákazníky o produktech diskutuje, radí jim a vede je. Social Store se vyznačuje také multifunkčností. Na jednom místě zákazník nalezne kromě samotného produktu i spousty doplňkových služeb. V případě prodejny MEGAPIXEL se jedná o ateliér s pravidelnými semináři a workshopy, moderním tiskovým centrem, kavárnou doubleshot, knihovnou s publikacemi. Důraz je kladen na funkčnost produktu, nikoliv značku. Proto nejsou v prodejně k vidění žádná velká loga výrobců fotoaparátů.

Specifikace Social Store MEGAPIXEL

 •  rozloha celé prodejny a přilehlých prostor zabírá více než 800m²
 • prodejnu tvoří 2 patra
 • celková výška interiéru je více než 8 metrů
 • čelním stěnám prodejny dominují okna vysoká 6 metrů
 • vstup do galerie zajišťuje ocelové točité schodiště o váze 4.000kg
 • v prostorách prodejny bude vystaveno více než 3.500 výrobků
 • digitální fotoaparáty budou vystaveny v dřevěné vitríně o délce 14 metrů
 • hlavní vitrína obsahuje přes 600 druhů foťáků a objektivů
 • většina fototechniky a IT produktů bude volně na předváděcích pultech, které tvoří 4 stoly
 • stoly jsou vyrobeny z dubového masivu a nejtěžší z nich váží 1.200kg
 • délka stolů ze surových klád je až 6 metrů
 • provoz prodejny bude zajišťovat 19 lidí
 • otevírací doba prodejny: pondělí – sobota  9 - 19h

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MEGAPIXEL otevřel unikátní multifunkční prodejnu Social Store světového formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.