Přeposlat Sony Cyber-shot DSC-HX50V

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Cyber-shot DSC-HX50V

26.06.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Cyber-shot DSC-HX50V je nepochybně jeden z nejmenších fotoaparátů s 30ti násobným zoomem. Kromě toho disponuje také širokou nabídkou různých režimů a funkcí a skvělou vizuální kvalitou snímků i natočených videí. Multifunkční sáňky umožňují připojení externího blesku, mikrofonu nebo elektronického hledáčku. Nedostatky spočívají zejména v malém snímači a chybějící podpoře formátu Raw. Externí blesk, mikrofon a elektronický hledáček jsou navíc poměrně drahé. Pomalý objektiv zase výrazně limituje možnosti využití ve vnitřních prostorách. Přesto je DSC-HX50V velmi kvalitním kompaktem, který skutečně dokáže zaujmout.

Sony Cyber-shot DSC-HX50V

Tento fotoaparát nabízí zejména dvě věci, které jsou u kompaktů velmi populární – skladné tělo a dlouhý objektiv. V tomto případě musíme pojem „skladný“ brát trochu s rezervou – celkové rozměry HX50V totiž činí 112 x 66 x 41 milimetrů a hmotnost dosahuje 270 gramů. Na druhou stranu je však třeba přiznat, že podobně velké fotoaparáty nemají 30x (f/3,5 – 6,3; 24 – 720 mm) objektiv. Málokterý jiný kompakt také disponuje těmi doplňky, které nacházíme u HX50V, což z něho činí jeden z nejlepších modelů na současném trhu. Skuteční fotografičtí nadšenci však budou nejspíš litovat dvou věcí: příliš malého snímače (1/2,3 palce) a absence podpory formátu Raw při focení. Pokud tedy stojíte o kompakt s velkým snímačem a podporou více než jen formátu JPEG, budete si muset počkat, anebo si pořídit fotoaparát s podstatně menším objektivem.

 

Sony Cyber-shot DSC-HX50V

 

Fotoaparát DSC-HX50V je nepochybně dobrým průvodcem na cestách, pořizujícím velmi pěkné a kvalitní snímky. Jeho spolehlivost a výkon však přímo závisí na vašich potřebách a očekáváních. Pokud si tento kompakt pořizujete místo digitální zrcadlovky s velkou rozlišovací schopností, pak s ním budete nejspíš nespokojení. Snímač s rozlišením 20 megapixelů nezaručuje natolik dobrou obrazovou kvalitu, což se ukáže zejména při zvětšení snímků na plnou velikost. Přesto se nemusíte obávat – v dobrém světle pořizuje tento kompakt velmi detailní snímky, stále dobře použitelné například jako tapety na monitor nebo pro prohlížení na HD televizoru. Digitální šum nepředstavuje problém až do ISO 1600, což je v této kategorii vcelku průměrná hodnota.

 

Sony Cyber-shot DSC-HX50V

 

HX50V je velmi rychlý fotoaparát, který dokáže pořídit první snímek po zapnutí asi za 1,9 vteřiny. Vzhledem k tomu, že za tu dobu musí zvládnout aktivaci a vysunutí objektivu, zaostření a pořízení snímku, jde o relativně velmi krátkou dobu. Závěrková prodleva činí v dobrém světle 0,2 vteřiny, v horším pak asi 0,4 vteřiny (což odpovídá těm nejrychlejším modelům dané kategorie). Při rychlém sériovém snímání pořizuje fotografie úctyhodnou rychlostí 10 snímků za vteřinu. Video je natáčeno ve vysoké kvalitě 1080p60, a to do formátu AVCHD. Kvalita se výrazně nezhoršuje ani v hůře osvětleném prostředí, ačkoliv pak je záznam očekávatelně zrnitější. Pohyb objektivu je na záznamu bohužel poněkud slyšitelný, celkově je ale kvalita zvuku velmi dobrá. V případě potřeby ji samozřejmě můžete výrazně zlepšit dodáním externího mikrofonu.

 

Sony Cyber-shot DSC-HX50V

 

Kompaktní fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-HX50V je důkazem faktu, že společnost Sony stále vyrábí jedny z nejlepších přístrojů této kategorie na současném trhu. Pořizuje totiž velmi kvalitní a detailní snímky, je značně rychlý a nabízí velké množství užitečných režimů a doplňků. Samozřejmostí je vysoká kvalita Full HD videa, vcelku příjemné ovládání a dobrá výkonnost i za vyššího nastavení ISO. Největším plusem je však impozantní třicetinásobný zoom objektiv, v této kategorii zcela neobvyklý. Jak už bylo zmíněno, tento fotoaparát může splnit všechny vaše očekávání, záleží ale na vašich vlastních preferencích a představách o jeho účelu. Rozhodně plně nenahradí vysoce kvalitní digitální zrcadlovky. Pokud vám nevadí, že nedisponuje zabudovaným bleskem a elektronickým hledáčkem, nenabízí podporu formátu Raw a jeho objektiv je občas trochu pomalý, pak vám nic nebude bránit v ocenění jeho nesporných kvalit a schopností.

 

Sony Cyber-shot DSC-HX50V

 

 

Základní údaje:

Rozměry: 112 x 66 x 41 milimetrů

Hmotnost: 270 gramů

Typ snímače: Exmor R CMOS

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozlišení snímače: 20,4 megapixelu

Ohniskový rozsah objektivu: 24 – 720 mm

Světelnost: f/3,5 – 6,3

Rozlišení videa: Full HD (1920 x 1080)

Maximální citlivost ISO: 3200

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Cyber-shot DSC-HX50V


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.