Přeposlat Canon EOS 70D

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS 70D

03.07.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ačkoliv je předchozí model Canon EOS 60D již relativně starý na poměry uživatelského DSLR, zůstává i po dvou letech velmi populární. Tělo tohoto fotoaparátu je i v červnu 2013 stále druhou nejprodávanější digitální zrcadlovkou na webu Amazon. Samozřejmě k tomu přispívá také výrazné snížení ceny, od jeho uvedení na trh téměř padesátiprocentní. Jak tedy navázat na úspěch prvního modelu a vytvořit ještě lepší a úspěšnější EOS 70D? Společnost Canon zvolila taktiku vytvoření nového systému automatického ostření, zatímco zbytek fotoaparátu dotvořila podle nejnovějších firemních standardů. A jaký je tedy výsledek?

Canon EOS 70D

Rozměry nového fotoaparátu činí přibližně 145 x 106 x 79 milimetrů, hmotnost dosahuje tomu odpovídajících 755 gramů. Zadní výklopný LCD displej má standardní úhlopříčku 3 palce (7,6 cm) a rozměry snímače dosahují 22,5 x 15 milimetru. Hlavní zajímavostí nového modelu je jeho inovativní systém automatického ostření, zvaný Dual Pixel CMOS AF (DPA), který představuje zcela nové řešení technologie AF. Místo jediné fotodiody, která ve snímači sbírá světlo a přeměňuje jej v elektrický signál, nesoucí informaci o obrazu, využívá technologie DPA hned dvě fotodiody, které si mezi sebou vzájemně porovnávají příchozí signál z každé poloviny a pro autofokus využívají algoritmus fázové detekce. Spolu se signálem z celé fotodiody pro obrazová data je pak automatické ostření podstatně rychlejší a přesnější. Také natáčení videa by mělo být díky tomuto systému jaksi hladší a kvalitnější. Příjemný je také fakt, že můžete využít množství objektivů Canonu, údaje přímo od výrobce přichází s tím, že kompatibilních je dokonce 103 objektivů. Canon nicméně upozorňuje, že lepší kvalitu videa zajistí objektivy typu STM, a to zejména proto, že jsou designovány pro tišší výkon.

 

Canon EOS 70D

 

I když jste velkým příznivcem manuálního ostření, Canon EOS 70D vás rozhodně má čím zaujmout. Vylepšuje například výkonnost při rychlém sériovém snímání na 7 fps (jako u výše postavených modelů 7D), přebírá video kodeky a ovladače od 6D a disponuje hezkým dotykovým rozhraním pro živý náhled a natáčení videa. Podporována je i funkce Wi-Fi pro bezdrátové ovládání a přenosy souborů, ačkoliv jde opět o typickou, nepříliš kvalitní implementaci Canonu. Zatímco celkový design zůstává téměř nezměněný, v ovládání fotoaparátu se objevují jisté inovativní zásahy a nové prvky, odvozené většinou od jiných modelů stejné vývojové řady. Snímač 70D má oproti staršímu modelu 60D větší rozlišení (20,2 oproti 18 megapixelům), citlivost na světlo se u 70D pohybuje v rozmezí ISO 100-12800 (25600) a výdrž baterie podle výrobce postačuje k pořízení zhruba 920 snímků. Rychlost závěrky má rozpětí 1/8000 až 30 sekund, velmi hezké a plynulé video je pořizováno v kvalitě 1080/30p/25p/24p nebo 720/60p/50p.

Canon EOS 70D

Z hlediska specifikací může fotoaparát Canon EOS 70D poměrně zdařile konkurovat modelu D7100. Bohužel však nedisponuje dvojitými sloty pro paměťové karty a zatím není jasné, jak dobře si povede z hlediska kvality stavby a voděvzdorného pouzdra. Z hlediska textury povrchu se D7100 také jeví o něco lépe než 70D a velkým zklamáním druhého zmíněného je zejména nekompletní (asi 98%) pokrytí hledáčku. Vzhledem k výše řečenému je téměř jisté, že jak D7100, tak i D70 budou v blízké době zřejmě nahrazeny lepšími modely, nabízejícími například vylepšený hledáček a mnohé další specifikace. Pokud tedy hledáte ekonomicky výhodnou variantu, nejlepší bude zatím sáhnout po podstatně levnějším modelu Canon EOS 60D; v rámci slevy (nyní kolem 600 amerických dolarů) je skutečně skvělou koupí a vykazuje lepší kvalitu své stavby než modely z řady Rebel.

Canon EOS 70D

 

Canon EOS 70D

 

Základní údaje:

Typ: Zrcadlovka

Rozměry: 145 x 106 x 79 milimetrů

Hmotnost: 755 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 22,5 x 15 mm

Rozlišení snímače: 20,2 megapixelu

Úhlopříčka displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 1 040 000 pixelů

Rozsah citlivosti ISO: 100 - 25600

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS 70D


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.