Přeposlat Samsung NX2000

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung NX2000

30.07.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát Samsung NX2000 je kompaktní fotoaparát typu CSC, disponující technologií Samsung SMART Camera. Jedná se o poslední příspěvek do velmi úspěšné řady fotoaparátů NX, nabízí skvělou obrazovou kvalitu snímků, kompaktní rozměry, velký dotykový displej, výbornou implementaci Wi-Fi, rychlé sériové snímání a mnoho dalšího. Mezi jeho negativy lze jmenovat pomalejší závěrku, absenci elektronického hledáčku a zabudovaného blesku, menší množství fyzických ovládacích prvků a konečně i fakt, že displej je fixovaný a hůře viditelný v jasném světle. Celkově lze tento fotoaparát hodnotit velmi kladně, musíte si ale být dobře vědomi jeho nedostatků.

Samsung NX2000

Mezi největší přednosti NX2000 patří jeho kompaktní a skladné rozměry. Ty činí pouze 119 x 64,5 x 35,7 (21,9) mm bez vysunovací části fotoaparátu. Hmotnost bez baterie pak dosahuje jen 228 gramů, což je samozřejmě velmi příjemné. Tím se NX2000 značně blíží modelu Sony Alpha NEX-3N, který rovněž disponuje snímačem APS-C, navíc má ale výklopný displej a zabudovaný blesk. NX2000 nemá naproti tomu ani jeden ze zmíněných doplňků, zato ale disponuje malým externím bleskem. Fyzické ovládací prvky jsou velmi omezené, takže fotografové, kteří si s nastavením svého přístroje rádi pohrají, nejspíš NX2000 příliš neocení. Zadní LCD displej má nadstandardní délku úhlopříčky 3,7 palce (9,4 cm) a zahrnuje tak většinu plochy zadní strany fotoaparátu. Jeho rozlišení činí velmi pěkných 1 152 000 pixelů a má velmi citlivou odpovědní reakci na dotyk. Bohužel je však displej hůře vidět za jasného slunečného dne.

 

Samsung NX2000

 

Snímač APS-C CMOS disponuje rozlišením 20,3 megapixelu a zajišťuje tak skutečně vysokou kvalitu obrazu, a to i za horšího osvětlení. Velmi dobře je řešena implementace Wi-Fi, umožňující snadno a rychle sdílet obsah fotoaparátu na sociálních sítích. NX2000 dokáže pořídit snímek asi za 1,3 vteřiny po zapnutí, jeho závěrka pak činí asi 0,4 vteřiny. Sériové snímání probíhá (dle testů) při frekvenci až 7,8 fps, což je velmi slušné. Takto lze pořídit až 13 snímků ve formátu JPG nebo 5 ve formátu Raw před následným zpomalením. Z hlediska ostrosti snímků si tento fotoaparát vede také velmi dobře, nejlepší výsledky překonávají 2400 řádků na výšku snímku. Jak již bylo řečeno, NX2000 si vede skvěle také při vyšších nastaveních ISO, neboť ještě při ISO 6400 činí míra digitálního šumu na snímcích pouze 1,6 %. Tento kompakt tedy patří k nejlepším přístrojům dané kategorie, co se celkové kvality snímků týče.

 

Samsung NX2000

 

Video je natáčeno až v kvalitě 1080p30, a to ve formátu MP4. Záznam je velmi detailní a ostrý, barvy jsou přesné a vyvážené. NX2000 dostatečně rychle přeostřuje, ačkoliv se může někdy trochu opožďovat. K dispozici není vstup pro externí mikrofon, pohyb objektivu ale na záznamu prakticky není slyšitelný. Z dostupných konektorů jsou k dispozici micro HDMI port a micro USB port, který se zdvojuje také jako port pro dobíjení. Jediným podporovaným formátem paměťových karet jsou microSD, bez problémů funguje například SanDisk s kapacitou 64 GB. Vzhledem k tomu, že dotykové funkce pracují rychle a spolehlivě, lze konstatovat, že NX2000 je určen zejména fotografům, kterým vyhovuje tento dosud netradiční způsob práce s fotoaparátem. Konzervativní fotografové s ním však příliš spokojeni nebudou a nelze jim tento kompakt doporučit.

 

Samsung NX2000

 

NX2000 je nesporně velmi kvalitní a výkonný přístroj, nabízející skvělou kvalitu snímků i videozáznamu, dobrou výkonnost za horšího osvětlení a přímo skvělou implementaci Wi-Fi. Je jen škoda, že Samsung nevyrobil fotoaparát s výklopným displejem, na který by bylo lépe vidět i za slunečného dne. Také pomalá závěrka a velmi omezená nabídka fyzických ovládacích prvků značně zužuje okruh možných zájemců o tento kompakt. Pokud ale patříte k obdivovatelům moderních fotoaparátů s dotykovým ovládáním a rychlým připojením pro sdílení obsahu, pak je NX2000 rozhodně hodný vašeho zájmu. Přinejmenším kvalitou snímků rozhodně nikoho nezklame.

 

Samsung NX2000

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 119 x 64,5 x 35,7 (21,9) mm

Hmotnost: 228 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 18 x 24 (APS-C) mm

Rozlišení snímače: 20,3 megapixelu

Rozměr LCD displeje: 3,7 palce (9,4 cm)

Rozlišení LCD displeje: 1 152 000 bodů

Porty: micro USB 2.0, micro HDMI port

Optický zoom: 2,5x

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung NX2000


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.