Přeposlat 7 jednoduchých kroků k profesionálnímu videu z dovolené

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

7 jednoduchých kroků k profesionálnímu videu z dovolené

12.08.2013 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Radí společnost MEGAPIXEL, největší český prodejce digitální techniky: Do světa digitální fotografie pronikla už velká spousta z nás, kouzlu co nejlepší kompozice jsme doslova propadli, pro zajímavý záběr jsme schopní podniknout mnohdy i riskantní dobrodružství. Léto ale přímo vybízí také k zachycení našich zážitků na videa – a jak jsme na tom s jejich kvalitou? V technické stránce problém není, fotoaparáty nabízejí čím dál tím lepší parametry a výjimkou už není ani video ve Full HD. Ale víte, jak je využít? Přinášíme několik základních rad, díky kterým natočíte konečně letos na dovolené opravdu dobré video. Osobité a takové, abyste se na něj měli chuť dívat i po letech, abyste ho mohli ukázat rodině nebo sdílet s kamarády.

7 jednoduchých kroků k profesionálnímu videu z dovolené

7 rad, jak točit video a čeho se vyvarovat, přináší společnosti MEGAPIXEL, největší český prodejce digitální techniky:

  • Udělejte si jasnou představu, jak má vypadat výsledek. Proč točíte, pro koho, co chcete zabrat a zprostředkovat divákům. Rozhlédněte se kolem sebe s očima otevřenýma, potom teprve očima fotoaparátu.
  • Točte jen na šířku! Video na výšku je omyl, který budete muset smazat (nebo zbytečně natáčet u počítače hlavu).
  • Dodržujte kompozici a vložte do videa svůj úhel pohledu, ať můžete divákovi zprostředkovat působivost místa nebo situace v plné kráse.
  • Zajistěte stabilizaci záběru. Poslouží vám lavička, patník, zeď nebo samozřejmě stativ. Na displeji přístroje nestabilizované video nevypadá tak špatně, ale na televizi nebo monitoru jsou otřesy výraznější. Pokud objektiv disponuje optickou stabilizací obrazu, určitě ji mějte zapnutou.
  • Vyvarujte se přílišného zoomování. Obvykle se nepodaří zoomovat zcela plynule a zoom potom vypadá kostrbatě. Spíše natočte jeden celek, zastavte video a poté se zaměřte na objekt, na který jste chtěli zoomovat a natočte ho v detailu. Ve finálním výsledku působí tento přechod pro diváka mnohem příjemněji než roztřesený zoom.
  • Nebojte se změnit perspektivu. Například když chcete natočit děti v akci, zachyťte svět z jejich perspektivy, neboli z výšky, ze které vaše děti vidí svět. Aktivity dětí z pohledu dětské perspektivy dodají videím velmi specifický a doslova akční charakter.
  • Přizpůsobte situaci a odhadněte rychlost natáčení neboli panorámování. Krásné panorama města natáčejte pomalým, plynulým horizontálním pohybem, aby se nerozmazal obraz, nezanikly detaily a obraz tak nepozbyl svého smyslu i krásy. Při točení dětí se přizpůsobte rychlosti pohybu dítěte. Pokud se například pohybuje zleva doprava, udržujte ho v levé části obrazu, aby vám ze záběru neuteklo a snažte se panorámovat stejnou rychlostí, jakou se pohybuje dítě. Výsledkem budou záběry působivé, uklidňující a obohacující (panorama města), ale i akční a dynamické (sledování dětí).

 

„Pokud se zkusíte držet těchto základních postupů a rad, budete se na svá videa dívat raději než doposud a opakovaně a naplno prožijete příjemné chvíle strávené s těmi nejbližšími,“ doplňuje Luděk Bouška ze společnosti MEGAPIXEL a autor sedmi rad k profesionálnímu videu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku 7 jednoduchých kroků k profesionálnímu videu z dovolené


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.