Přeposlat General Electric X2600

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

General Electric X2600

15.08.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparát General Electric X2600 je dalším levným modelem z příslušné vývojové řady tohoto výrobce. Má ostrý objektiv, štědré 26x zoom rozpětí a vcelku solidní stavbu. Celkově je také poměrně levný a využívá tužkové baterie, což může být vnímáno jako velká výhoda. Negativem je slabé rozlišení jeho displeje, absence elektronického hledáčku a zejména horší kvalita snímků při vyšším nastavení ISO. Také video je limitováno na kvalitu 720p. Tento ultrazoom sice nabízí dostupnou kvalitu, rozhodně se ale nevyrovná například konkurenčnímu modelu Panasonic Lumic DMC-FZ200 (který je ale na druhou stranu podstatně dražší).

General Electric X2600

Rozměry X2600 činí 117 x 79 x 73 milimetrů, hmotnost i s baterií a kartou dosahuje zhruba 490 gramů. K dispozici je varianta v modré nebo černé barvě, obě působí velmi solidně a elegantně. Hlavní část povrchu ale tvoří lacině působící pevný plast, úchyt je navíc pokryt texturovanou imitací koženky. Ačkoliv je X2600 větší než jeho příbuzný X600, na rozdíl od něj nemá vestavěný elektronický hledáček. Je škoda, že implementováno není ani Wi-Fi, což by byl u fotoaparátu této cenové kategorie velmi příjemný doplněk. Ohniskové rozpětí činí v rámci 26násobného zoomu 26 – 676 mm. Světelnost je pouze průměrná, její rozpětí dosahuje f/3.2 – 5,6; při maximálním přiblížení tedy budete muset využít vyššího nastavení ISO, a to i s vestavěným systémem optické stabilizace. Celkovou kvalitu obrazu bohužel snižuje i menší objektiv, který při své velikosti 1/2,3 palce jednoduše nemůže konkurovat větším objektivům nákladnějších modelů.

 

General Electric X2600

 

Fyzické ovládací prvky jsou koncentrovány zejména na horní straně fotoaparátu. Ačkoliv jsou tlačítka trochu menší, než by bylo ideální, vystupují výrazně nad povrch těla přístroje a dají se tak poměrně pohodlně tisknout. Zadní LCD displej má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm), ale rozlišení 230 000 pixelů je značným zklamáním. Obraz na něm je tak bohužel značně pixelovaný a rozostřený a přispívá výrazně k dojmu levného „budget“ modelu. X2600 je bohužel také výrazně pomalým fotoaparátem. První snímek po zapnutí pořídí až za zhruba 2,2 vteřiny a jeho závěrková prodleva činí znatelných 0,4 vteřiny. V režimu sériového snímkování pořídí následný snímek až po uplynutí 1,2 vteřiny, čímž se řadí k velkým loudalům i v rámci této kategorie. Při horším světle nebo maximálním zoomu se navíc závěrková prodleva prodlouží až na úmorný interval 1,8 sekundy. Potěší naopak ostrost snímků, která dosahuje vesměs nadprůměrných hodnot – až kolem 2300 řádků na výšku.

 

General Electric X2600

 

Velmi špatně si X2600 vede při pořizování snímků v horším světle. Kritickou hranici digitálního šumu 1,5 % totiž udrží jen při nejnižším nastavení ISO 64, při ISO 100 už šum dosahuje 1,9 % a při ISO 400 dokonce 2,6 %. Na úrovni ISO 200 se již začínají vytrácet detaily, snímky jsou pak použitelné maximálně do ISO 400. Je jasné, že tento fotoaparát nelze doporučit nikomu, kdo rád fotí v jakýchkoliv světelných podmínkách. Video je natáčeno v maximální kvalitě 720p30 do formátu MP4. Záznam je ostrý a detailní a objektiv může v průběhu natáčení přeostřovat – jeho pohyb je ale na záznamu nepříjemně slyšitelný. Po zoomování fotoaparát chvíli bojuje se zaostřením, ale nejde o výrazný problém. Na boku úchytu se nachází standardní HDMI a micro USB port. Podporovány jsou paměťové karty SD, SDHC a SDXC. Napájení zajišťuje čtveřice AA baterií.

 

General Electric X2600

 

Fotoaparát General Electric X2600 je i přes zmíněná negativa mírně nadprůměrným modelem, který sice nedisponuje doplňky typu EVF nebo integrovaným Wi-Fi, dokáže ale zaujmout vysokou kvalitou snímků, 26x zoom objektivem i svojí nízkou cenou. V rámci vlastní cenové kategorie si nevede vyloženě špatně, i když horší výkonnost při vyšším nastavení ISO jej drží hodně zpátky. Když ale X2600 srovnáme s většinou konkurentů z jen mírně vyšší cenové kategorie, rozhodně už neobstojí. Je totiž značně pomalý, má velmi slabý LCD displej, limitovanou kvalitu videa a nelze jej příliš doporučit pro pořizování snímků za horšího světla. Pokud je pro vás hlavním kritériem nižší cena a jste si dobře vědomi jeho slabostí, pak by pro vás mohl X2600 představovat zajímavou volbu. V jiném případě se ale raději poohlédněte po konkurenci.

 

General Electric X2600

 

Základní údaje:

Velikost: 117 x 79 x 73 milimetru

Hmotnost: 490 gramů

Typ snímače: CCD

Velikost snímače: 1/2,3" (6,2 x 4,6 mm)

Rozlišení snímače: 16,1 megapixelu

Rozměr LCD displej: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 230 000 bodů

Poměr stran LCD displeje: 4:3

Porty: micro USB, micro HDMI

Optický zoom: 26x

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku General Electric X2600


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.