Přeposlat HP PhotoSmart C500

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PhotoSmart C500

20.08.2013 | Vladimír Socha | Klasické fotoaparáty | Komentářů: 0 |

Fotoaparát HP PhotoSmart C500 pořizuje poměrně hezké snímky, pracuje ale pomalu a poněkud těžkopádně. Disponuje snímačem s rozlišením 2 megapixely, objektivem s trojnásobným optickým a dvojnásobným digitálním zoomem, mechanickou závěrkou, vysokorychlostní USB konektivitou a dalšími dnes již běžnými prvky, které v době jeho uvedení na trh byly ještě poměrně inovativní. Největším nedostatkem je otravně dlouhá závěrková prodleva. Jde nicméně o elegantní fotoaparát, který podává spolehlivý výkon, ačkoliv dnes je již v mnoha ohledech značně zastaralý.

HP PhotoSmart C500

Objektiv se v případě vypnutí schovává do těla tohoto fotoaparátu. Povrch je tvořen zčásti kovem a zčásti je doplněn plastem. Rozměry tohoto kompaktu činí 153 x 85 x 64 milimetrů, hmotnost dosahuje zhruba 410 gramů (včetně baterií). Tím C500 samozřejmě výrazně překonává současné miniaturní kompakty, přesto se stále pohodlně vejde do větších kapes a malých zavazadel. Snímač fotoaparátu je typu CCD (struktura GRGB), jeho celkové rozlišení činí 2 megapixely (efektivní 1,92 Mpix). Ohnisková vzdálenost má rozmezí 38 – 115 mm, maximální (fixovaná) hodnota ISO činí 80. Rozpětí světelnosti má obstojnou hodnotu 2.8 – 4.6 (resp. 6,3 – 9.0). Maximální rozlišení snímku dosahuje 1600 x 1200 při poměru stran 4:3. Měření expozice je středové a zcela řízené programem.

 

HP PhotoSmart C500

 

Zadní TFT displej má délku úhlopříčky necelé 2 palce (4,57 cm). Množství fyzických ovládacích prvků bylo u tohoto modelu sníženo na minimum, všechny jsou nicméně pěkně značené. Výjimkou jsou jen tři „měkká“ funkční tlačítka pod LCD. Velmi zajímavá je funkce „Eye Start“, umožňující uvést fotoaparát do pohotovosti pouhým přiblížením oka k hledáčku. Nalevo od něj se totiž nachází trojice senzorů, které ucítí blízkost vašeho obličeje a „probudí“ fotoaparát z režimu spánku. Na horní straně kompaktu nalezneme tlačítko označené logem v podobě tří diamantů, které přepíná velikost a rozlišení pořizovaných snímků. K dispozici jsou režimy v kvalitě 1600 x 1200, 1152 x 864 a 640 x 480. Tuto změnu však můžete provést i v hlavním menu, kde můžete také nastavit kýženou úroveň komprese JPEG.

 

HP PhotoSmart C500

 

Zdrojem energie C500 jsou pouze tři tužkové (nejlépe NiMH) baterie, které ale nevydrží příliš dlouho – zejména pokud používáte častěji LCD displej. V případě tohoto kompaktu je lepší jej ani nevyužívat, snímky na něm beztak vypadají mnohem hůře, než jaké skutečně jsou a jak poté působí nahrané v počítači. Asi nejvíce otravnou věcí u C500 je extrémně dlouhá závěrková prodleva, která prakticky znemožňuje pořizovat snímky čehokoliv, co se pohybuje vyšší rychlostí. Po dvouvteřinové prodlevě, kterou zabere AF, je třeba počkat ještě další 1,5 vteřiny před konečným pořízením snímku. Prodleva je přitom stejně zdlouhavá za jasného dne i v šeru s použitím blesku. Obrazová kvalita je velmi dobrá, ale barvy, saturace i detaily by mohly být rozhodně lepší (i na poměry fotoaparátů s rozlišením 2 megapixely). Kvůli nízkému nastavení citlivosti ISO 80 také rozhodně nečekejte skvělou výkonnost ve slabším světle.

 

HP PhotoSmart C500

 

HP PhotoSmart C500 je ozvěnou starých časů, velký dvoumegapixelový kompakt nabízející obstojnou kvalitu a z dnešního hlediska velmi málo zajímavých doplňků. Nechybí mu nic, co kompaktní fotoaparát z přelomu tisíciletí potřeboval, na druhou stranu však už tehdy nebyl tou úplně nejlepší volbou. Nemá cenu jej samozřejmě srovnávat se současnými kompakty, protože ty jsou již z hlediska technologií a výkonu o celé světelné roky dál. Chcete-li si ale pořídit starší spolehlivý přístroj tohoto typu, pak C500 patří rozhodně do pomyslného užšího výběru.

 

HP PhotoSmart C500

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Rozměry: 153 x 85 x 64 milimetru

Hmotnost: 410 gramů

Typ snímače: CCD

Rozlišení snímače: 2 megapixely (efektivní 1,92 Mpix)

Velikost displeje: 2 palce (5,1 cm)

Ohnisková vzdálenost: 38 – 115 mm

Zoom: Optický 3x, digitální 2x

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PhotoSmart C500


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.