Přeposlat Nikon Coolpix S9500

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix S9500

27.08.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kompaktní fotoaparát Nikon Coolpix S9500 disponuje v rámci své velikosti a hmotnosti skutečně impozantním rozpětím zoomu. Nabízí velké množství automatických nastavení pro fotografování a nedělá mu problém pořizovat HD záznamy nebo třeba klipy ve slow-motion. Vestavěný Wi-Fi modul zase umožňuje přímé zasílání pořízeného obsahu na zařízení s operačními systémy iOS nebo Android. Vytknout se mu dá pouze mírně zhoršená kvalita snímků pořízených za slabšího osvětlení a pomalejší autofokus právě v těchto podmínkách. Také blesk by mohl být na těle fotoaparátu lépe umístěný a k dispozici by neškodilo mít více možností manuálního ovládání. Přes výše uvedené lze S9500 hodnotit velmi kladně.

Nikon Coolpix S9500

Nikon Coolpix S9500 možná není výjimečným modelem kompaktního ultrazoomu, rozhodně ale patří k těm vysoce kvalitním. Objektiv je o 100 mm „delší“ než u loňského předchůdce S9300 (má ohniskové rozpětí 25 – 550 mm) a rozlišení snímače bylo navýšeno až na 18 megapixelů. To samozřejmě neznamená nutně lepší fotoaparát, ale pokud chcete přimět uživatele, aby místo telefonů k fotografování používali kompakty, patří to tak trochu k věci. Nikon také vybavil tento model několika novými možnostmi snímkování, schopností rychlé editace a aplikací různých sofistikovaných filtrů i efektů. K dispozici je rovněž vestavěná Wi-Fi a GPS, takže S9500 je také vhodným společníkem na cesty. Není to vyloženě dokonalý kompakt, ale v rámci své ceny rozhodně stojí za zvážení. Jeho OLED LCD displej má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm), rozlišení činí vcelku obstojných 614 000 pixelů.

 

Nikon Coolpix S9500

 

Obrazová kvalita pořízených snímků je výrazně závislá na světelných podmínkách a na ohniskové vzdálenosti. Při základním nastavení ISO jsou detaily velmi dobré, brzy se ale s navýšením začínají zjemňovat a jejich kvalita se zhoršuje. Při ISO 800 už se začíná mírně vytrácet dokonalý trojrozměrný vjem objektů a barvy vypadají vybledle. Pořizování snímků při nastavení citlivosti ISO 1600 a ISO 3200 by pak mělo být využíváno jen v krajních případech. Barvy už jsou totiž silně vybledlé a potlačení digitálního šumu způsobuje značnou újmu vizuální kvalitě a použitelnosti snímků. Kvalita videozáznamu je naopak velmi vysoká, a to až do té míry, že se dá příjemně sledovat dokonce i na televizní obrazovce. Zoomovat přitom můžete i během natáčení, zvuk pohybujícího se objektivu je navíc slyšitelný pouze v tichých scénách. Z hlediska rychlosti si S9500 vede také velmi dobře. První snímek po zapnutí pořídí po 1,5 vteřině, závěrková prodleva činí v dobrém světle 0,2, ve slabším pak kolem 0,6 vteřiny. Doba mezi pořízením dvou následných snímků dosahuje v průměru asi 1,3 vteřiny. Ohromným zlepšením oproti předchozímu modelu S9300 je ale zejména stejný interval s použitím blesku (1,5 sekundy oproti 6,5 sekundám).

Nikon Coolpix S9500

Design S9500 se oproti předchozím generacím poněkud vylepšil. Fotoaparát je celkově útlejší a lehčí, oproti S9300 má pouze delší objektiv. Je velmi skladný a dobře se vejde do kapsy nebo malých zavazadel. Velmi snadno se také ovládá, což je rovněž významná přednost pro tento typ fotoaparátů. K dispozici je v barvách černé, stříbrné a červené. Oproti S9300 se tvarem téměř neliší, nemá ale horní vybouleninu pro přijímač GPS. Horní okraj je proto u S9500 rovnoměrný a plochý, je však třeba dávat si pozor na to, kam kladete prsty na levém boku. Tam totiž vyskakuje velmi rychle blesk, řízený automaticky. Většina fyzických ovládacích prvků je umístěna na horním okraji přístroje a dále napravo od zadního LCD displeje. Jeho rozměry činí 110,1 x 60,3 x 30,7 milimetru, hmotnost kolem 205 gramů.

 

Nikon Coolpix S9500

 

Celkově lze Nikon Coolpix S9500 hodnotit vesměs kladně. Tento elegantní kompakt nabízí slušnou výkonnost, vysokou obrazovou kvalitu snímků (s výjimkou opravdu slabého světla) a schopnost pořízení velmi pěkného videozáznamu. Navíc je vybaven vestavěným Wi-Fi i GPS modulem, nezabere mnoho místa a disponuje vysokým rozlišením i velkým rozpětím zoomu. Rozhodně není dokonalý, ale jeho nedostatky určitě nepřekračují mez, která by již negovala jeho přednosti. Pokud jste si dobře vědomi silných i slabých stránek S9500, pak vám lze tento kvalitní kompaktní ultrazoom vřele doporučit.

Nikon Coolpix S9500

Základní parametry:

Typ: Kompakt

Velikost: 110 x 63 x 30 milimetrů

Hmotnost: 205 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 1/2,3

Rozlišení: 18 megapixelů

Maximální hodnota ISO: 3200

Rozměr LCD displeje: 3 palce

Rozlišení LCD displeje: 614 000 bodů

Světelnost: F/3,4 – 6,3

Interní paměť: 23 MB

Video formát: H.264

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix S9500


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.