Přeposlat Ricoh Theta - představení

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh Theta - představení

14.09.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pořizování a sdílení panoramatických snímků – ať už pomocí smartphonu nebo fotoaparátu – se v poslední době stává velmi populární. V závislosti na okolní scenérii se pořizování širokého 360° záběru okolí může výsledně projevit jako skutečná dech beroucí záležitost. Ricoh Theta ale dokáže udělat opravdu fantastický panoramatický snímek i z jinak vcelku nudného pozadí. Co nám tedy tento nový výrobek nabízí?

Ricoh Theta - představení

Jediným stiskem spouště pořídí Ricoh Theta svým ultra-malým optickým systémem dvou objektivů celou okolní scénu od shora až dolů v jednom plně sférickém obrazu. Samotné zařízení působí spíše jako výrobek z dílny zvláštních efektů některého ze sci-fi seriálů. Také zvuk, který se ozve hned po stisku spouště, zní spíše jako akustický efekt jakéhosi neznámého přístroje z daleké budoucnosti. Tento futurologický dojem podporuje také hladký podlouhlý tvar, připomínající vzdáleně televizní ovladač. Pořízené snímky jsou rychle ukládány do vnitřní paměti s kapacitou 4 GB, která zvládne uložení až 1200 snímků. Baterie je rovněž vestavěná a svojí kapacitou zvládne až 200 snímků na jedno dobití. Na spodní straně přístroje se nachází Micro-USB port pro dobíjení a přenos snímků.

Ricoh Theta - představení

Celkově na těle Ricoh Theta nalezneme jen tři tlačítka – power/vypínač, spoušť a Wi-Fi. Theta se bezdrátově skrze Wi-Fi přímo připojuje k iPhonu 4S nebo 5, dále pak k dotykovým modelům iPodů 4. a 5. generace. Podpora operačního systému Android je očekávána ke konci letošního roku. Díky tomuto systému nemáte jen šanci prohlížet a interaktivně zacházet se snímky, můžete přístroj také dálkově ovládat (resp. bezdrátově na dálku aktivovat spoušť). Theta ukládá do paměti obrázky ve formátu JPEG a pro interakci s ním je potřeba mít k dispozici příslušné softwarové aplikace. Když se bezdrátově připojíte k tomuto netradičnímu fotoaparátu pomocí smartphonu, můžete snímky bez problémů překopírovat; pokud používáte smartphone jako dálkovou spoušť, pak se vám snímky ihned po jejich dálkově vedeném pořízení automaticky nahrají do chytrého telefonu samy.

Ricoh Theta - představení

Jakmile se snímky nahrají do vašeho chytrého telefonu nebo iPodu, můžete s nimi aktivně manipulovat dotykem prstů. Lze je takto například přibližovat a oddalovat, přecházet mezi nimi a nechat je otáčet, případně s nimi rotovat tak, aby se střídavě objevovalo nebe a země (pokud se do nich zahledíte zblízka, pak možná pozor na slabý žaludek). Může to znít nepravděpodobně, ale panoramatické snímky vašeho okolí opravdu vypadají krásně a mají často až romantický či sentimentální nádech. Díky speciální aplikaci pro plochu na Mac nebo Windows můžeme tyto panoramatické snímky využít také jako interaktivní pozadí. Lze je rovněž nahrát na webovou stránku Theta, odkud mohou být sdíleny na Facebooku, Twitteru a Tumblr, stejně jako na webech Microsoftu Photosynth a Bing Maps.

Ricoh Theta - představení

Panoramatický fotoaparát Ricoh Theta patří k četným experimentům poslední doby. Zatím umí jen jednu věc, ale je možné, že podobně jako loňská Lytro Light Field Camera bude časem zdokonalována a obohacena o další prvky funkcionality díky častým softwarovým aktualizacím. Zástupci společnosti Ricoh na nedávné tiskové konferenci v rámci IFA 2013 potvrdili, že ačkoliv se v současné době zaměřují na fotografie, v budoucnu budou možná klást mnohem větší důraz na streaming a video. Panoramatické snímky jsou skutečně nádherné a jejich sdílení je s Theta rovněž velmi jednoduché. Problémem by tak mohla být pouze cena, která bude činit asi 400 amerických dolarů (necelých 8000 Kč). Výrobce uvádí, že se (vzhledem k implementovaným technologiím) jedná o uživatelsky příznivou částku, jak ale ukázaly předběžné výzkumy názoru potenciálních zájemců, málokdo bude ochoten zaplatit víc než polovinu zmíněné ceny. Uvidíme tedy v říjnu, kdy má Theta dorazit do obchodů.

Ricoh Theta - představení

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh Theta - představení


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.