Přeposlat Fujifilm FinePix F900EXR

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix F900EXR

01.10.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

F900EXR je velmi kvalitní kompakt nabízející 20x zoom objektiv, vyspělé manuální ovládání, přímý přístup k nastavením i podporu formátu Raw. Výkonnost a kvalita pořízených snímků jsou velmi vysoké. Negativem je pouze větší obtížnost ovládání fotoaparátu pro ty uživatele, kteří nejsou zvyklí na práci se snímači typu EXR (od Fujifilmu). Pokud ale stojíte o kompaktní ultrazoom, který vám poskytne možnost velmi dobré kontroly nad výsledky, pak je tento fotoaparát dost možná tím pravým.

Fujifilm FinePix F900EXR

Fujifilm FinePix F900EXR sice nedisponuje rychlými objektivy nebo velkými snímači modelů z řady X, přináší ale něco jiného. Nejen, že nabízí manuální i semi-manuální režimy, podporuje také formát Raw a umožňuje rychlý přístup k důležitým nastavením. Samozřejmostí je skvělá výkonnost a velmi vysoká kvalita pořízených snímků. Vestavěný Wi-Fi modul zajišťuje dostatečnou míru konektivity a snadné sdílení pořízených snímků i videozáznamu. Z hlediska kompaktního ultrazoomu s poměrně malým snímačem je kvalita snímků skutečně velmi vysoká. Nevyrovná se sice digitálním zrcadlovkám, ale vede si dobře i za vyššího nastavení citlivosti ISO. Až do hodnoty ISO 800 jsou snímky skvělé a dají se využít i pro zvětšování a náročnější úpravy. Rozměry tohoto fotoaparátu činí 105 x 61 x 36 milimetrů, hmotnost dosahuje příjemných 212 gramů.

 

Fujifilm FinePix F900EXR

 

Kvalita natočeného videa je velmi dobrá a kontinuální autofokus rovněž pracuje skvěle. Pokud je objektiv plně vysunut, může zabrat automatické ostření asi jednu až dvě sekundy, což samozřejmě není nijak hrozné. Pokud si ale chcete pořídit fotoaparát, který bude schopen nahradit vaši kameru, na F900EXR raději nespoléhejte. Pořizuje sice krásný Full HD videozáznam, jednotlivé klipy jsou ale limitovány na pouhých 14 minut délky. Vestavěné mikrofony odvádějí skvělou práci, zachytí totiž i poměrně vzdálené zvuky. Na druhou stranu je ale nepříjemné, že přinejmenším se sluchátky slyšíte znatelný zvuk pohybujícího se objektivu v tišších scénách. F900EXR je také velmi rychlý fotoaparát, který díky kombinovanému AF zvládá zachycení i svižně se pohybujících objektů (takže je ideální například k pořizování snímků běhajících dětí nebo zvířat).

Fujifilm FinePix F900EXR

Dá se dokonce říci, že F900EXR patří k nejrychlejším kompaktům ve své kategorii. První snímek po zapnutí pořídí již za 1,4 sekundy, závěrková prodleva nepřesahuje 0,1 sekundy. Prodleva mezi dvěma následujícími snímky činí bez blesku zhruba 0,8 sekundy, při rychlém sériovém snímkování dosahuje tento kompakt skvělé frekvence až 11 fps při plném rozlišení (ačkoliv tuto frekvenci udrží jen pro prvních 5 snímků). Design kompaktu je poměrně konzervativní a odpovídá modelům z poslední doby, což ale není nutně na škodu. Stále je tak vybaven 20x zoom objektivem (25 – 500 mm) a třípalcovým zadním LCD displejem s vysokým rozlišením 920 000 pixelů. Tělo fotoaparátu má hezký pogumovaný vzhled a vypadá stylově i ergonomicky zdařile. Dobře se také drží v ruce a pracuje se s ním pohodlně i jednou rukou. Menším zklamáním je pouze manuálně ovládaný blesk (který tedy vyskakuje jen při ručním navolení) a poněkud horší výdrž baterie.

Fujifilm FinePix F900EXR

 

Na současném trhu je k dispozici velké množství kvalitních kompaktních ultrazoomů, sahajících v rámci své nabídky doplňků a funkcí od těch úplně nejjednodušších až k poloprofesionálním. Čestné místo mezi nimi zaujímá také Fujifilm FinePix F900EXR. Ačkoliv patří spíše do kategorie fotoaparátů pro entuziasty, lze jej považovat také za velmi zdařilý a schopný „rodinný fotoaparát“ prakticky pro každou příležitost. Ačkoliv se kvalitou nevyrovná dražším digitálním zrcadlovkám a kompaktním bezzrcadlovkám, na rozdíl od nich disponuje kompaktními rozměry a objektivem s rozpětím 25 – 500 mm. Plným právem je tak hodnocen jako jeden z nejlepších fotoaparátů ve své kategorii a lze jej každopádně doporučit.

Fujifilm FinePix F900EXR

 

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 105 x 61 x 36 milimetrů

Hmotnost: 212 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 1/2"

Rozlišení snímače: 16 megapixelů

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 920 000 bodů

Poměr stran LCD displeje: 4:3

Rozhraní: USB 2.0, mini HDMI, Wi-Fi

Objektiv: Fujinon

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix F900EXR


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.