Přeposlat Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby

30.01.2014 | Vladimír Socha | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Mechanicky odolné nebo voděodolné kompaktní fotoaparáty jsou již dlouhou dobu specifickou kategorií, vhodnou pro dobrodruhy, děti nebo třeba milovníky adrenalinových zážitků. Hodí se ale také na dovolenou k moři nebo jednoduše do prostředí, kde hrozí větší riziko poškození vašeho přístroje. Mezi jednotlivými modely z této kategorie jsou však obrovské rozdíly. Zatímco některé „rugged“ modely vydrží skutečně téměř všechno, jiné nás svojí avizovanou odolností spíše zklamou. Následující přehled patří pěti skutečně velmi odolným a kvalitním fotoaparátům, které lze z tohoto důvodu vesměs doporučit (pořadí zde nicméně neodpovídá kvalitě).

Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby

Canon PowerShot D20

Tento uživatelům přátelský model poskytuje množství doplňků a vlastností vhodných pro začátečníky, stejně tak ale disponuje i pokročilými technologiemi. Nabízí také zábavnou sadu režimů pro fotografování pod vodou, vestavěnou Wi-Fi nebo třeba natáčení Full HD videa. Jde sice o mírně pomalejší fotoaparát, který ale na druhou stranu vynahrazuje nižší rychlost výkonu dobrou obrazovou kvalitou snímků.

Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby

Pentax WG3/WG3 GPS

Ambiciózní odolný fotoaparát s dobrou výkonností v horším světle a dobře pracující stabilizací snímače. Kvalita snímků by sice mohla být o trochu lepší, ale její nedostatky vyvažuje WG3 velmi spolehlivým výkonem a skvělou odolností proti pádům, otřesům i prachu a vlhkosti. Zajímavé je také umístění šesti malých diodových světel, umožňujících osvětlit extrémně blízké záběry.

 

Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby

Fujifilm XP200

Tento fotoaparát zvládne potopení až do patnáctimetrové hloubky a působí velmi elegantním dojmem. Je vybaven pogumovanými okraji a příjemným rozmístěním ovládacích prvků na těle. Jeho displej je velmi ostrý a jasný. Snímky pořízené ve slabším světle bohužel poněkud ztrácí na kvalitě a jsou nadměrně zrnité. XP200 není nejlepším odolným fotoaparátem, ale svým praktickým a pohledným designem může vyhovovat většině uživatelů.

 

Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby

Olympus TG-2

Skvělý odolný fotoaparát, který zvládá ponor do hloubky 15 metrů a přitom pořizuje velmi pěkné, barevně vyvážené snímky. Nechybí mu také množství doplňků jako integrovaná GPS, režim super-makro a množství dalších. Jeho konstrukce je natolik odolná, že jej lze skutečně považovat za zcela imunní vůči všem běžným hrozbám. Není sice v žádném smyslu dokonalý, ale přesto vyčnívá nad převážnou většinou svých konkurentů.

 

Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby

Nikon Coolpix AW110

AW110 je skutečným přeborníkem, co se odolnosti týká – nevadí mu ponor do hloubky 18 metrů, zvládne opakovaný pád ze dvoumetrové výšky a pracuje i v teplotách kolem -10°C. Přitom disponuje také GPS a Wi-Fi. Kvalita snímků je bohužel mírně slabší, alespoň v porovnání s podobnými kompakty. Pokud jste ale ochotni obětovat trochu těch detailů za velmi odolné tělo průvodce do terénu, je pro vás tím pravým.

Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejlepší odolné fotoaparáty poslední doby


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.