Přeposlat Jak fotografovat zimní sporty??

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jak fotografovat zimní sporty??

19.02.2014 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Amatérské zrcadlovky, jako například Nikon D5300, dnes mají velký obrazový potenciál, a v některých parametrech už dávno překonávají i starší profesionální modely. Z tohoto důvodu se mohou jejich uživatelé směle pustit do fotografování zimních sportů či radovánek, a nikoli být pouhými diváky. Nejvíce možností skýtají veřejné sportovní události, a ještě více sportovní aktivity členů rodiny. Vděčným zimním námětem však nemusí být jen klasické lyžování, snowboarding či bruslení, ale třeba i obyčejné sáňkování nebo koulovačka.

Jak fotografovat zimní sporty??

Sport nefotí jen profíci

Je na místě si uvědomit, že sportovní fotografie je sice docela náročný žánr, ovšem není vyhrazen jen profíkům. S trochou cviku můžete dosáhnout dobrých výsledků také s amatérskou výbavou. Předpokladem pro akční fotografii je rychlost – ať už se to týká zaostřování, reakce spouště, a také sériového snímání. Samotné tělo přístroje však nestačí: je potřeba mít i optimální objektiv.

Při snímání sportu nejvíce využijete teleobjektivy, protože většinou fotografujete z větší vzdálenosti. Samozřejmě ale záleží na druhu sportu a jak blízko se k fotografovanému objektu dostanete. Proto jsou vhodné objektivy všech ohniskových délek, od rybího oka až po teleobjektiv.

Jak fotografovat zimní sporty??

Dopřejte si tele

Teleobjektiv by měl mít ve výbavě každý fotograf, neboť jej využijete při mnoha fotografických příležitostech: při pořizování architektonických detailů, cestování či toulkách přírodou.

Tipy na focení v zimě

  • Nastavte si správnou expozici a vyvážení bílé, neboť fotoaparáty mají tendenci na sněhu fotografie podexponovat.
  • Fotíte-li do JPEGu, aktivujte si funkci D-Lighting, která zlepšuje prokreslení světel a stínů.
  • Nezapomínejte, že amatérské zrcadlovky nejsou vodotěsné, proto je v zimě musíte chránit před sněhem (zakoupit pláštěnku).
  • Mínusové teploty nečiní digitální technice problémy, ale může klesnout kapacita akumulátorů – mějte vždy v zásobě náhradní.
  • Snímáte-li sport sériově, dbejte na dostatečnou kapacitu paměťových karet.

 

Jak fotografovat zimní sporty??

Přestože je fotografování sportu velice technicky náročné, neznamená to, že musíte vlastnit špičkové vybavení. Ani s amatérskou zrcadlovkou, jako je Nikon D5300, není nutné se tomuto žánru vyhýbat. To, co bylo donedávna výsadou profesionálů, například snímání ve zhoršených světelných podmínkách, současné fotoaparáty zvládnou také.

Autor fotografií: Karol Srnec

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jak fotografovat zimní sporty??


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.