Přeposlat Olympus SP-350 a SP-310

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus SP-350 a SP-310

02.12.2005 | vložil Pavel Zámečník | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

S vysokým rozlišením a množstvím expozičních režimů, jsou nové modely Olympus SP-350 a SP-310 snem každého náruživého fotografa.

S vysokým rozlišením a množstvím expozičních režimů, jsou nové modely Olympus SP-350 a SP-310 snem každého náruživého fotografa. Rozlišení snímačů 8,0 a 7,1 milionu pixelů poskytuje oběma ultra kompaktním fotoaparátům dostatečný výkon i pro tisk velkoplošných fotografií. Ve spojení s precizním zaostřovacím systémem a objektivem s 3x optickým zoomem lze dosáhnout dokonale ostré a detailní záběry. K celkovému množství 24 scénických režimů nabízí přístroj také plně manuální a programové režimy P/A/S/M, díky kterým může být výsledný efekt záběru zcela ve vašich rukou. Kromě fotografií jsou oba modely schopny zaznamenat i kvalitní video sekvence ve VGA rozlišení při frekvenci 30 s./s. V případě že si nejste jisti expozicí, stačí jen aktivovat histogram, který vám na hotovém snímku, ale i v reálním čase, přímo při snímání, ukáže distribuci jasu v záběru. To vše na rozměrné 6,4cm barevné LCD obrazovce. Pokud by ani to nestačilo, je možné rozšířit možnosti fotoaparátů pomocí přídavných předsádkových čoček, vložit je do podvodního potápěčského pouzdra, nebo v případě modelu SP-350, na něj nasadit výkonný externí blesk.

Záběry ostřejší než břitva

S neuvěřitelným množstvím 8,0 milionu pixelů v SP-350 a 7,1 milionu pixelů v SP-310 není žádných pochyb o tom, že všechny snímky pořízené těmito fotoaparáty vykreslí i ten nejmenší detail s dokonalou přesností. Optika vysoce přesného objektivu s 3x optickým zoomem (F2,8-4,9, ekv. 38-114mm na 35mm fotoaparátu) je svoji rozlišovací schopností přizpůsobena vysokému rozlišení obrazových senzorů. Tři asférické členy zdokonalují průchodnost světla a rozptylují odrazy, zatímco vícenásobná povrchová vrstva zabraňuje vzniku “duchů” a odlesků. Výběr zaostřovacích režimů je více než dostačující: od plně automatického celoplošného iESP, přes bodový nebo vícebodový AF, u kterých je možné zvolit ručně jednu ze 143 zaostřovacích zón, až po plně manuální zaostřování. Obrazový procesor TruePic TURBO dále zaručuje rychlé a kvalitní zpracování a uložení zachycených dat. Pořízené snímky si následně můžete prohlédnout na prostorné 6,4cm barevné obrazovce.

Pokročilé fotografické funkce

Každý ví, že skutečně vlastních fotografických výsledků dosáhnete jedině tehdy, máte-li možnost expozici ovládat a korigovat. Proto jsou nové fotoaparáty Olympus SP-350 a SP-310 vybaveny kromě 24 předprogramovaných scénických režimů také programovými a manuálními režimy. Ať už budete používat preferenci clony, preferenci času nebo plně manuální nastavení, vždy leží kýžený výsledek jen ve vašich rukách a vaší mysli. Pokročilí fotografové jistě ocení režim histogramu, který dokáže znázornit rozložení jasu a tedy i přeexponovaná a podexponovaná místa nejen v režimu prohlížení, ale i v reálném čase při samotné kompozici. Režim expozičního vějíře (Auto BKT) dovolí pořídit 5 po sobě jdoucích stejných záběrů, každý s mírně proměněnou expozicí. Snadno tak z hotových záběrů vyberete ten, který expozičně nejlépe vyhovuje vašim požadavkům. Pokud se rádi a často vracíte k oblíbeným nastavením přístroje, není nic snazšího, než si dané nastavení uložit do jedné ze 4 připravených pamětí “My Mode”. Příznivci makro fotografie si s minimální snímací vzdáleností pouhých 2cm také přijdou na své. V režimu Super makro tak snadno vytvoříte z malé neškodné kobylky pravěkého predátora. Přirozeně oba fotoaparáty disponují funkcí video sekvence se zvukem. Pohyblivý děj tak můžete zachytit v celé jeho kráse rychlostí 30 s./s. v prvotřídní VGA kvalitě. To vše do úplného vyčerpání kapacity karty, bez jakýchkoli časových omezení. Volitelné příslušenství dává SP-350 a SP-310 další pracovní prostor. Díky širokoúhlé předsádce TCON-17F tak z 38mm objektivu získáte širokých 27mm nebo naopak s telepředsádkou TCON-17F prodloužíte ohnisko až na 193mm. (Obě předsádky se nasazují přes volitelný adapter CLA-09). Pokud byste se chtěli ponořit na mořské dno a zachytit barvy korálových útesů, pak je pro vás připravené speciální podvodní pouzdro. S modelem SP-350 můžete k výkonu vestavěného blesku přidat navíc blesk externí, např. FL-20, nasazený do sáněk na fotoaparátu.

Dokonalá ergonomie pro pohodlné ovládání

Velmi kompaktní, lehké a přesto robustní tělo SP-350 i SP-310, padne do dlaně jako ulité. Ergonomicky vytvarovaná rukojeť dovolí vašim prstům uchopit fotoaparát pevně, což je základ kvalitních, nerozmazaných snímků. Celkově malé rozměry činí z těchto fotoaparátů výkonné společníky, kteří vás mohou doprovázet kdekoli na cestách. Díky použitým tužkovým bateriím nebo výkonné lithiové baterii CR-V3 vám nyní neunikne žádný záběr. Navíc je výdrž obou fotoaparátů skutečně úctyhodná – s lithiovou baterií CR-V3 (ta je součástí balení) pořídíte více než 500 snímků. Kromě formátu JPEG, můžete snímky ukládat také v nekomprimovaném formátu RAW, který ukládá surová data zachycená obrazovým senzorem, aniž by byla zpracována interním procesorem fotoaparátu. Fotografie pořízené v RAW formátu můžete dále “vyvolávat” pomocí programu OLYMPUS Master v počítači. Snímky se ukládají do 25MB vnitřní paměti nebo na paměťovou kartu xD-Picture Card. Pro rychlý přenos dat do počítače jsou oba fotoaparáty vybaveny vysokorychlostním rozhraním USB Hi-Speed. Díky PictBridge kompatibilitě můžete bez použití počítače vytisknout snímky přímo z fotoaparátu např. na tiskárně Olympus P-11, která zhotoví fotografii během pouhých 33 sekund. 8megapixelový Olympus SP-350 a 7megapixelový Olympus SP-310 jsou jedinečnou volbou pro náročné i profesionální fotografy, kteří hledají jedinečnou obrazovou kvalitu a kreativitu v kapesním provedení. Oba přístroje budou baleny s programem Olympus Master. V prodeji se objeví na podzim 2005.

Olympus SP-350 a SP-310 – hlavní charakteristika

 • 8,0 / 7,1 milionu pixelů
 • 3x optický zoom (ekv. 38-114mm na 35mm fotoaparátu), F2,8-4,9. 15x celkové přiblížení, včetně 5x digi. zoom
 • Velká 6,4cm LCD obrazovka
 • Auto, Program, Preference clony, Preference času a manuální expozice, 24 scénických režimů (např. Portrét, Krajina, Sport, Ohňostroj, Podvodní foto)
 • Zaostřování: Bodové s možností volby jedné ze 143 zaostřovacích zón, iESP zaostřování a manuální ostření
 • Super Makro režim od 2cm
 • Histogram v režimu prohlížení i fotografování
 • Záznam ve formátech JPEG a RAW
 • Nízká energetická spotřeba (až 510 snímků)*, možnost použití 2x AA baterií
 • TruePic TURBO obrazový procesor
 • Video sekvence se zvukem (VGA režim, 30 s./s.), délka záznamu omezená jen max. kapacitou karty
 • 25MB vnitřní paměť plus slot na karty xD-Picture Card
 • USB Hi-Speed AutoConnect
 • PictBridge kompatibilní
 • Další příslušenství: WCON-07F, TCON-17F a podvodní pouzdro PT-030
 • TTL sáňky pro externí blesk (jen u SP-350), (např. Olympus FL-20 nebo FL-36)
 • * Za ideálních podmínek s použitím lithiové baterie CR-V3

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Olympus SP-350 a SP-310


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.