Přeposlat Canon PowerShot SX700 HS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SX700 HS

01.05.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento pozoruhodný kompakt bývá popisován jako nejštíhlejší digitální ultrazoom současnosti. Ať už si však zmíněný titul zaslouží nebo ne, jedná se o velmi pěkný a výkonný model. Nabízí 30x zoom objektiv, obrazový snímač s rozlišením 16 megapixelů, ostrý zadní LCD displej, vestavěné Wi-Fi i natáčení videa ve Full HD kvalitě. Jediným větším nedostatkem je fakt, že kvalita snímků při vyšším nastavení ISO poněkud trpí. SX700 HS také nepatří mezi vyloženě levné fotoaparáty, ale vyšší cena je v jeho případě odůvodněna obecně vysokou kvalitou.

Canon PowerShot SX700 HS

Celkově se svojí výkonností SX700 HS blíží skvělému modelu Nikon Coolpix S9700 (ten si ale vede lépe za šera a má vestavěné GPS). SX700 HS je mírně baculatější než běžný digitální kompakt, na poměry svého ambiciózního objektivu (30x 25 – 750mm, f/3,2 – 6,9 ekv.)  je však naopak velmi štíhlý. Jeho celkové rozměry činí 113 x 66 x 35 milimetrů, hmotnost dosahuje 269 gramů. Canon nabízí tento model v černé a červené barvě. Nechybí ani menší úchyt, který umožňuje pohodlnější držení fotoaparátu. Podobný svým tvarem i rozměry je také Panasonic Lumix DMC-ZS40 (který navíc ještě nabízí také malý elektronický hledáček). SX700 HS nabízí také oblíbený režim kreativního snímku, se kterým jsme se mohli setkat již u modelu Canon PowerShot N. Zadní LCD displej má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) a obstojné rozlišení 922 000 bodů. Jde tedy o velký pokrok od staršího modelu Canon PowerShot SX600 HS, který disponoval displejem s rozlišením 461 000 bodů. Displej nového modelu je velmi ostrý, jasný a plný detailů, s širokými náhledovými úhly.

Canon PowerShot SX700 HS

Displej SX700 HS nemá dotykovou funkci. Pokud je toto vaše podmínka, porozhlédněte se po fotoaparátu jako je Samsung Galaxy Camera nebo jeho nástupce. Vestavěná Wi-Fi, která je dnes již spíše očekávanou vlastností než bonusem navíc, u SX700 HS nechybí. Máte tedy možnost využít všechny výhody konektivity, ačkoliv ne v takové míře jako třeba u konkurenčního modelu Samsung WB850F. Z hlediska rychlosti si tento kompaktní ultrazoom vede poměrně dobře. První snímek po zapnutí pořídí asi za 1,6 sekundy a závěrková prodleva u něho nepřesahuje 0,1 sekundy. V režimu sériového snímkování udrží obstojnou frekvenci 2,5 snímku za sekundu, čímž znatelně překonává starší model SX600 (1,5 sn./sek.). Ostrost pořízených snímků je velmi dobrá, v testech se vyšplhala až na hodnotu 2118 linek na výšku snímku. V tomto směru překonává například konkurenční Panasonic ZS40, na druhou stranu ale nedisponuje podporou formátu Raw, což je jistě škoda. SX700 HS má citelné rezervy pouze v rámci kvality snímků, pořízených za vyšších nastavení ISO. Kritickou hodnotu digitálního šumu 1,5 % zvládá ještě při ISO 800, obrazová kvalita snímků už ale při bližším pohledu trpí. Skvělou kvalitou se u něj nicméně vyznačují snímky pořízené při nastavení do ISO 400.

Canon PowerShot SX700 HS

Video je natáčeno v kvalitě až 1080p60, a to ve formátu MP4. Záznam je ostrý a detailní, obraz zcela plynulý. Také přeostřování probíhá vesměs rychle a efektivně. Zvuk zoomujícího objektivu je sice na záznamu slyšitelný, ale jen velmi slabě, takže celkový dojem nenaruší. Nepříjemné efekty deformující obraz jsou sice vzácně přítomny, ale pouze při velmi rychlých pohybech s fotoaparátem. Pokud tedy nenatáčíte například za běhu, nejspíš se s nimi ani nesetkáte. Z prvků konektivity nechybí micro HDMI konektor a nezbytný mini USB port. U baterie je uložena také paměťová karta, podporovány jsou typy SD, SDHC i SDXC. Velikost snímače činí v tomto případě 1/2,3", což vysvětluje obvyklé problémy s horší kvalitou snímků ve slabším světle. Celkově si ale SX700 HS vede velmi dobře v převážné většině ohledů, proto je možné jej hodnotit velmi kladně.

Canon PowerShot SX700 HS

Canon PowerShot SX700 HS je jedním z nejlepších kompaktních ultrazoomů poslední doby. Jeho 30x zoom objektiv dokáže pořizovat širokoúhlé snímky vysoké kvality a díky Wi-Fi je můžete snadno sdílet. Režim kreativního snímku je zábavný a užitečný, ale SX700 HS při něm nabízí poněkud omezené možnosti kontroly. Jediným větším nedostatkem je nicméně slabší kvalita snímků při vyšších nastaveních ISO, která tento jinak skvělý digitální kompakt s dlouhým objektivem limituje. Nenajdeme zde také vestavěný GPS modul, jako třeba u konkurenčního Nikonu S9700 nebo podporu formátu Raw, jako u Panasonicu ZS40. SX700 HS je dnes k dostání přibližně za 8900 korun a i při této ceně představuje rozhodně dobrou koupi. Pokud znáte jeho slabiny a dokážete využít jeho mnohem početnější přednosti, pak je tím pravým kompaktním ultrazoomem pro vás.

Základní údaje:

Typ: Kompakt (ultrazoom)

Velikost: 113 x 66 x 35 mm

Hmotnost:  269 gramů

Typ snímače: BSI-CMOS

Formát snímače: 1/2,3"

Rozlišení snímače: 16,1 megapixelu

Rozměr displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 922 000 bodů

Optický zoom: 30x

Digitální zoom: 4x

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 6

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot SX700 HS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.