Přeposlat DARUJTE MAMINCE NOVÉHO KONÍČKA

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

DARUJTE MAMINCE NOVÉHO KONÍČKA

05.05.2014 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Říká se, že dokud budou na světě matky, bude na světě láska. Druhá květnová neděle nám připomíná, jaké maminky jsou: starostlivé a něžné, přísné i laskavé, a také jediné bytosti, které pro nás vždycky mají pochopení. Také přemýšlíte, čím letos vzdáte hold své mamince?

DARUJTE MAMINCE NOVÉHO KONÍČKA

Každá matka už za svůj život dostala spoustu dárků – nejčastěji květiny, bonboniéry či kosmetiku, poukázku k holiči nebo na masáž. Co takhle překvapit jí dárkem, který jí umožní podělit se s vámi o své zážitky?

Matky dominují na sociálních sítích

Výzkum, který nedávno provedl Facebook ukázal, že matky jsou vůbec nejaktivnější skupinou uživatelů. Na svých profilech mají mnohem více přátel než ostatní ženy, téměř denně své stránky sledují, komentují příspěvky a sdílejí fotografie. Není bez zajímavosti, že pro čtyřicet procent žen je fotografování koníčkem, který má blahodárný vliv jak jejich na psychiku, tak na kondici. Motivuje k pohybu na čerstvém vzduchu i k objevování zajímavých míst. Fotoaparát je v rukou ženy nástrojem, pomocí kterého naplno využije přirozený cit pro krásu a intuitivní vnímání světa. A každá se ráda pochlubí tím, co zachytila. Ženy nejraději používají pohotové kompaktní fotoaparáty. Některé modely jsou uživatelkám dokonale  přizpůsobené nejen co do velikosti, snadné ovladatelnosti a designového provedení. Například horké novinky z řady Nikon Coolpix disponují speciálními funkcemi pro snímky typu „selfie“ a „braggie“. Vedle automatického hlídání úsměvu a mrknutí totiž umožňují i estetické úpravy, od změn make-upu a bělení zubů, až po úpravy barvy pleti, či změny líčení. Snímky lze na displeji až šestnáct krát zvětšit.

Novopečené maminky se rády chlubí pokroky svých dětí

Podle údajů Českého statistického úřadu je průměrný věk dnešních matek 29,8 roku. Maminky s dětmi do pěti let se na sociálních sítích nejčastěji dělí o dětské pokroky a úspěchy, popisují vtipné příhody, probírají s kamarádkami své starosti a hlavně vyvěšují na svůj profil fotografie a těší se na jejich komentování. Převládají snímky typu „braggie“ zobrazující šťastné a zábavné chvíle s dětmi a rodinou, nebo společné zážitky s přáteli z dovolených a výletů. 

Babičky se zájmem sledují život rodiny

Průměrný věk, kdy se maminky stávají babičkami je podle výzkumů 47 let. Dnešní babičky jsou mnohem více než dříve víkendové, vánoční a prázdninové. Trendem je delší odchod do důchodu a aktivní život na jedné straně, na druhé cestování mladých rodin nebo dokonce život v zahraničí. Nezáleží na tom, jak daleko kdo bydlí, protože moderní komunikační technologie dovolují úzký kontakt i navzdory vzdálenostem. Jak píše Paulo Coelho v knize Alchymista: „Vzdálenost není důležitá, důležitá je vzdálenost…“

Prababičky drží tempo s dobou

Průměrný věk prababiček je zhruba 64 let. Dříve to bývaly ženy v zástěře, které bydlely na venkově, pekly dobré koláče a žily jen pro rodinu. Dnes přibližně polovina z nich ještě pracuje, mnohé cestují a žijí aktivním životem. Podle ČSÚ používá přes 30 % žen ve věku 55 až 74 let mobil i počítač, a na něm skype a facebook. Tyto prostředky jsou velmi důležité pro rodinnou soudržnost. I prababičky se zájmem sledují aktuální dění v rodině a rády se dělí o své zážitky. I když mají klasická rodinná alba, oceňují digitální fotografie jako „sdílenou rodinnou kroniku“.

Tip redakce:

Nikon COOLPIX S9700 – štíhlý, avšak funkcemi nabitý fotoaparát

Štíhlý fotoaparát COOLPIX S9700 se vyznačuje kombinací výkonu a snadno použitelných funkcí a je určen pro všechny, kdo se chtějí bavit fotografováním.Chytrý a stylový fotoaparát COOLPIX S9700 nabízí začátečníkům i příležitostným fotografům možnost pořídit ostré snímky, má spoustu zábavných funkcí, vysoký výkon a široké možnosti sdílení. Integrované rozhraní Wi-Fi, funkce GPS a mapy světa vám umožní sledovat trasu vašich cest a sdílet ji s každým, na kom vám záleží. Fotoaparát NIKON COOLPIX S9700 bude k dispozici v červeném, černém a bílém provedení za doporučenou prodejní cenu 8 990 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku DARUJTE MAMINCE NOVÉHO KONÍČKA


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.