Přeposlat Senzační vzhled a jedinečné technologie? Olympus Stylus SH-1 ukazuje, jak na to.

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Senzační vzhled a jedinečné technologie? Olympus Stylus SH-1 ukazuje, jak na to.

21.07.2014 | Tisková zpráva | Tiskové zprávy | Komentářů: 0 |

Nádherný Olympus SH-1 znamená návrat elegance do designu kompaktních fotoaparátů. Jeho převratné technologie přinášejí unikátní kvalitu v podobě vysokorychlostních HD videí a fotografií ostrých jako břitva. Je jediným kompaktním digitálním fotoaparátem na světě*, který je vybaven 5-osým optickým** stabilizátorem obrazu pro statické fotografie i HD videa v rozlišení 1080p. Když jste v pohybu a máte jen zlomek vteřiny na zachycení ostrého detailu nebo videa při 24x přiblížení, může stabilizace obrazu takového kalibru rozhodnout o osudu neopakovatelného záběru. SH-1 bude od poloviny dubna 2014 nabízen ve stříbrné, černé nebo bílé barvě.

Senzační vzhled a jedinečné technologie? Olympus Stylus SH-1 ukazuje, jak na to.

Vybroušený vzhled

Když produktoví designéři plánují nový fotoaparát, obvykle upřednostní dobrý vzhled nebo skvělé technologie. Designéři SH-1 nepochybně upřednostnili obojí. Pro milovníky krásného designu a uživatelsky přívětivých vychytávek bude SH-1 skutečnou lahůdkou. Klasické obrysy a kombinace syntetické kůže a kovu vyzařují styl a kvalitu. Umístění ovladačů a tlačítek slibuje rychlou a snadnou manipulaci, zatímco řada na míru přizpůsobeného koženého příslušenství je zárukou, že ani na cestách neztratí tento fotoaparát nic ze své elegance. Příkladem budiž pouzdro, které zakrývá jen tolik, kolik je třeba k ochraně pláště fotoaparátu, a zbylé části odhaluje v jejich plné kráse.

Ostré hrany

Prvotřídní stabilizace obrazu dělá z modelu SH-1 jedničku v kategorii kompaktů. Při snímání v pohybu tak můžete zapomenout na starosti s rozmazanými záběry, ať jde o fotografie nebo videa s vysokým rozlišením. Lehké fotoaparáty bývá obtížné udržet v klidu, a když snímáte s plným přiblížením úctyhodného 24x optického zoomu, mohou být otřesy fotoaparátu znásobeny na úroveň, která zcela znehodnotí váš záběr. SH-1 odstraňuje tento problém s pomocí 5-osého stabilizátoru obrazu pro fotografie i HD videa, jediného svého druhu mezi digitálními kompakty*. Běžné systémy stabilizace korigují pouze pohyb ve vertikálním a horizontálním směru – a mají svá omezení. Avšak systém Olympus prakticky eliminuje rozmazání ve všech pěti osách možného pohybu. Například působí proti otáčení kolem osy objektivu, k čemuž mají sklon lehké fotoaparáty při fotografování z ruky. Stejně tak eliminuje otáčení ze strany na stranu, které často ovlivňuje makro záběry. Rozmazání je ještě nepříjemnější, ovlivní-li nahrané video, protože v takovém případě obvykle nemíváte druhou šanci. 5-osá stabilizace v SH-1 ale pracuje tak dobře, že můžete natáčet dlouhá Full HD videa třeba i ze zadního sedadla skútru a rychlostí až 240 snímků za vteřinu.

Senzační vzhled a jedinečné technologie? Olympus Stylus SH-1 ukazuje, jak na to.

Rychlá kompozice záběru

Stabilizátor obrazu není jedinou chytrou technologií ukrytou v atraktivním těle. SH-1 přichází s praktickou vodováhou či umělým horizontem, který vám usnadní rovné držení fotoaparátu, takže se můžete plně soustředit na kompozici záběru – což lze provést jediným dotykem na LCD obrazovce. Na rozdíl od většiny fotoaparátů s 24x optickým zoomem poskytuje objektiv SH-1 vynikající 16Megapixelovou kvalitu obrazu v celém rozsahu zoomu, od širokých záběrů s ohniskem 25mm*** až po telefoto záběry s ohniskem 600mm***. Systém stabilizace obrazu a špičkový obrazový procesor TruePic VII jsou přednosti převzaté z nejnovějších oceněných fotoaparátů Olympus OM-D. Společně vám tyto exkluzivní technologie umožní efektivní a rychlé zaostření a zachycení vynikajících snímků i při slabém osvětlení.

Chytré sdílení

SH-1 se svým designem vyrovná nejelegantnějším tabletům a chytrým telefonům a spárování s těmito zařízeními je otázka jednoho stisku tlačítka WiFi. S aplikací Olympus OI.Share je toto nastavení skutečně hračkou. OI.Share vám také umožní přenášet fotografie a videa do chytrého telefonu a chytrý telefon můžete také použít jako dálkové ovládání vaše fotoaparátu. Nastavit zoom, zaostřit na požadované místo a pořídit snímek – to vše můžete přímo z displeje svého telefonu – ideální pro autoportréty nebo třeba fotografování plachých zvířat.

Příslušenství

  • CSCH-120: Ochranné pouzdro z pravé kůže s luxusním módním vzhledem, usnadňuje držení fotoaparátu. Exkluzivně pro SH-1.
  • CSS-S109LL II: Řemínek přes rameno z pravé kůže pro stylové a pohodlné nošení SH-1.
  • CSS-S110LS: Řemínek na ruku z pravé kůže pro elegantní a sladěný vzhled.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Senzační vzhled a jedinečné technologie? Olympus Stylus SH-1 ukazuje, jak na to.


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.