Přeposlat Canon PowerShot Elph 135

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot Elph 135

28.08.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kompaktní fotoaparát Canon PowerShot Elph 135 (také IXUS 145) je levný a velmi skladný model s CCD snímačem o rozlišení 16 megapixelů a 8x zoom objektivem. Jeho cena (kolem 2400 Kč) je nepochybně lákavá, ale bohužel jí odpovídá i omezený výběr doplňků a poněkud slabší výkonnost. Nenabízí například optickou stabilizaci obrazu, snímky trpí nadměrnou zrnitostí a zadní displej má slabé rozlišení. Kromě toho chybí podpora Wi-Fi a natáčení videa je limitováno maximální kvalitou 720p. Jak tedy obstojí Elph 135 v porovnání s konkurencí?

Canon PowerShot Elph 135

Tento velmi kompaktní a lehký model fotoaparátu je téměř identický s příbuzným modelem Canon PowerShot Elph 140 IS. Na první pohled na něm zaujmou skladné rozměry, které činí jen 94 x 54 x 22 mm a hmotnost nepřesahující 127 gramů. Elph 135 je tedy určitě vhodný pro všechny, kteří sebou neradi tahají zbytečné gramy navíc a nejraději vměstnají svůj fotoaparát do kapsy u kalhot. Design kompaktu je nepochybně elegantní a jeho štíhlé linie jsou typické pro celou řadu Elph. K dispozici jsou barevné varianty šedá a stříbrná, černá a stříbrná, červená a stříbrná nebo nachová a stříbrná, takže výběr je dostatečný. Elph 135 je velmi útlý, ale ne tolik, jako jeho konkurent Panasonic Lumix DMC-XS1. Objektiv má design 8x zoom, na širokém konci spektra ale pokrývá jen 28 mm, na rozdíl od svého příbuzného Canon PowerShot Elph 150 IS, který začíná již na 24 mm. Objektiv pokrývá ohniskové pole 28 – 224 mm při světelnosti F/3,2 – 6,9.

Canon PowerShot Elph 135

Fyzické ovládací prvky jsou u tohoto kompaktu vcelku vzácné, takže spokojeni budou spíše jen nenároční fotografové. To samé se pak dá říci zejména o zadním TFT LCD displeji, který bohužel odpovídá kvalitou nízké ceně fotoaparátu. Délka jeho úhlopříčky dosahuje jen 2,7 palce (6,8 cm) a rozlišení 230 000 pixelů. To už je dnes velmi málo, ačkoliv u levných kompaktů nejde o neobvyklý údaj. Dokonce jde o stále převažující typ displejů v této kategorii, byť bychom našli i výjimky (například Olympus VR-340 je kompakt s displejem nabízejícím délku úhlopříčky 3 palce a rozlišení 460 000 pixelů). Dalším negativem u modelu Elph 135 je absence konektivity Wi-Fi nebo třeba i pokročilých doplňků typu režimu kreativního snímku (ten najdeme například u ambicióznějšího modelu Elph 340HS). Pokud je pro vás právě Wi-Fi nezbytností, pak stojí za zvážení koupě jen o trochu dražšího modelu Sony Cyber-shot DSC-WX80.

 

Canon PowerShot Elph 135

 

Z hlediska rychlosti si Elph 135 nevede vyloženě špatně, první snímek po zapnutí pořídí za 1,4 sekundy a závěrková prodleva u něho nepřekračuje 0,2 sekundy. V režimu kontinuálního snímkování pořídí snímek po každých 1,3 sekundy. To samozřejmě není nijak světoborný výsledek, ale na poměry levného kompaktu je vcelku odpovídající. Pokud potřebujete podstatně rychlejší fotoaparát, lze doporučit například Canon PowerShot SX600 HS, který pořizuje snímky při frekvenci 1,6 fps. Oproti svému pomalejšímu příbuznému je ale SX600 HS dvojnásobně dražší. Ostrost snímků je dostatečná, nejvyšší hodnoty se pohybují kolem 1950 řádků na výšku snímku. Bohužel však chybí optická stabilizace obrazu, což se na kvalitě některých snímků nepochybně podepíše. Větším problémem je ale spíše nadměrná zrnitost snímků při vyšších nastaveních ISO. Výrazná ztráta detailů nastává při nastavení ISO 800 a při nejvyšším ISO 1600 jsou již ostré detaily takřka nepřítomné.

 

Canon PowerShot Elph 135

 

Video je možné natáčet v maximální kvalitě 720p25 do formátu QuickTime. Také videozáznam je nadměrně zrnitý a obraz není příliš plynulý. Zvuk pohybujícího se objektivu je na záznamu slyšitelný, také zde hraje negativní roli absence optické stabilizace obrazu. Jediným přítomným konektorem je USB port, umístěný na pravé straně. Podporovány jsou paměťové karty typu SD, SDHC a SDXC. Jak tedy závěrem zhodnotit model Elph 135? Jak už vyplývá z předchozího, rozhodně není snadné jej jednoznačně doporučit. Nemá optickou stabilizaci obrazu, postrádá Wi-Fi i další prvky a jím pořízené snímky jsou nadměrně zrnité. Pokud nejste nároční na kvalitu snímků a stojíte zejména o vysokou kompaktnost a snadné nošení fotoaparátu v kapse, pak by vám mohl dobře vyhovovat. V opačném případě by vám však mohl více vyhovovat o trochu dražší, ale kvalitnější model Sony Cyber-shot DSC-WX80 nebo ještě lepší, ale již dvojnásobně dražší Canon PowerShot SX600 HS.

Canon PowerShot Elph 135

Základní údaje:

Rozměry: 95 x 54 x 22 mm

Hmotnost: 127 gramů

Typ snímače: CCD

Velikost snímače: 1/2,3"

Rozlišení snímače: 16 Mpix

Velikost displeje: 2,7 palce ( cm)

Rozlišení displeje: 230 000 bodů

Nejvyšší hodnota ISO: 1800

Rozlišení videa: 720p

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon PowerShot Elph 135


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.