Přeposlat Co Češi fotí mobilem nejraději? Sami sebe, zvířátka a přírodu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Co Češi fotí mobilem nejraději? Sami sebe, zvířátka a přírodu

03.10.2014 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Mobilní telefon využívají Češi k fotografování téměř stejně často jako k telefonování. Více než tři čtvrtiny Čechů už ani nemá klasický fotoaparát, protože si přece všechno mohou „cvaknout na mobil“. Vyplývá to z průzkumu, který pro virtuálního operátora Tesco Mobile připravila agentura Factum Invenio.

Co Češi fotí mobilem nejraději? Sami sebe, zvířátka a přírodu

„Umíráček klasickým fotoaparátům přinesl především masivní nástup chytrých telefonů, které mají solidní optiku, jež většinové populaci dostačuje,“ komentuje výsledky průzkumu Branko Gugleta, marketingový ředitel Tesco Mobile. Chytré telefony vlastní dnes už 65 % Čechů. Zbylých 35 %, kteří mají ještě klasické mobily, spadají převážně do věkové kategorie 40 +.

Průzkum ukázal, že i díky tomu se z Čechů stali nadšení fotografové, kteří fotí všechno, co se pohne. Především ve velkých městech a mezi mladší generací je pak oblíbené fotit v dopravních prostředcích lidi bez jejich vědomí a fotografie pak sdílet na sociálních sítích. To je však v přímém rozporu s novým Občanským zákoníkem, který takové jednání postihuje.

A co Češi obecně fotografují nejvíce? Sami sebe (tedy stále oblíbené selfie) na nejrůznějších místech fotí 52 % z nich, s partnerem nebo s kamarády se fotí 40 %. Mladší generace „fotografů“ pak přiznává, že nezřídka pořizují selfie i choulostivějšího charakteru. „Pořizování takových snímků a zvláště pak neopatrné nakládání s nimi je velmi rozšířené a může se velmi vymstít, jak dokazuje nedávná kauza krádeže intimních fotografií celebrit z iCloudu,“ varuje Branko Gugleta.

Dále jsou oblíbeným objektem fotografování příroda (60 %), zvířátka (52 %), děti (42 %) a historické památky (40 %).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Co Češi fotí mobilem nejraději? Sami sebe, zvířátka a přírodu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.