Přeposlat Seek Thermal

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Seek Thermal

09.10.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnešní recenze bude poněkud neobvyklá, protože se v ní zaměříme na tzv. infračervenou kameru (či termální fotoaparát), jenž představuje poměrně drahou součást vybavení pro práci v domácnosti. Jednoduše řečeno, tento fotoaparát dokáže snímkovat a natáčet v infračervených vlnových délkách a zachytit tak tepelný obraz. V USA a Kanadě je k dostání za méně než 200 dolarů (zhruba 4000 Kč) a disponuje plnou kompatibilitou s operačními systémy iOS a Android. Je ovšem pravda, že kromě elektrikářů a nadšených kutilů jej mnoho lidí nejspíš nevyužije.

Seek Thermal

Přístrojem stejného druhu je také Flir One, který se na trhu objevil před několika měsíci a poprvé přinesl tuto technologii do finančního dosahu běžných uživatelů. Jeho cena se pohybovala kolem 400 dolarů (přibližně 8000 Kč) a byl kompatibilní pouze s operačním systémem iOS. Naproti tomu Seek Thermal nestojí ani polovinu a nabízí také podporu Androida (celková kvalita obrazu i design je ale o trochu horší). Seek Thermal je malý doplněk, měřící v průměru asi 5 centimetrů, který můžete připevnit zespoda ke svému chytrému telefonu. Na levém konci dominuje velký kruhový objektiv, který poněkud připomíná miniaturní verze fotoaparátů typu Sigma dp2 Quattro. Verze podporující Apple iPhone je kompatibilní s operačním systémem iOS 7.0 a vyšším, přičemž je optimizována pro přístroje iPhone a iPod touch (ačkoliv funguje dobře i na iPad Mini). Androidová verze pak podporuje operační systém 4.3 (Jelly Bean) a vyšší.

 

Seek Thermal

 

Pokud jste majitelem smartphonů značky LG (například LG G3 nebo Google Nexus 5), budete si muset pořídit adaptér, který vám umožní připojit zařízení ke konektoru microUSB. Verze Lightning (kompatibilní s iOS) tento problém nepředstavuje. Tepelný snímač tohoto fotoaparátu disponuje rozlišením 206 x 156 pixelů, zatímco Flir One měl pouze 80 x 60 pixelů. Přesto vypadají termo-snímky lépe u druhého zmíněného přístroje. Seek Thermal totiž nekombinuje snímky s VGA (640 x 480 pixelů), tak jako Flir One, proto nevykazuje nijak ostré okraje a prakticky žádné jemnější detaily. Výsledkem je tedy pouze hrubý nárys okrajů v místech, kde dochází k teplotním variacím. To ale není žádný nedostatek. Seek Thermal je samozřejmě zejména pracovním nástrojem, který dobře poslouží elektrikářům, instalatérům nebo třeba jen aktivním domácím kutilům. Navíc si s tímto zařízením můžete užít dostatek zábavy, třeba v podobě pořizování vlastních „tepelných“ selfie snímků.

 

Seek Thermal

 

Rozlišení infračervené kamery činí 0,03 megapixelů a dokáže zobrazit teplotu v rozmezí -40 až 330 °C. Aplikace Seek je velmi snadno ovladatelná a dobře se s ní pracuje. Termo-snímky můžete dle libosti doplňovat údaji o poloze, čase, aktuální průměrné teplotě (nebo teplotních extrémech ve snímku na obou koncích spektra) a mnoho dalšího. Celkový design modelu Seek Thermal není vyloženě elegantní, ale jinak snadno poráží svého konkurenta Flir One. Nabízí totiž lepší software, více využitelné snímky, kompatibilitu se dvěma operačními systémy a hlavně podstatně nižší cenu. V kategorii infračervených kamer je tedy jakýmsi Samsungem Galaxy S5. Pokud usoudíte, že by se vám tento malý pomocník hodil, rozhodně neváhejte a pořiďte si jej. Nenahradí sice žádný telefon ani klasický fotoaparát, ale může být užitečným a navíc poměrně zábavným doplňkem. Zatím je nicméně dostupný pouze na území Severní Ameriky.

 

Seek Thermal

...

...

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Seek Thermal


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.