Přeposlat Canon EOS 7D Mark II

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS 7D Mark II

13.11.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon EOS 7D Mark II je velmi rychlá digitální zrcadlovka, která navazuje na velmi oblíbený model EOS 7D. Oproti svému předchůdci skutečně vykazuje množství vylepšení, mezi jinými také 65ti bodový AF systém, extrémně rychlou závěrku (1/8000 s), výborně řešené rozmístění ovládacích prvků, integrované GPS a schopnost natáčet video ve kvalitě 1080p60. Snad nejlepší věcí je ale extrémně rychlé kontinuální snímkování při frekvenci 10 fps. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že tento fotoaparát nemá žádné chyby. Přesto bychom několik drobností našli – chybí mu například vestavěná Wi-Fi a nemá polohovatelný displej. 7D Mark II je přesto skvělým modelem digitální zrcadlovky, která nejspíš nadchne nejen všechny fanoušky fotoaparátů od Canonu.

Canon EOS 7D Mark II

7D Mark II je stejně velký jako některá menší těla full-frame fotoaparátů, jeho rozměry činí 148,6 x 112,4 x 78,2 mm a hmotnost dosahuje 910 gramů. Pevné tělo fotoaparátu je vyrobeno z hořčíkové slitiny, extrémně rychlá závěrka je testována na 200 000 cyklů a fotoaparát je také odolný proti prachu a vlhkosti. Výsledkem je solidní a pevný přístroj, který působí podstatně kvalitnějším dojmem, než jeho příbuzný vstupní úrovně EOS 6D. V rámci této konstrukční solidnosti a odolnosti však muselo dojít k některým kompromisům – jedním z nich je fixovaný zadní LCD displej. Chybí také vestavěná Wi-Fi, protože celokovové tělo omezuje bezdrátový přenos dat. Přesto zde nalezneme GPS modul, takže není problém doplňovat snímky zeměpisnými souřadnicemi. Třípalcový zadní displej nabízí vysoké rozlišení 1,04 milionu bodů, podobně jako displej konkurenčního modelu Pentax K-3. Nechybí také velký průhledový hledáček se 100% pokrytím zorného pole.

Canon EOS 7D Mark II

Rychlost je velmi silnou stránkou tohoto fotoaparátu. První zaostřený snímek pořídí již za půl vteřiny, závěrková prodleva pakl nepřekračuje 0,05 sekundy. Ve velmi slabém světle fotoaparát zpomalí asi na 0,8 sekundy, a to nezávisle na tom, zda používáte displej nebo hledáček. Jde opravdu o velmi dobrý výsledek; výborný konkurent Sony Alpha 77 II potřebuje ke stejnému výkonu 1,4 sekundy. Stejně jako full-frame vlajková loď od Canonu, tedy EOS 1D-X, využívá i tento model velmi dobře nastavitelný versatilní AF systém. Díky tomu je tento fotoaparát nesmírně rychlý a velmi vhodný k fotografování rychlé akce – například sportovních událostí nebo přírody. EOS 7D Mark II zvládá 10 snímků za sekundu v kontinuálním režimu, takže nemusíte mít strach o přísun velmi kvalitních snímků i při zachycení rychlého pohybu. Zatímco snímky JPG+Raw nebo Raw jsou omezeny počtem (18 a 26 resp.) před zpomalením, ve formátu JPG můžete pořizovat snímky při frekvenci 10 fps po neuvěřitelnou dobu bezmála 2 minut!

Canon EOS 7D Mark II

Právě rychlé sériové snímkování patří k největším přednostem tohoto fotoaparátu. Pro srovnání stačí uvést, že největší konkurent Alpha 77 II sice nabízí o trochu rychlejší maximální hodnotu 12 fps, před zpomalením ale pořídí „pouze“ 54 snímků ve formátu JPG. 7D Mark II jich však může v plném rozlišení pořídit kolem 1200, než zpomalí! Z hlediska konektivity nechybí port USB 3.0, dále mini HDMI port a k dispozici je také vstup pro sluchátka a externí mikrofon. Konečně se u 7D Mark II shledáme také s portem dálkového ovládání a pro práci ve studiu je k dispozici PS sync. Podporovány jsou dvě paměťové karty, CompactFlash a dále SD, SDHC nebo SDXC. Video je natáčeno v kvalitě až 1080p60 a je na pohled velmi pěkné. Stejně jako v případě snímků i natočený film je vizuálně velmi pohledný. Záznam je celkově velmi plynulý a detailní, dobrý je také zvuk (jak již bylo uvedeno, přidat lze i externí mikrofon).

Canon EOS 7D Mark II

Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D Mark II patří k tomu nejlepšímu, co může svět digitálních zrcadlovek dnes nabídnout. Disponuje prakticky všemi moderními prvky (s výjimkou integrované Wi-Fi) a extrémně vysokou kvalitou snímků i svojí celkovou rychlostí. Závěrka nabízí extrémní rychlost 1/8000 sekundy, AF systém disponuje 65 body a displej má rozlišení přes 1 milion bodů. Nechybí také výkonný modul GPS a natáčení videa až ve kvalitě 1080p60. Největší předností je nicméně schopnost velmi rychlého sekvenčního snímkování (10 fps) po extrémně dlouhou dobu téměř dvou minut (v případě formátu JPG). Takto lze pořídit až 1200 snímků v následné řadě a lze tak získat velmi kvalitní a dostatečně obsáhlý fotografický záznam například ze sportovních akcí, dovolené nebo třeba akčního rodinného výletu. D7 Mark II je vysoce kvalitní a značně odolný fotoaparát vyšší třídy, který vás nepochybně nezklame.

Canon EOS 7D Mark II

...

...

Základní údaje:

Velikost: 148,6 x 112,4 x 78,2 milimetrů

Hmotnost: 910 gramů

Typ snímače: CMOS

Velikost snímače: 22,4 x 15 mm

Rozlišení snímače: 20,9 megapixelu

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 1 040 000 bodů

Rozpětí ISO: 100 – 16 000

Typ akumulátoru: LP-E6N

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS 7D Mark II


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.