Přeposlat Chystáme se na dovolenou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Chystáme se na dovolenou

26.06.2007 | Tereza Čistotová | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Mnozí studenti již řádně dokončili své povinnosti ve škole a již plánují nějaké to prázdninové dobrodružství. Také ostatní tvrdě pracující občané již nedočkavě odpočítávají dny do své vytoužené a několik měsíců předem naplánované dovolené.

Mnozí studenti již řádně dokončili své povinnosti ve škole a již plánují nějaké to prázdninové dobrodružství. Také ostatní tvrdě pracující občané již nedočkavě odpočítávají dny do své vytoužené a několik měsíců předem naplánované dovolené. Ano, je to tady – je tady čas prázdnin, léta, dovolených .. čas odpočinku a nových zážitků. Jistě i Vy se chystáte na nějaké to hezké místečko, je už v podstatě jedno, jedná-li se o útulnou chatičku v Jižních Čechách, odlehlou zátoku v jižní Francii či putování po Jižní Americe. Všechna tato místa jsou něčím zajímavá a pro Vás jsou jistě místy, kde zažijete moc hezkých chvil a vzpomínek. Tyto vzpomínky jsou ještě hezčí, pokud si je budete moci, někdy na rozhraní sychravého podzimu a mrazivého prosince, znovu obnovit. Samozřejmě paměť je nejužitečnější trezor pro vzpomínky, avšak i taková fotografie je předmět, který nám ve vybavování vzpomínek dobře pomůže. Proto bychom se na dovolenou, prázdniny či nějakou tu výpravu měli dostatečně připravit – abychom později nelitovali nevydařených snímků.

Chystáme se na dovolenou

1. Stav fotoaparátu

Pokud víte, že Váš fotoaparát je nějaký porouchaný, například že se Vám čas od času a sám od sebe vypíná, nemeškejte a zaneste ho do nejbližšího servisu. I malinká porucha může přerůst v poruchu, která Vám znemožní vytvoření hezké prázdninové fotografie. V době prázdnin jsou servisy přeplněné všemi možnými opravami, ať už jde o znečištění – ztracené krytky – či jiné vnitřní poruchy a proto musíte počítat s tím, že Váš fotoaparát nebude do dalšího pracovního dne opraven a 30 dnů není pouze nadneseným obdobím, ale v době prázdnin zcela pravdivý údaj. Proto, pokud odjíždíte na dovolenou na začátku srpna a víte, že Váš fotoaparát potřebuje návštěvu servisu, neotálejte a vydejte se tam co nejrychleji.

2. Baterie

Vím, že to zní jako fráze vytržená z nějakého odborného časopisu, ale měli byste si opravdu zkontrolovat Vaše baterie. Celkem normální věcí je, že máte minimálně jedny rezervní – pokud používáte nabíjecí; pokud používáte nenabíjecí, tak několik balení navíc není nikdy na škodu :) Musíte předvídat, že ne vždy budete mít možnost sehnat baterie do Vašeho fotoaparátu, a o jiných (vyšších) cenách se raději ani zmiňovat nebudu. Bylo by opravdu celkem mrzuté, kdybyste vylezli na nejvyšší vrchol Evropy Mont Blanc a zjistili jste, že nádherné panorama a výhled nemáte možnost zaznamenat a kolegové ze zaměstnání Vám ani neuvěří, že jste podnikli takto namáhavou (fyzicky i finančně) výpravu.

3. Paměť

Už v několika článcích jsem se zmiňovala o pamětích a o tom, jak je důležité nepodceňovat kapacitu karty, kterou vlastníte. I přes to, že se Vám může zdát, že 100 fotografií nikdy nepořídíte- nikdy neříkejte nikdy a nechte si raději rezervu, abyste mohli spontánně a neomezeně vytvářet Vaše snímečky. V dnešní době již není až takový cenový rozdíl mezi kartou 1 GB či 2 GB a proto raději myslete dopředu a pořiďte si kartu s vyšší kapacitou. Není na škodu mít jednu paměť jako rezervní, stát se opravdu může cokoliv. Nedávno se i mě stala nepříjemnost, kdy dopadem na zem se mi karta rozlomila na dvě části – kdyby se mi tímto procesem zdvojnásobila paměť, byla bych spokojená – avšak celá karta rázem ztratila svoji hodnotu. V místech, kde bych neměla možnost novou kartu pořídit by mi pomohl tak možná obchod se suvenýry, kde bych si mohla zakoupit za pár euro fotoaparát na jednou použití a rázem bych se mohla vrátit ke staré dobré technice pořizování snímečků.

4. doplňky

Ke každému lepšímu fotoaparátu máte řadu doplňků, které Vám zjednoduší či zlepší práci s fotografií. K těmto doplňkům řadíme různé objektivy (jak teleobjektivy, tak i makro mezikroužky), tak samozřejmě řadu nejrůznějších filtrů. K doplňkům dále řadíme potřebné vybavení, jako je stativ na pořízení nočních snímečků, kde naše ruce nepostačí a v neposlední řadě doplňky jsou také různé brašny, čistící papírky či štětečky. Stát se Vám může cokoliv na Vaší výpravě za dobrodružstvím, můžete se setkat s nějakou pouštní bouří či tornádem, jakožto i s krásnou českou letní bouřkou. Měli byste mít vždy možnost fotoaparát očistit a v co nejrychlejší době uklidit do brašny, kam nežádoucí nečistoty mají vstup zakázán.

Chystáme se na dovolenou

Snad jste z pár předchozích vět pochopili, že fotoaparát je choulostivá věc, která se dá rázem znehodnotit – jak už lidskou chybou (upuštěním na zem, utopením v moři), tak i nepředvídatelným faktorem přírody (déšť, kroupy, teplo). Měli byste předvídat, jakmile balíte na dovolenou, že stát se může opravdu cokoliv. Lepší je přibalit si ještě jedny náhradní baterie – s tím i připomínám, nezapomenout doma nabíječku, pokud používáme nabíjecí baterie, přibalit náhradní paměť či pomůcky na očištění a bezpečné uchování Vašeho fotoaparátu. Stejně takovou ,ba i větší péči jakou dáváte balení svých osobních věcí ( abyste nezapomněli opalovací krém, plavky, ručník, botky na přezutí ..) byste měli věnovat balení fotoaparátu. Přeji Vám moc hezké prázdniny a spoustu hezkých zážitků :)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Chystáme se na dovolenou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.