Přeposlat Samsung WB30F

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB30F

17.02.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung WB30F je velmi elegantní a pohledný kompakt z roku 2013, který nabízí 10x zoom objektiv, zabudovanou Wi-Fi pro snadné sdílení obsahu a třípalcový zadní displej (ovšem se slabším rozlišením). Jeho snímač typu CCD nabízí rozlišení 16,2 megapixelu a je schopný natáčet video ve kvalitě 720p. Mezi největší přednosti tohoto kompaktu patří nepochybně jeho výborná implementace Wi-Fi, umožňující snadné nahrávání snímků i videí na sociální sítě a služby typu Facebooku nebo YouTube. WB30F rozhodně není určen pro náročné fotografy, ale uživatelé, kteří rádi sdílejí své snímky a videa na internetu, jej nejspíš plně ocení. Představme si jej nyní blíže.

Samsung WB30F

První věcí, která nás na tomto kompaktním fotoaparátu zaujme, je jeho elegantní a moderní vzhled. WB30F skutečně působí jako fotoaparát ze druhé dekády 21. století, ať už jde o jeho Wi-Fi konektivitu, hladké a příjemně zaoblené okraje nebo stylové barvy. K dispozici je mimochodem hned pět barevných variant – bílá, růžová, červená, fialová a modrá. Dojem z celkové konstrukce fotoaparátu je velmi dobrý, plastové tělo je solidní a nechybí výrazný úchyt, umožňující přístroj pohodlně a přitom pevně držet. Na zadní straně také najdeme pozoruhodný doplněk – malou texturovanou plošku pro umístění palce. Dominuje ale třípalcový (7,6 cm) displej, který má bohužel rozlišení jen 230 000 bodů. Nalezneme zde také několik fyzických tlačítek pro základní funkce, jako je časovač, blesk, makro apod. Nechybí také tlačítko pro přímé sdílení přes Wi-Fi. Ačkoliv objektiv vystupuje z hladké linie fotoaparátu, přístroj je i tak velmi kompaktní a dobře se vejde do kapsy u kalhot.

Samsung WB30F

O skladnosti fotoaparátu dobře svědčí jeho rozměry – ty činí 98 x 58 x 16,5 mm a hmotnost dosahuje jen 131 gramů. Tím pádem je WB30F dokonce výrazně lehčí než většina moderních tabletofonů. Nejvyšší rychlost závěrky představuje 1/2000 s., nejpomalejší naopak 16 sekund. Citlivost ISO lze nastavit v rozmezí hodnot 80 – 3200. Minimální vzdálenost pro zaostření činí v podstatě odpovídajících 5 cm. Snímač je typu CCD a jeho rozměr představuje standardní míru 1/2,3 palce, rozlišení pak 16,2 megapixelu. Objektiv má design 10x zoom (24 – 240 mm ekv.) a aperturu f/3,1 – f/6,3. Z podobných modelů lze uvést konkurenční Sony Cyber-shot WX200 nebo Panasonic Lumix SZ9, které jsou však o trochu dražší. Asi největším pozitivem je u tohoto fotoaparátu velmi usnadněné sdílení obsahu, které je za předpokladu stáhnutí příslušných aplikací skutečně značně návodné a poměrně zábavné. WB30F je tedy ideálním fotoaparátem zejména pro všechny vysoce „interaktivní“ uživatele.

Samsung WB30F

A jak si vlastně WB30F stojí z hlediska kvality snímků? Rozhodně velmi dobře, alespoň na poměry své kategorie. Určitě se ale nejedná o nijak převratnou kvalitu a WB30F nevítězí v tomto ohledu ani mezi kvalitními kompakty. Jeho hlavní důraz ovšem spočívá v něčem jiném, takže bychom měli být shovívaví. Celková kvalita snímků je dobrá, vykazuje věrné barvy, dobrou expozici i kontrast. Detaily a ostrost rovněž nepředstavují problém, pouze v nejširších záběrech jsou okraje mírně neostré. Digitální zoom je lepší nepoužívat, pokud ovšem nebudete snímek nahrávat například na Facebook, kde dojde ke změně jeho velikosti. S nadměrnou mírou digitálního šumu si WB30F dokáže poradit dobře, i při nastavení citlivosti ISO 1600 jsou ještě snímky poměrně pěkné a dobře použitelné (ačkoliv detaily se znatelně vytrácí již od hodnoty ISO 400). V panoramatickém režimu lze pořizovat poměrně dobré snímky pro použití na sociálních sítích, jejich kvalita je ale spíše průměrná.

Samsung WB30F

Videozáznam lze natáčet v maximálním rozlišení 720p (1280 x 720) při 30 fps, k dispozici je přitom optický zoom. V průběhu natáčení můžete video také pozastavit. Díky vestavěné optické stabilizaci obrazu je HD videozáznam plynulý a obrazově kvalitní, ačkoliv se samozřejmě nemůže měřit s kvalitou Full HD nebo dokonce 4K. Celkově lze každopádně konstatovat, že Samsung WB30F je velmi dobrým kompaktním fotoaparátem, který se bude nepochybně líbit všem méně náročným uživatelům, jejichž hlavním zájmem je rychlé a časté sdílení pořízeného obsahu na sociálních sítích. Ocenit můžeme také jeho elegantní a stylový vzhled, širokoúhlý 10x zoom objektiv, vestavěnou stabilizaci obrazu, velmi dobrou konektivitu Wi-Fi nebo kompaktní design. Dokonce i zadní displej se slabým rozlišením působí na pohled dobře a nepředstavuje tak vyloženě nedostatek. Nepotřebujete-li velmi vysokou kvalitu snímků a líbí se vám kompaktní design tohoto „interaktivního“ fotoaparátu, pak s ním rozhodně můžete být spokojeni.

Samsung WB30F

...

...

Základní údaje:

Typ: Kompakt

Velikost: 98 x 58 x 16,5 milimetrů

Hmotnost: 131 gramů

Typ snímače: CCD

Rozlišení snímače: 16,2 megapixelu

Velikost snímače: 6,17 x 4,55 mm

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 230 000 bodů

Rozsah ISO: 80 – 3200

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung WB30F


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.