Přeposlat Panasonic představuje nové objektivy řady LUMIX G – portrétní model 42,5 mm a makroobjektiv 30 mm

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic představuje nové objektivy řady LUMIX G – portrétní model 42,5 mm a makroobjektiv 30 mm

17.03.2015 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Nové modely jsou dalším přírůstkem do nejpočetnější řady objektivů pro systém Micro 4/3¹

Panasonic představuje nové objektivy řady LUMIX G – portrétní model 42,5 mm a makroobjektiv 30 mm

Panasonic představil dva nové výměnné objektivy systému Micro 4/3 pro fotoaparáty LUMIX G. Jedná se o makroobjektiv H-HS030 s ohniskovou vzdáleností 30 mm a portrétní sklo H-HS043 (42,5 mm). Objektiv H-HS030 se výborně hodí pro detailní fotografie květin, jídla, hmyzu a dalších motivů, tolik oblíbených mezi milovníky makrofotografie. Velmi dobrou práci ale odvádí i při fotografování portrétů nebo krajiny. Druhý model H-HS043 s ohniskem 42,5 mm zaujme díky velmi povedenému provedení bokehu čili rozostřené oblasti, což hraje velkou roli především v portrétní fotografii. Výborně se hodí i pro fotografování ve slabším světle.

H-HS030 – makroobjektiv s ohniskem 30 mm a světelností f2,8 přijde vhod v mnoha situacích
Nový makroobjektiv má elegantní design a stylový kovový černý povrch. S ohniskem 30 mm se už na pohled výborně hodí k nejnovější řadě kompaktů s výměnnými objektivy LUMIX G. Ohnisková vzdálenost 30 mm odpovídá 60 mm u plnoformátového nebo filmového fotoaparátu, objektiv má vysokou světelnost f2,8 a díky kvalitním optickým materiálům se uživatelé mohou těšit na ostrou kresbu a vysoký kontrast. Minimální ostřící vzdálenost činí pouhých 10,5 cm a poměr zobrazení dosahuje 1:1, jde tedy o skutečný makroobjektiv umožňující zachytit i drobné objekty na snímači v životní velikosti při zachování maximální obrazové kvality.

Díky spolehlivému a odolnému kovovému bajonetu se objektiv výborně hodí ke každodennímu použití v terénu. Speciální optické vrstvy zabraňují zdvojené kresbě a přezáření a dále tak zvyšují kvalitu fotografií. Při fotografování pohyblivých objektů přijde vhod rychlé automatické ostření, ve slabém světle ocení uživatelé optický stabilizátor MEGA O.I.S.

Panasonic představuje nové objektivy řady LUMIX G – portrétní model 42,5 mm a makroobjektiv 30 mm

H-HS043 – nový portrétní objektiv s ohniskem 42,5 mm a světelností f1,7

Portrétní novinka s ohniskem 42,5 mm je k dispozici ve dvou barevných provedeních – v elegantní černé a stříbrné verzi. Hlavní devizou je vysoká světelnost f1,7, díky níž má uživatel bohaté možnosti kreativní práce s hloubkou ostrosti – u portrétů a dalších záběrů lze snadno dosáhnout zcela rozostřeného pozadí, navíc s velmi povedenou kresbou (bokehem). Ohnisková vzdálenost 42,5 mm odpovídá 85 mm u plnoformátového fotoaparátu, jde tedy o kratší teleobjektiv. Kromě portrétů se objektiv velmi dobře hodí i pro detailní fotografii, dokáže totiž zaostřit na pouhých 31 cm.

Optický stabilizátor POWER O.I.S. velmi účinně brání rozostření kresby vlivem chvění fotoaparátu během expozice, dokáže ovšem eliminovat i delší a pomalejší pohyb, takže se hodí třeba pro fotografování z jedoucího dopravního prostředku, případně ve slabém světle. O kvalitní a ostré snímky v každé situaci se stará i vylepšený systém automatického ostření 240fps Drive AF.

Panasonic představuje nové objektivy řady LUMIX G – portrétní model 42,5 mm a makroobjektiv 30 mm

Systém LUMIX G se stále rozšiřuje
Objektivy H-HS030 a H-HS043 jsou nejnovějšími přírůstky stále bohatší modelové řady LUMIX G, což je největší² systém třídy Micro 4/3 na trhu. Uživatelé tohoto systému tedy mají k dispozici špičkové fotografické nástroje pro každou situaci.
Nové objektivy se velmi dobře doplňují s nejnovějšími fotoaparáty řady LUMIX G, například s miniaturním, ale výkonným modelem LUMIX GM5, případně s lehkým a stylovým kompaktním fotoaparátem LUMIX GF7, který uživatelům nabízí špičkové funkce a bohaté kreativní možnosti v elegantním stylovém provedení.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic představuje nové objektivy řady LUMIX G – portrétní model 42,5 mm a makroobjektiv 30 mm


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.