Přeposlat Skvělá zpráva! Pátý objektiv M.ZUIKO PRO na obzoru

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Skvělá zpráva! Pátý objektiv M.ZUIKO PRO na obzoru

25.03.2015 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Rok 2015 bude svědkem rozšíření oceňované řady na pět objektivů. Řada Olympus M.ZUIKO PRO kombinuje unikátní profesionální výkon objektivů s kompaktní a lehkou konstrukcí fotoaparátů formátu Micro 4/3. Mimořádně světelné rybí oko M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm 1:1.8 PRO se zařadí po bok dalších PRO objektivů, plánovaných pro tento rok: širokoúhlého zoom objektivu 7-14mm a aktuálně vyvíjeného superteleobjektivu s pevným ohniskem 300mm. Elitní řada Olympus PRO v současnosti nabízí dva objektivy. Výkonný model 12-40mm 1:2.8 zaznamenal působivý debut této řady, když byl organizací EISA vyhlášen „Nejlepším systémovým zoom objektivem roku 2014“. Po tomto úspěchu následovalo na podzim roku 2014 uvedení prvního zoomového teleobjektivu v řadě M.ZUIKO PRO, modelu s ohnisky 40-150mm. Všechny objektivy M.ZUIKO PRO jsou vyvíjeny a konstruovány podle nejvyšších standardů a nabízejí nejlepší obrazovou kvalitu, jaká kdy byla optickými zařízeními Olympus dosažena. Díky mimořádně skladné konstrukci jsou objektivy PRO ideální pro spontánní fotografování v neustálém pohybu. To samé platí i pro robustní voděodolnou a prachotěsnou konstrukci a bleskurychlý autofokus. Model M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO bude v polovině února představen veřejnosti na výstavě CP Plus Show v japonské Yokohamě. Uvedení do prodeje je plánováno na léto 2015.

Skvělá zpráva! Pátý objektiv M.ZUIKO PRO na obzoru

Mimořádně světelné rybí oko Fisheye PRO (8mm)

Přestože přesné rozměry tohoto mimořádně světelného (1:1.8) objektivu řady PRO budou teprve zveřejněny, můžeme si být již nyní jisti jeho mimořádnou kompaktností a nízkou hmotností (zejména v porovnání se zrcadlovkovými objektivy) a vynikající kvalitou konstrukce. Očekává se, že tento bezkonkurenční objektiv zaujme první pozici mezi rybími oky. Nejvyšší světelnost na světě zaručuje vrcholný optický výkon v jakýchkoli světelných podmínkách. Profesionálním, poloprofesionálním i náročným amatérským fotografům umožní první rybí oko v řadě PRO, fotografovat ohromující, extrémně širokoúhlé záběry s mimořádnou dynamikou a neobvyklou perspektivou. Tento objektiv je ideální pro panoramata krajiny a hvězdné oblohy, dodá ale také unikátní vzhled fotografiím ze světa sportu nebo záběrům z extrémní blízkosti. Příkladem mohou být fotografie davových scén, interiérů či architektury. Pro tento objektiv se vyvíjí také podvodní port, se kterým budou moci milovníci podvodního světa fotografovat i pod hladinou.

Oceněný objektiv řady PRO (12-40mm)

Úspěch prvního objektivu M.ZUIKO PRO nejlépe charakterizuje hodnocení poroty, která jej zvolila „Nejlepším systémovým zoom objektivem roku 2014“. Na adresu M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO porota EISA uvedla: „…tento světelný a povětrnostním vlivům odolný standardní zoom má působivé optické kvality, kvalitní a pevnou mechanickou konstrukci a vynikající kontrolu zaostřování, kombinující manuální ostření s tichým a rychlým autofokusem. Je to také velmi kompaktní objektiv, přesto však nabízí vynikající světelnost 1:2.8.” Rozsah zoomu 12-40mm (ekv. 24-80mm) naplní potřeby všech žánrů, od krajinářské fotografie, přes architekturu a portréty, po běžnou rodinnou fotografii - vždy v prvotřídní kvalitě.

Výkonný teleobjektiv řady PRO (40-150mm)

Zoomový teleobjektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO (ekv. 80-300mm) vyniká svojí nenápadností. Je kompaktnější a lehčí než typické objektivy APS-C nebo fullframových zrcadlovek se srovnatelnými parametry. Díky bezkonkurenčnímu systému zaostřování DUAL VCM je také tichým rekordmanem. Jedná se o první systém svého druhu, ve kterém jsou dva zaostřovací optické členy poháněny dvojicí lineárních motorů. Zaostřování je pak extrémně rychlé a tiché, což oceníte zejména při fotografování divoké přírody nebo lidí v jejich přirozeném prostředí, kdy je nenápadnost a rychlost hlavní devízou reportážního fotografa. Objektiv nabízí velký rozsah ohnisek s konstantní světelností 1:2.8 a také velmi krátkou zaostřovací vzdálenost, jen 70cm. Objektiv je navíc opatřen nastavitelným funkčním tlačítkem Fn, přepínacím prstencem manuálního zaostřování a zásuvnou sluneční clonou.

Širokoúhlý zoom řady PRO (7-14mm)

M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO nabídne světelnost 1:2.8 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. A odškrtnout si můžete také všechny charakteristické přednosti řady M.ZUIKO PRO – je odolný proti prachu a stříkající vodě, kompaktní a lehký.

Superteleobjektiv PRO (300mm)

Superteleobjektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO je aktuálně ve vývoji. Voděodolný, prachotěsný, lehký, skladný a prvotřídní optický výkon. To všechno jsou parametry, které uspokojí spolu se špičkovou obrazovou kvalitou nároky každého profesionálního fotografa.

Registrací svého produktu na portálu Můj Olympus získají majitelé objektivů M.ZUIKO PRO šestiměsíční bezplatné prodloužení záruky nad rámec zákonné záruky.**

Kompletní seznam vlastností řady M.ZUIKO DIGITAL PRO naleznete na webových stránkách Olympus.

* K únoru 2015

** Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Skvělá zpráva! Pátý objektiv M.ZUIKO PRO na obzoru


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.