Přeposlat TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

17.07.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Odolné fotoaparáty ocení nejen milovníci extrémních sportů – nová vlajková loď mezi fotoaparáty Olympus TOUGH potěší každého, kdo tráví mnoho času v přírodě a chce zachytit svá dobrodružství ve vynikající kvalitě v jakýchkoli podmínkách, bez starostí o dobré světlo nebo stav svého vybavení. TG-4 je výkonný univerzál nabízející úžasně světelný objektiv se 4x optickým zoomem (25-100mm*) a maximální světelností 1:2.0 na široké straně ohniska. To mu umožní zachytit spektakulární snímky plné barev a s minimem šumu i za situací, které jsou skoupé na světlo a zároveň vyžadují krátké expoziční časy a nízké ISO. Například 15 metrů** pod hladinou moře, kde TG-4 úspěšně funguje i bez podvodního pouzdra – a dokonce bez pomocného podvodního světla. Potápěči ocení také novou funkci podvodního HDR, vestavěný manometr, volič režimů přizpůsobený ovládání v rukavicích a čtyři různé makro režimy. K dalším přednostem patří funkce Live Composite, podpora formátu RAW a funkce AF Area, která vám umožňuje zaostřit posunutím rámečku. Neustále se rozrůstající rodina specializovaného příslušenství TOUGH rozšiřuje možnosti fotografie do stále extrémnějších oblastí – ať fotografických, sportovních nebo geografických. Ovšem TG-4 již sám o sobě přichází s úctyhodným seznamem odolných vlastností. Jeho nezdolnost poznáte už při vybalení z krabice. TOUGH TG-4 bude od května 2015 dostupný v černé a červené barvě, včetně půlročního prodloužení záruky v případě registrace fotoaparátu na portálu Můj Olympus.

TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

Pět nejlepších

Nový TOUGH TG-4 má pět hlavních předností: objektiv s mimořádnou světelností 1:2.0, systém Variable Macro, bohatou škálu systémového příslušenství, sadu užitečných funkcí (GPS, WiFi, Geotracking atd.) a samozřejmě pověstnou odolnost. TG-4 odolá pádu z výšky až 2,1 metru**, tlaku až 100kg**, mrazu až -10°C**, prachu a vodě až do hloubky 15m bez speciálního podvodního pouzdra**. Tato laboratorně i prakticky ověřená odolnost dělá z TG-4 ideálního spolehlivého společníka pro každého milovníka outdoorových dobrodružství. Jak říká horolezec, dobrodruh a vášnivý fotograf Ed Farelly: „Od závratných výšek po nejtemnější hlubiny, od rozžhavených plání po nejmrazivější pustiny - tento fotoaparát se mnou procestoval celou planetu a nikdy mě nenechal na holičkách.“ Farelly mluvil o předchozí vlajkové lodi modelů TOUGH. A nový TG-4 je ještě lepší.

TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

Maximální makro

Spektakulární záběry světa přírody jsou jasně jedním z největších lákadel při fotografování v plenéru, takže TG-4 přichází se čtyřmi režimy vyspělého systému Variable Macro, který pokrývá rozsah 29 centimetrů (od 30 cm až po přiblížení na pouhý 1 cm od objektu). Těmito čtyřmi režimy jsou Microscope, Microscope Control, Focus Bracketing a Focus Stacking. Novinkou režimu Microscope je synchronizace blesku s dlouhými expozičními časy, což zlepšuje kontrast a zabraňuje potenciálnímu přeexponování, jste-li příliš blízko objektu. Dramaticky se tak zvyšuje obrazová kvalita při velmi velkém zvětšení: TG-4 umožňuje až 6.9x zvětšení (nebo až 13.8x s funkcí Super Resolution Zoom). Focus Bracketing pořídí několik snímků stejné scény, pokaždé s mírným posuvem roviny zaostření, abyste následně mohli vybrat nejlepší snímek. Režim Focus Stacking naopak zkombinuje takto pořízené snímky do jediného obrazu, ve kterém je pak vše zaostřené. Majitelé TG-4 mohou využít funkci Focus Stacking bez externího software, což je v této kategorii fotoaparátů zcela unikátní.

TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

Minimální šum

Těm, kteří chtějí upravovat své fotografie v počítači, nabízí TG-4 podporu formátu RAW. Oceníte realismus, intenzívní barvy a nízký šum snímků pořízených ve slabém světle s nízkými hodnotami ISO a krátkými expozičními časy, například hluboko pod vodní hladinou. To vše díky objektivu se světelností 1:2.0 a rozsahem zoomu 25-100mm,* který si zachovává svou vynikající světelnost i na širokém konci rozsahu. Výsledky tak mohou být skutečně spektakulární, a to nejen pod vodní hladinou. TG-4 přináší vynikající snímky v široké škále situací se slabým osvětlením, například v kombinaci s novou funkcí Live Composite, která umožní táborníkům zachytit pohyb hvězd na noční obloze, aniž by došlo k přesvětlení jasně svítících zdrojů na zemi, například jasně zářící stan.

Přirozené, jak příroda chtěla

Dalšími dvěma novými přednostmi pro milovníky přírody jsou funkce Underwater HDR a AF Area. Podvodní HDR vytváří zdůrazněním oblastí silného světla a stínů dramatické záběry podmořské flóry a fauny, které by jinak mohly vyjít celé modré nebo mdlé – nebo obojí. AF Area umožňuje zaostřit na specifické oblasti nebo objekty v záběru pomocí tlačítek na zadní straně fotoaparátu. To je ideální v kombinaci s jedním ze čtyř makro režimů.

TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

Snadný přístup, sledování geografické polohy sdílení

Potápěči a vyznavači zimních sportů často nosí rukavice, takže je pro ně zásadní možnost přístupu ke klíčovým funkcím nejen z dotykové obrazovky, ale také pomocí voliče. TG-4 je vybaven velkým voličem navrženým přesně pro tyto účely a prakticky umístěným hned pod tlačítkem video nahrávání na zadní straně fotoaparátu. A co víc, dvě z poloh voliče jsou programovatelné (označeny jako C1 a C2), což zaručuje rychlý a snadný přístup k oblíbeným nastavením bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Podvodní režim je prakticky označen symbolem ryby.

Stejně užitečné je vestavěné WiFi a aplikace OI.Share pro chytré telefony. WiFi vám umožňuje jednoduše přenášet snímky do jiných zařízení a okamžitě se pochlubit svými fotografiemi nebo video záběry na sociálních sítích. Ale přináší také možnost ovládat fotoaparát na dálku pomocí chytrého telefonu s aplikací OI.Share a nastavit třeba samospoušť, což je obzvlášť užitečné pro autoportréty, intervalové a sekvenční snímání, nebo zachycení plachých živočichů, kteří se vyhýbají kontaktu s lidmi. Spoušť můžete odpálit přímo z displeje svého telefonu a pořídit tak autoportrét i v situaci, kdy není na blízku nikdo, kdo by vám pomohl.

Nepleťte si ale OI.Share s funkcí OI.Track, která, věrna svému názvu, doplní fotografie přenášené nebo sdílené pomocí chytrého telefonu o GPS a e.Compass údaje, jako jsou zeměpisná šířka, délka a nadmořská výška (či hloubka). Samozřejmě můžete tuto funkci kdykoli vypnout, pokud tyto informace nechcete sdílet.

TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

Rozšíření a příslušenství

Každého, kdo chce svoji fotografickou vášeň posunout na vyšší úroveň, potěší kompatibilita TG-4 s širokou škálou speciálního příslušenství, jak optického, tak i z oblasti praktických doplňků. To přijde vhod dobrodružněji založeným uživatelům, jako například snowboardistům, kiteboardistům a zejména pokročilým potápěčům, kteří ocení možnost fotografovat s podvodním pouzdrem v hloubkách větších než 15 metrů (až do 45 metrů). K dispozici je řada příslušenství, od sportovního držáku pro připevnění fotoaparátu na postroj, přes různé předsádky, plovoucí řemínek nebo podvodní světlo LED Light Guide.

Zatímco telepředsádku (TCON-T01) a fisheye předsádku (FCON-T01) připevníte pomocí adaptéru přímo na fotoaparát, potápěči mohou našroubovat makro předsádku (PTMC-01) a širokoúhlou předsádku (PTWC-01) na závit na vnější straně podvodního pouzdra podobně, jako při použití adaptéru. Těm, kdo to s potápěním myslí skutečně vážně, otevírá TG-4 podmořský svět nových možností a hloubek – a za mimořádně příznivé ceny. Ideální sadou pro náročné potápěče může být například výše zmíněné pouzdro PT-056, vysoce výkonný podvodní blesk UFL-3 a krátké rameno PTSA-03. Takto máte vše, co potřebujete pro spektakulární fotografie z hloubek přes 40 metrů, a za podstatně méně, než v případě srovnatelného příslušenství pro jiné fotoaparáty. Podrobnosti o kompletní řadě podmořského příslušenství naleznete ve speciální sekci webových stránek Olympus.***

Olympus byl prvním průkopníkem odolných outdoorových fotoaparátů a TOUGH TG-4 má všechny sofistikované funkce, které od lídra této kategorie očekáváte. S inteligentnějšími funkcemi jako Tap Control v kombinaci s osvědčeným 16Megapixelovým snímačem Olympus a objektivem se 4x zoomem a světelností 1:2.0 nabízí TG-4 ucelený systém skvělé hodnoty pro dobrodružně laděné ambiciózní fotografy. Vzhledem k proslulé odolnosti modelů TOUGH se zdá být půlroční prodloužení záruky na TG-4 zbytečné. Ale jak potvrzuje profesionální dobrodruh Ed Farelly, větší pocit bezpečí přijde vždycky vhod.

TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin

Příslušenství

  • LG-1 Makro světlo Light Guide zajistí rovnoměrné nasvícení objektů a eliminaci stínů pro skutečně spektakulární makrofotografie
  • FCON-T01 Předsádka typu rybí oko pro širokoúhlé záběry s neobvyklou perspektivou v drsných podmínkách, například i pod vodní hladinou
  • TCON-T01 Telepředsádka pro extrémní přiblížení objektů pod vodou nebo kdekoli jinde
  • PT-056 Podvodní pouzdro pro bezstarostné fotografování a filmování v hloubkách až 45 metrů
  • CSCH-121 Neoprenové pouzdro pro zvýšenou ochranu před škrábanci a pády z výšky
  • CSCH-123 Sportovní držák umožňuje připevnit fotoaparát na postroj, takže máte při filmování nebo fotografování sportovních aktivit volné ruce
  • CSCH-122 Silikonové pouzdro ochrání váš fotoaparát před poškrábáním
  • CSCH-107 Pevné pouzdro s karabinou pro připevnění fotoaparátu k nejrůznějšímu outdoorovému vybavení
  • CHS-09 Plovoucí řemínek v červené barvě pro sportovní a dobře viditelné uchopení vašeho TOUGH

 

Nabídka záruky

Majitelé fotoaparátů Olympus nyní mohou zaregistrováním svého produktu na portálu Můj Olympus získat bezplatné půlroční prodloužení záruky. Prodloužená záruka platí šest měsíců od vypršení zákonné záruky v zemi zakoupení.

Zaregistrovat se můžete na portálu Můj Olympus na adrese http://www.mujolympus.cz/

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku TOUGH TG-4 vnáší světlo do temných hlubin


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.