Přeposlat Kodak Pixpro S-1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak Pixpro S-1

05.05.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento fotoaparát je dokonalým ztělesněním produktu, který vyvolává smíšené reakce – na jedné straně se jedná o kvalitní a pohledný fotoaparát s výklopným zadním displejem, integrovanou Wi-Fi a vestavěnou stabilizací obrazu, na straně druhé jde ale o pomalejší model s nepříliš kvalitními objektivy. Pokud se poohlížíte po levnějším modelu se systémem mikro 4/3, pak vám možná lépe poslouží například Olympus PEN E-PL6. Máte-li k dispozici poněkud vyšší rozpočet, pak by vám mohl vyhovovat ve všech směrech kvalitnější konkurent Sony Alpha 6000. Představme si nicméně právě Pixpro S-1. Jaké jsou jeho největší přednosti i slabiny a co tedy může uživatelům nabídnout?

Kodak Pixpro S-1

S-1 má na poměry fotoaparátu se systémem mikro 4/3 typické rozměry, ty činí 116 x 68 x 36 mm a jeho hmotnost dosahuje 290 gramů. Pro srovnání lze uvést, že konkurenční Olympus E-PL6 je o trochu menší, ale na druhou stranu zase mírně těžší. Kodak tento model nabízí ve dvou barevných variantách, černé a bílé. Nenalezneme zde vestavěný blesk, k dispozici je ale externí blesk, který lze umístit na patici hot shoe. Konstrukčně je tělo velmi solidní a působí odolným dojmem. Povrch je z větší části tvořen kvalitním kovem, dopředu vybíhá menší úchyt s povrchem z kvalitní gumy. Většina ovládacích prvků se nachází na zadní straně přístroje, vedle LCD displeje. Ten má standardní délku úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) a rozlišení 921 000 bodů. Displej nabízí polohovatelnost (je výklopný), ale celková kvalita obrazu je mírně slabší než třeba u konkurenčního modelu Sony Alpha 5100. Integrovaná Wi-Fi pracuje velmi účinně a dobře, a to jak z hlediska sdílení obsahu s chytrými zařízeními na platformě iOS nebo Android, tak i z hlediska dálkového ovládání.

Kodak Pixpro S-1

Rychlost není silnou doménou S-1, což je znát na jeho startovací reakci 2,9 sekundy od zapnutí po pořízení prvního snímku. Autofokus také nepracuje příliš rychle, i v dobrém světle trvá doba na zaostření kolem 0,35 s. Například konkurent Olympus E-PL5 přitom zvládá stejné úkony za 1,5 a 0,1 s., resp. Při rychlém kontinuálním snímkování udrží fotoaparát frekvenci 4,2 fps pro 35 následných snímků, což je slušné. Kvalitě snímků velmi pomáhá vestavěná stabilizace obrazu, která umožní pořizovat kvalitní snímky i při pomalejší závěrkové rychlosti nebo chvějící se ruce. Jemnost snímků je poměrně vysoká, maximální hodnoty se pohybují kolem 2200 řádků na výšku snímku. Digitální šum udrží S-1 pod kontrolou až do nastavení ISO 6400, dobrá kvalita při bližším pohledu ale končí na hodnotě citlivosti ISO 3200. O trochu lépe si vede například Olympus PEN E-PL7, který vykazuje stejnou kvalitu ještě při ISO 6400. O trochu lepší kvality dosahuje S-1 se snímky ve formátu Raw.

Kodak Pixpro S-1

Videozáznam lze natáčet v maximální kvalitě 1080p30 ve formátu QuickTime. Stejně jako v případě snímků i kvalita videa je o trochu slabší, než by bylo možné očekávat. Textury jsou totiž při natáčení mírně rozmazané a i text napsaný ve velkém formátu se v záznamu jeví jako po okrajích rozpitý. Fotoaparát je také poměrně pomalý při přeostřování a zvuk objektivu je na záznamu nepříjemně výrazně slyšitelný. Na druhou stranu lze ale konstatovat, že kvalita videa je zcela dostatečná pro běžné účely nebo třeba umístění na web. Pokud pro vás není kvalita videozáznamu tím hlavním kritériem, pak vám bude S-1 nejspíš v tomto ohledu zcela vyhovovat. Nenajdeme zde ale bohužel vstup pro externí mikrofon, takže žádnou poloprofesionální kvalitu skutečně nečekejte. Z prvků konektivity naopak nechybí standardní port micro USB pro připojení k počítači a zároveň i dobíjení a dále micro HDMI port pro připojení k televizoru.

Kodak Pixpro S-1

Kodak Pixpro S-1 je poměrně dobrým fotoaparátem se systémem mikro 4/3, který ale nenabízí vysokou kvalitu ve všech ohledech. Jeho největší předností je výkonná optická stabilizace obrazu a výklopný zadní displej s dobrým rozlišením. Nabízí také poměrně rychlé kontinuální snímkování a vestavěnou Wi-Fi. Bohužel kvalita obrazu snímků i videa je mírně slabší než u některých konkurentů a fotoaparát je poměrně pomalý. Přesto jej lze s mírnou opatrností doporučit zejména méně náročným uživatelům, kteří nejspíš kromě již zmíněných pozitiv ocení také jeho atraktivní nabídku doplňků a velmi dobrou konstrukční kvalitu. Jste-li ale náročnější, co se rychlosti a obrazové kvality snímků týče, pak jsou tu pro vás i jiné možnosti. O trochu kvalitnější je například konkurenční Olympus PEN E-PL7 a pak zejména skvělý model Sony Alpha 6000, který sice nenabízí systém mikro 4/3, ale je opatřen elektronickým hledáčkem a fotí při frekvenci až 11.1 fps.

Kodak Pixpro S-1

......

......

Základní údaje:

Typ: Bezzrcadlovka

Velikost: 115,6 x 68,4 x 35,6 milimetru

Hmotnost: 290 gramů

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 16 megapixelů

Velikost snímače: 17,3 x 13 mm

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 921 000 bodů

Rozsah ISO: 200 – 12 800

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak Pixpro S-1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.