Přeposlat Canon EOS M3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS M3

19.05.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Digitální zrcadlovka Canon EOS M3 nabízí pohledný design, velmi dobrou výkonnost a kvalitu snímků i snímač formátu APS-C v kompaktních rozměrech. Je o poznání kvalitnější než jeho přímí předchůdci ze stejné řady, proto jde o velmi slibný model. Jeho CMOS snímač dosahuje rozlišení 24 MP, procesorem je pokročilý DIGIC 6. Nechybí možnost rychlého automatického ostření se 49 body a natáčení videa ve Full HD kvalitě. Fotoaparát si vede dobře také při pořizování snímků s vyšším nastavením ISO. Poněkud slabší je pak pouze výběr objektivů a některých doplňků, tento fakt ale celkově pozitivní hodnocení příliš nekazí. Podívejme se nyní na tuto digitální zrcadlovku blíže.

Canon EOS M3

EOS M3 má příjemně kompaktní rozměry, ty činí jen 111 x 68 x 44 milimetrů, hmotnost pak dosahuje odpovídajících 366 gramů. Snímač typu CMOS má rozlišení 24,2 megapixelu a formát APS-C v poměru stran 3:2. Nabízí nastavení citlivosti ISO v rozpětí 100 až 12 800 a nejvyšší kvalitu snímků 6000 x 4000 pixelů (raw), což skýtá široké možnosti editace. Velmi kvalitní je také zadní LCD displej, který při standardní délce úhlopříčky 3 palce (7,6 cm) disponuje rozlišením 1,04 milionu bodů. Je tedy dostatečně ostrý, aby ukázal věrně fotografovanou scénu a umožnil vizuálně kvalitní prohlížení pořízeného obsahu. Závěrka pracuje při rychlostech 1/4000 s. až po 30 sekund. Video je zase natáčeno v maximální kvalitě Full HD (1920 x 1080 pixelů/ 30 snímků za sekundu) ve formátu H.264. Kontinuální snímkování probíhá při frekvenci až 4,2 snímku za sekundu, což plně dostačuje pro většinu běžných situací. Z prvků konektivity nechybí Wi-Fi, NFC a porty USB 2.0 i HDMI.

Canon EOS M3

Konstrukční kvalita fotoaparátu je velmi dobrá. Hořčíková slitina se nepoškrábe a spolu s povrchem pokrytým vulkanizovanou gumou nabízí pohled na elegantní a dobře vyhlížející fotoaparát. Velkým pozitivem je také již zmíněný LCD displej, který nabízí vysokou ostrost, rychlou a pohotovou dotykovou funkci a přesnost (například při volbě zaostřovacích bodů). Příjemně a rychle se s ním dá také navigovat v menu. Pro rychlejší práci mohou uživatelé rovněž navolit vlastní menu se šesti nejfrekventovanějšími pokyny. Tlačítko pro rychlý přístup do menu na pravém horním okraji pak poslouží k rychlému nastavení velikosti a rozlišení snímků, kvality videa, časovače, vyvážení bílé a dalších parametrů. Displej je navíc výklopný a umožňuje tak focení ve třech různých stylech (včetně „selfie“ snímků). Problém nepředstavuje ani dálkové ovládání, které umožňuje aplikace Canon EOS Remote. S androidovými a iOS smartphony můžete kontrolovat expozici i výběr bodů pro AF systém, stejně jako prohlížet fotografovanou scénu přímo na displeji.

Canon EOS M3

Mezi největší přednosti fotoaparátu patří rozhodně sériové snímkování. Pokud používáte paměťovou kartu micro SD s vysokou rychlostí zápisu, pak můžete docílit frekvence až 4,2 fps, a to po relativně velmi dlouhou dobu. V testech skutečně EOS M3 pracoval několik minut tímto způsobem, přičemž pořídil rovných 1000 snímků ve formátu JPG. To je natolik pozoruhodný výkon, že je v tomto ohledu již významnou otázkou i samotná výdrž baterie. Naštěstí ale zvládá i tento proces, po pořízení snímku s pořadovým číslem 1000 vykazuje ještě lehce nad polovinu stavu. Oficiální kapacita je u ní ale poměrně nízká, činí asi 250 snímků. Svého předchůdce Canon EOS M překonává model M3 prakticky ve všech ohledech, ať už jde o rozlišení snímače, frekvenci při sériovém snímkování nebo rozpětí ISO. Velkého vylepšení ale doznal například také AF systém (49 bodů proti 31). Celkovou kvalitou se tak M3 blíží například skvělému modelu Sony Alpha A5100.

Canon EOS M3

Celkově se nedá fotoaparátu Canon EOS M3 příliš mnoho vytknout – jediný větší problém pro náročnější uživatele by mohl představovat omezenější výběr výměnných objektivů a některé drobnosti, týkající se slabšího výběru doplňků. Jinak ale M3 nezklame téměř v žádném ohledu. Kvalita snímků i videozáznamu je velmi dobrá, a to i v horších světelných podmínkách, maximální rozlišení snímků dosahuje úctyhodných 6000 x 4000 pixelů. Kompaktní rozměry a elegantní design přispívají k dobré uživatelské zkušenosti stejně jako polohovatelný dotykový displej s vysokým rozlišením. Zajímavým bonusem je pak také neuvěřitelně vytrvalé kontinuální snímkování, které zvládne frekvenci více než 4 snímků za sekundu pro 1000 JPG snímků v řadě. Problém není ani v ovládání na dálku, které umožňují chytrá zařízení s operačním systémem Android i iOS. EOS M3 je tedy velmi kvalitní fotoaparát, který příliš nezaostává ani za skvělými konkurenty typu Samsung NX500.

Canon EOS M3

......

......

Základní údaje:

Typ: Digitální zrcadlovka

Velikost: 110,9 x 68 x 44,4 milimetru

Hmotnost: 366 gramů

Typ snímače: CMOS

Rozlišení snímače: 24,2 megapixelu

Velikost snímače: 22,3 x 14,9 mm

Rozměr LCD displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení LCD displeje: 1 040 000 bodů

Rozsah ISO: 100 – 25 600

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS M3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.