Přeposlat Festivaly

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Festivaly

10.07.2007 | Tereza Čistotová | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Nastalo krásné období.. Alespoň pro nás studující .. Po namáhavých 10ti měsících ranního vstávání, usilovného připravování se na každý den a stresujícího období zkouškového.

Nastalo krásné období.. Alespoň pro nás studující .. Po namáhavých 10ti měsících ranního vstávání, usilovného připravování se na každý den a stresujícího období zkouškového. Nastává období letních výletů a zážitků, možnosti přivydělat si nějakou tou zajímavou dlouhodobější brigádou penízky a utratit je za nějakou hezkou věc. Někdo si za penízky rád pořídí dovolenou u moře, někomu stačí stanování na Slapech a mnoho z těch, kteří nemají až tolik volného času, zamíří na nějaký festival pod širé nebe. Je doba volnosti, doba, kdy lidé rádi odhodí starosti za hlavu a vyrazí s batůžkem na zádech do cizího kraje, užít si pár dní poslechem krásné a jim milé muziky. Léto je pro tuto aktivitu jako stvořené. Není problém s přespáním (letní počasí - pokud se zrovna nepodobá tomu letošnímu - je teplé a není problém vytáhnout si spacák na louku a užívat si komárů a všeho možného hmyzu pod širým nebem), není problém s dopravou (množstevní slevy ve vlaku to jistí) a starosti, které dennodenně zažíváme v uspěchaném městě, jsou ty tam. Rozhodla jsem se, že Vám malinko popíši, jak se dobře připravit na nějaké to prázdninové obveselení na festivalu a jak zde pořídit nějaké hezké snímečky, které Vám za dlouhých podzimních a zimních večerů jistě zvednou náladu a zahřejí u srdíčka. Pokud vyrazíte na festival, je dobré si dopředu zjistit, zda je vůbec na festivalu možnost pořizovat si fotečky. Párkrát se mi stalo, že zde byl přísný zákaz pořizování fotografií a ani moje povaha buřiče nepomohla a fotografie jsem si poté mohla maximálně stáhnout na oficiálních fotografiích dané akce. Ale neděste se předčasně. Setkala jsem se s těmito problémy opravdu málokrát, a tak pravděpodobnost, že na Váš vysněný festival s řadou pro Vás zamilovaných kapel, bude zákaz nošení fotoaparátu a kamer, je malá. Ale pro jistotu si tyto informace zjistěte ještě před nasednutím do vlaku.

Festivaly

Další důležitá věc, kterou byste si měli zjistit před tím, než-li vyrazíte na festival, je možnost uschování takto drahých věcí. Musíte mít na mysli, že pokud si s sebou vezmete fotoaparát, tak se od něho až do otevření dveří svého bytu nesmíte vzdálit. Bohužel, je to smutné, ale i v takto optimistických dnech, kdy lidé mají úsměvy od ucha k uchu, ve dnech, kdy lidé společně zpívají oblíbené songy a ve dnech, kdy lidé při pomalých písní zvedají ruce se zapalovačem a objímají se se vším kolem sebe - tak i v těchto dnech se krade. Vždycky jsem si myslela, že lidé, kteří mají podobný styl života jako já samotná – tím myslím, že poslouchají stejnou kapelu, nakupují ve stejném obchodě a pijí stejné pivo, budou i stejní jako já. Budou respektovat ostatní lidi kolem sebe a s tím i související majetek. Člověk se narodil čistý, neposkvrněn budoucností. Svým výběrem - ať už se jedná o školu, kamarády, partnery či práci - si rozhodl, jak finančně chce být zabezpečený. Mnozí můžete namítat, že i přesto, že jste si vysnili práci prezidenta, toto poslání Vás na míle minulo. Lidé, kteří kradou jsou pouzí ubožáci, kteří závidí člověku něco, na co si vlastnoručně nezmohli vydělat. Cítí poslání zbavit je majetku, jakožto těžkého břímě. Ach jo, svět si bude věci závidět a ve světě se bude krást, s tím už asi nic nenaděláme. Proto myslete na to, že na festivalu, kde si dáte jedno .. dvě .. tři .. čtyři .. piva jste nejsnadnější kořistí. Pokud usínáte ve stanu, je lepší schovat si Váš klenot (fotoaparát :) ) do spacáku, či na nějaké jiné bezpečné místo - i když po pravdě řečeno přemýšlím, jaké jiné bezpečnější místo je ve stanu a jiné mě nenapadá.

Festivaly

S tématikou okradení souvisí i problém zničení Vašeho fotoaparátu. Nevíte, co se může stát. Počasí je nevyzpytatelný kamarád, který Vám rázem ze slunečného dne udělá den, kdy holinky a pláštěnka jsou nepostradatelnou součástí každého posluchače. Fotoaparát trpí jak vlhkostí, které je za deště i za spaní ve stanu mnoho, ale trpí i teplem, tedy přesně řečeno prachem, který se za slunečného vyprahlého dne šíří nekontrolovatelně vzduchem. Měli byste mít na svůj fotoaparát brašnu a v nepřízni počasí fotoaparát uklidit. Nedílnou součástí by měly být i papírky či štětečky na odstranění nečistot. Mluvila jsem o počasí, které Vám může znepříjemnit pořízení foteček. Avšak škodlivým faktorem, který působí zle na Váš fotoaparát je i sám pán tvorstva - člověk. Pamatuji si na střední školu, kdy nám pan profesor při drobných problémech s počítačem říkal: „Chyba je někde mezi židlí a monitorem“. Tak přesně tak to funguje i při používání fotoaparátu. Při velkých emocích můžete nedopatřením fotoaparát upustit na zem, polít nápojem, ulomit nějakou nepostradatelnou součást fotoaparátu, ztratit krytku - vysypat do pogujícího davu baterie či upustit kartu. Stát se může opravdu cokoliv. Proto byste měli být obezřetní a neustále myslet na to, co by se mohlo stát. Vím, že straším, ale po návratu z Vašeho vysněného festivalu, byste mohli být moc nešťastní. Nepříjemných věcí bylo dost, proto je čas zaměřit se na tu hezčí část a to - na samotné vytváření snímečků. Na co si proto dávat pozor? Nejprve byste si měli dávat pozor na slunce, které byste měli mít vždy v zádech a nefotografovat proti němu. Za prvé hrozí spálení čipu a za druhé žlutý flek není moc estetický. Poté byste si měli dávat pozor na otřesy a nastavit si na Vašem fotoaparátu co nejkratší čas, abyste se vyvarovali rozmazaných snímků. Většinou fotografujete v davu stále poskakujících lidiček a tak jste neustále v „rozklepaném stavu“ a rovné držení fotoaparátu při focení je nemožné - leda že byste byli z té reklamy a Vaši kamarádi by Vás mohli ještě chytnout za nohy a třást s Vámi a obraz by byl ostrý jako břitva :)

Festivaly

Co se týká dalších zkušeností, které jsem získala při focení na festivalech, je fotit- fotit- fotit. Většinou ani nevidíte, co máte v hledáčku, jelikož sto lidí před Vámi je vyšší a Vy vidíte jenom jejich „plešky“. S natáhlou rukou se snažíte pořídit alespoň jeden ten snímeček, abyste se mohli pochlubit, že opravdu Manu chao jste slyšeli naživo. Doufám, že Vás malá exkurze do tajů letních festivalů nalákala natolik, že již brouzdáte po internetu a vybíráte si nějakou tu akci, která Vás nejvíce uspokojí. Přeji Vám moc příjemných zážitků, hodně dobré muziky a dobré nálady :) .. a dobré světlo, přeci :)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Festivaly


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.