Přeposlat Budoucnost techniky: foťáky a kamery na kinetickou energii

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Budoucnost techniky: foťáky a kamery na kinetickou energii

11.07.2007 | Milan Doležal | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Když chcete fotit, musíte si foťák nabít otáčením na prstě, když máte chuť filmovat, je třeba chvilku točit kličkou. Řeč není o prehistorických zařízeních 19. století, ale o ekologické technice, která neprodukuje odpad a je maximálně jednoduchá.

Když chcete fotit, musíte si foťák nabít otáčením na prstě, když máte chuť filmovat, je třeba chvilku točit kličkou. Řeč není o prehistorických zařízeních 19. století, ale o ekologické technice, která neprodukuje odpad a je maximálně jednoduchá. Společnost Sony představila na výstavě v japonském měste Ginza ekologickou řadu produktů „Odo“, obsahující foťák, kameru, sluchátka, zobrazovací displej a příruční solární článek.

Kinetická a solární energie: nejekologičtější zdroj

Ekologická technika budoucnosti se bude podle Sony dobíjet kinetickou energií nebo solárně. To významně přispěje k redukci odpadu ze spotřební elektroniky, zejména baterií a akumulátorů, které jsou dnes velkým zdrojem znečištění a musí se pracně a za velké peníze recyklovat. Sony už dnes s filozofií kinetického nabíjení vyrábí např. outdoorové rádio ICF-B01

Plasty z rostlin

Elektronika Sony „Odo“ je navíc vyrobena z recyklovatelné umělé hmoty, vyrobené z rostlin. Na rozdíl od dnešních plastů, které se vyrábějí z ropy, jsou ekologické plasty lacinější na výrobu a nezatěžují tak životní prostředí. Sony představila v rámci své série „Odo“ tyto prototypy:
  • „Snip n Snap“ fotoaparát s otvorem pro snadné nabíjení. Jednoduše do otvoru vložíte prst a foťákem točíte dokud se nenabije kinetickou energií. To se vám vyplatí nejen ve volné přírodě, ale při sportu a pod.
  • „Push Power Play“ je displej s valečkem na spodku, kterým točíte a získavate tak energii na prohlížení fotek či videa.
  • „Crank and Capture“ je kamera s malou kličkou na nabíjení.
  • „Juice Box“ připomína vizitkář, který po otevření rozloží poskládaný solární článek, tenký jako papír. Představuje alternativní zdroj energie, když se uživateli nechce dobíjet techniku kineticky.
Série Sony „Odo“ představuje cestu, kterou se chce firma vydat při zavádění ekologické výroby své elektroniky. Sony tímto krokem navíc potvrzuje svoji pozici lídra v oblasti elektrotechniky, který se vedle aktuálních produktů aktivně věnuje i otázce snížení zátěže životního prostředí.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Budoucnost techniky: foťáky a kamery na kinetickou energii


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.