Přeposlat Fujifilm představuje objektiv FUJINON XF90mmF2 R LM WR

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm představuje objektiv FUJINON XF90mmF2 R LM WR

24.07.2015 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 1 |

Optický systém s rychlou clonou, který zaručuje dokonalý bokeh efekt a výjimečnou ostrost. Teleobjektiv je vybaven novým čtverným lineárním motorkem a konstrukcí odolnou vůči povětrnostním podmínkám.

Fujifilm představuje objektiv FUJINON XF90mmF2 R LM WR

Společnost FUJIFILM (předseda Shigehiro Nakajima) s opravdovou hrdostí oznamuje, že v červenci 2015 dojde k rozšíření nabídky výměnných objektivů řady X o nový model FUJINON XF90mm F2 R LM WR. Díky ohniskové vzdálenosti o hodnotě odpovídající 137 mm*1 a maximální cloně F2.0 se tento krátký teleobjektiv ideálně osvědčuje v portrétní a sportovní fotografii.

FUJINON XF90mmF2 R LM WR je objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a rychlou clonou, který zaručuje výjimečnou ostrost fotografií a vynikající bokeh efekt také při maximálním nastavení clony. Optický systém se skládá z jedenácti členů v osmi skupinách (z toho tři členy ze skla ED), omezuje na minimum vinětaci a dává krásný bokeh efekt díky zaoblené cloně. Tento model se proto ideálně hodí pro pořizování portrétní fotografie a další použití.

Objektiv FUJINON XF90mmF2 R LM WR nabízí velkou maximální clonu a přitom je kompaktní a lehký - váží jen 540 g. Minimální pracovní vzdálenost, která činí 60 cm, uživateli navíc poskytuje široký rozsah fotografování. Nově vyvinutý, čtverný lineární motorek zajišťuje rychlost a přesnost autofokusu, konstrukce objektivu, odolná vůči povětrnostním podmínkám a prachu umožňuje jeho používání v teplotě do -10 °C.

Tento teleobjektiv je kromě populárního modelu XF56mmF1.2 R povinným vybavením pro milovníky portrétní fotografie, kteří dávají přednost objektivům s pevnou ohniskovou vzdáleností a rychlou clonou. Díky odpovídající ohniskové vzdálenosti může fotograf dodržet bezpečnou vzdálenost od svých objektů a pořizovat mnohem přirozenější snímky z úkrytu.

*1 Ekvivalent formátu 35 mm

Fujifilm představuje objektiv FUJINON XF90mmF2 R LM WR

Hlavní výhody

Výjimečná ostrost snímků také při maximální cloně

Optika se skládá z 11 členů v 8 skupinách, z toho tři čočky ze skla ED (s výjimečně malou disperzí), které omezují chromatické aberace a zaručují tak vysokou kvalitu a ostrost obrazu také při maximální cloně F2.0.

Krásný bokeh efekt

Kulaté lamely clony a optická konstrukce, která minimalizuje vinětaci, přinášejí skvělý, zaoblený bokeh efekt na celé ploše záběru. Navíc maximální zaostření fotografovaných objektů se současným využitím bokeh efektu před a za nimi umožňuje dosažení výjimečné hloubky obrazu.

Rychlý autofokus (dokonce 0,14 s*2) díky novému, čtvernému lineárnímu motorku

Lineární motorek je rychlý, tichý a přesný. Použití čtyř magnetů umožnilo zvýšit točivý moment. Rychlejší autofokus dává fotografovi více možností. Umožňuje mu například zachytit nejdrobnější změny v obličeji fotografované osoby.

*2 Údaje získané v souladu s pokyny CIPA (Camera & Imaging Products Association) v režimu vysokého výkonu s použitím vnitřních metod měření.

Zaostřování ze vzdálenosti jen 60 cm a zvětšení 0,3x (ekvivalent formátu 35 mm)

Minimální ohnisková vzdálenost, dostupná v objektivu FUJINON XF 90 mm F2 R LM WR umožňuje odlišení nejdůležitějších podrobností objektu a pořízení dynamických portrétů nebo snímků květin a hmyzu zblízka.

Odolnost vůči povětrnostním podmínkám, prachu a mrazu

Těleso objektivu je vybaveno sedmi těsněními, a to znamená, že je odolné vůči povětrnostním podmínkám a prachu. Můžeme jej tedy používat dokonce při teplotě až -10 °C. Objektiv je odolný vůči dešti, prachu a postříkání vodou během fotografování pod širým nebem.

Lehký a kompaktní

Objektiv váží cca 540 g, je kompaktní a jeho závit má jen 62 mm. Ve spojení s modelem XF56mmF1.2 R celková hmotnost nepřesahuje 1 kg, což jistě potěší portrétní fotografy, kteří pro práci potřebují lehké objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností zaručující ostrost obrazu a dokonalý bokeh efekt.

Obecná specifikace

Typ

Objektiv FUJINON XF 90 mm F2 R LM WR

Konfigurace objektivu

11 členů v 8 skupinách (z toho 3 členy s výjimečně malou disperzí)

Ohnisková vzdálenost (ekvivalent formátu 35 mm)

f=90 mm (137 mm)

Úhel záběru

17,9°

Maximální clona

F2

Minimální clona

F16

Ovládání clony

  Počet lamel:

  Velikost kroku

 

7 (kruhový otvor clony)

1/3 EV (19 kroků)

Zaostřovací rozsah

0,6 m-∞

Maximální zvětšení

0,2x (ekvivalent formátu 35 mm: 0,3x)

Vnější rozměry: Průměr x délka (cca)

(vzdálenost od příruby bajonetu objektivu)

φ75x105 mm

Hmotnost (cca)

(bez záslepek a víček)

540 g

Průměr filtru

φ62 mm

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm představuje objektiv FUJINON XF90mmF2 R LM WR


počet příspěvků: 1

Jaromír Novotny

28.07.2015 v 08:06

Ujasnete si (ve specifikací), prosím, co je CLONA. Co je "clonit maximálně a minimálně. Nezapomeňte na SVĚTELNOST, taky max a min.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.