Přeposlat Soutěžíme

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Soutěžíme

16.07.2007 | Tereza Čistotová | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Je to v každém z nás. Většina z nás má zapotřebí být co nejlepší v práci, dosáhnout co největších úspěchů či dokázat jenom sám sobě, že na to má a že je schopen dokázat vše, co kdy dokázat chtěl.

Je to v každém z nás. Většina z nás má zapotřebí být co nejlepší v práci, dosáhnout co největších úspěchů či dokázat jenom sám sobě, že na to má a že je schopen dokázat vše, co kdy dokázat chtěl. Tato vlastnost, vlastnost soutěžit, ať se Vám to líbí či ne, je v každém ukryta a záleží na každém jedinci, jak tuto touhu rozvine. Po pravdě řečeno, pokud fotografujete delší dobu a podařilo se Vám vytvořit nějaký ten hezký snímeček, tak jistě znáte ty dotěrné myšlenky- když navštívíte výstavu s fotografiemi, tak říkáte: „Takovouto fotografii bych dokázal jistě vytvořit“ či „Takovouto fotografii mám doma a nikdo mi za ní nezaplatil“ či „Bože, co to je- taková home fotografie, těch mám“. Místo průpovídek „coby kdyby“, se zkuste sami zúčastnit nějaké té soutěže, která na Vás skoro z každého novinového článku volá „Haló, fotografe- ukaž, co umíš“ a uvidíte, zda jste fotograf, který pořizuje krásné fotografie pro veřejnost a nebo fotograf, jehož snímečky, jsou zajímavé pouze pro vlastní rodinu, protože ta jediná je ocení :)

Připravit se, začínáme ..

Důležité pro začátek, kdy se rozhodnete svoji fotografii někde vystavit, je zamyslet se, jestli pořizujete fotečky, které by mohly být zajímavé i pro okolí. Samozřejmě že Vaší rodinku zaujme rozmazaná fotografie právě narozeného synovce, ale po pravdě řečeno, pokud chcete zaujmout i někoho jiného, než-li členy Vaší domácnosti, snažte se vyvarovat těchto zbytečných a dalo by se říci začátečnických chyb. Uvedu Vám pár pravidel, jelikož dnešní svět je plný pravidel a všelijakých nařízení, tak ať svými články nevybočuji ze společenské normy. Mimochodem, když už jsem u společenských norem, slyšeli jste psychologickou definici abnormálního chování? Abnormální chování je chování statisticky vzácné a odchylné od sociální normy. Tudíž pokud bych Vám pár pravidel nenapsala, byla bych statisticky vzácná a abnormální, jelikož v každém tiskopise naleznete pravidla typu – nekopírujte, souhlaste s podmínkami, podepište, čtěte pozorně a pokud souhlasíte, pokračujte dále a to já být nechci. Tudíž zde pár pravidel, která tak ani pravidly nejsou, napíši. Je v každém z nás, co považuje za to krásné. Někdo ocení ostrou fotografii s neopakovatelným momentem žabičky na listě a pro někoho je krásná abstraktní fotografie, která hraje všemi možnými barvami a odstíny a k ostrosti má velice daleko. Pro začátek, pokud si až tolik nevěříte, je dobré pár „nepsaných pravidel“ dodržovat. Až se z Vás stane fotograf, který bude mít za sebou slávu hvězd se dotýkající a pod polštářem tučný balík peněz vydělaný prodejem fotografií, tak pro Vás už tyto pravidla nejsou. Vy už pouze můžete určovat trend nových a převratných pravidel, která se zapíší do dějin. Ostrost Dostatek světla Dostatek barev Zajímavost a nevšednost

Soutěžíme

Připravit se, vyletí ptáček ..

Ano, je to tady znova a pořád do kola. Pokud chcete diváka zaujmout svojí fotografií, nemá cenu vytvářet kopii nějakého jiného a už známého fotografa. Za prvé, již zmíněný známý fotograf, je pro pozorovatele mnohdy ikonou, jakých úspěchů by chtěl sám dosáhnout a tak si můžete jenom ušít ostudu, když někdo Vaší lest prokoukne. Za druhé, pokud začínáte soutěžit, či prezentovat svá díla, nemáte jistě takové prostředky na zhotovení fotografií a tak i veleúspěšné fotografie „přírodou obdařených“ Saudkových žen mohou dopadnout fiaskem. Například, když poprosíte o pomoc svoji též obdařenou sousedku, která Vám za nějakou tu zlatku ráda zapózuje před kuchyňskou linkou z paneláku za ponurého denního světla, protože rozsvěcet nemůžete, na sídlišti všechno všichni vidí, a pak byste ani Vy a ani Vaše „přírodou obdařená“ sousedka nemohli chodit ven ani s odpadky .. Pokuste se být takoví, jací opravdu jste. Nic nepředstírejte. Pokud máte náladu fotografovat přírodu a krásnou krajinu, zbytečně se nežeňte na lidmi přeplněné ulice a naopak, pokud máte náladu fotografovat dění na nějakém tom letním festivalu, tak doma nezkoušejte pořizovat makro tekoucí vody z kohoutku. Opravdu krásná a jedinečná fotografie je ta, ze které je cítit láska se kterou byla vytvořena a ta láska je to, co ji odlišuje od ostatních.

A je to tady ..

Tak co, splňuje Vaše fotografie všechny již zmiňované parametry? Tak není nic jednoduššího, než-li se poohlédnout po nějaké té soutěži, či výstavě a zaslat Vámi vytvořenou fotografii na soud Boží. Nezapomeňte uvést název Vaší fotografie, mnohdy vyžadují i nějakou tu poznámečku - kdy, čím a proč jste daný snímeček vytvořili. Rada nad zlato .. Vím, že bych Vám neměla až tolik radit, protože se z Vás nyní stali moji potencionální protihráči, ale na lidi mnohdy působí hezký příběh, či citát, který promění Vaši před tím obyčejnou fotografii ve fotografii jedinečnou. Promění ji ve věc, která způsobí u pozorovatele myšlenkový pochod a probudí v něm city, pocity, nálady, vzpomínky .. A o to každému přeci jde. Taková to fotografie má úspěch zaujmout a ponechat si místečko v pozorovateli.

Soutěžíme

Život je krásný, ovšem záleží na tom, skrz jakou skleničku se na něj díváte Alexandre Dumas starší A v neposlední řadě nezapomeňte o uvedení svého jména, věku či adresy - anonymita je sice krásnou věcí, ale co se týká uznání, jistě byste neradi byli zakryti v závoji pana neznámého. Pár již zmiňovaných rad v mém článečku zaznělo. A co Vám popřát do nového, soutěživého života? Nezapomeňte, proč fotografujete a co tím chcete dokázat. V případě převeliké slávy nezapomeňte, že jmění a peníze nejsou vše, a že ta láska, se kterou jste začínali fotografovat, by měla přetrvávat a tu lásku byste svými fotografiemi měli neustále předávat. Přeji dobré světlo :)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Soutěžíme


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.