Přeposlat Podzimní upgrade přinese majitelům topových OM-D celou řadu nových funkcí

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Podzimní upgrade přinese majitelům topových OM-D celou řadu nových funkcí

14.10.2015 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Olympus uvádí další vylepšení vrcholných modelů řady OM-D – Majitelé vrcholných OM-D se mohou těšit na nový firmware, který obohatí jejich fotoaparáty o celou řadu nových funkcí a režimů. Novinky, které se aktuálně připravují, budou zdarma ke stažení ve formě nového firmware koncem listopadu letošního roku. Nový firmware získá vlajková loď OM-D E-M1 a také mnohonásobně oceněný OM-D E-M5 Mark II. Olympus tak znovu dokazuje, že věnuje velkou pozornost neustálému zdokonalování již existujících fotoaparátů, aby svým zákazníkům přinášel vždy ty nejaktuálnější technologie.

Podzimní upgrade přinese majitelům topových OM-D celou řadu nových funkcí

E-M1 firmware Ver. 4.0

Mnohonásobně oceněné OM-D E-M1 bylo v době svého uvedení na trh v roce 2013 nejvyspělejším systémovým kompaktem na trhu. Podzimní upgrade jednoznačně dokazuje, že E-M1 mezi vrcholnou špičku stále patří. Kromě rozšířené funkcionality s programem Olympus Capture, získají majitelé E-M1 navíc 18 významných vylepšení, zaměřených především do oblasti videa a profesionálního zpracování. Mezi nejzajímavější inovace patří:

  • Focus Stacking režim. Vyfocením 8 snímků po sobě s proměnnou rovinou zaostření a následným složením do jedné fotografie vytvoří fotoaparát větší hloubku ostrosti, které je zapotřebí například při pořizování makro záběrů.
  • Variabilní snímkové frekvence. Při natáčení video scén bude nyní možné zvolit jednu ze tří snímkovacích frekvencí: 24, 25 a 30 snímků za sekundu.
  • Video záznam s variabilním 5osým stabilizátorem. K dispozici bude nově možné zvolit buď zcela mechanickou 5osou stabilizaci obrazu, nebo kombinaci mechanické a elektronické stabilizace.
  • Video displej. Během natáčení videa zobrazí LCD veškeré důležité informace, jako je vodováha, histogram, úroveň zvuku a časový kód.
  • Elektronická závěrka. Zapnutím elektronické závěrky bude nyní možné fotit v divadlech či na koncertech vážné hudby bez jakéhokoliv hluku.

 

E-M5 Mark II firmware Ver. 2.0

OM-D E-M5 Mark II představený teprve před 6 měsíci je plný profesionálních funkcí převzatých z vlajkové lodi E-M1. Díky nejvýkonnějšímu 5osému stabilizátoru na trhu mohou již nyní majitelé E-M5 Mark II pořizovat dokonale zaostřené, pohybem nerozmazané záběry. Podzimní firmware přinese další vylepšení. Mezi ty hlavní patří:

  • Nový obrazový režim. V novém obrazovém režimu bude možné natáčet video ve zcela neutrálním podání, vyžadovaném profesionály pro následné postprodukční úpravy.
  • Synchonizace obrazu se zvukem. Vytvoří perfektně ozvučený video záznam automatickou synchronizací fotoaparátu s externím mikrofonem.
  • Focus Bracketing. Vítaná funkce nejen u milovníků makrofotografie. Pro dosažení větší hloubky ostrosti, lze v tomto režimu nasnímat na jedno stisknutí spouště sérii fotografií s proměnnou rovinou zaostření. Z nich je pak snadné vybrat jeden nejlepší, nebo je v počítači složit do záběru s velkou hloubkou ostrosti.

Podzimní upgrade přinese majitelům topových OM-D celou řadu nových funkcí

Více informací o obou fotoaparátech najdete na www.olympus.cz/om-d . Změny specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazeny.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Podzimní upgrade přinese majitelům topových OM-D celou řadu nových funkcí


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.