Přeposlat FotoŠkoda Fest – podzim 2015

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

FotoŠkoda Fest – podzim 2015

30.10.2015 | Tisková zpráva | Focení, úpravy fotek | Komentářů: 0 |

Přijďte si s námi tento podzim popovídat na besedu či si vyzkoušet naše fotoaparáty. To vše je možné na plánovaných bezplatných besedách a workshopech s našimi fotografy v rámci podzimního FotoŠkoda Festu.

FotoŠkoda Fest – podzim 2015

fot. Jiří Růžek

Od 6. do 15.11. proběhne další FotoŠkodaFest, který je plný zajímavých kurzů, workshopů a besed.

Navštívit můžete ještě tyto neobsazené besedy a workshopy:

7.11. od 15:15 Jiří Růžek – Umělecký akt – rezervace zde.

Umělecký akt je žánr, který lákal a nestále láká mnoho fotografů. Ovládnout jej se vší parádou ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Ke krásné fotce nahého těla vede dlouhá cesta, která se zakládá na umění komunikace, práce s modelkou, prostředím i světlem, kterým se dá skvěle svlékat, ale i oblékat.

Stínohra, přirozenost, práce s netypickými ohnisky, kontrasty, krása vs „ošklivost“, pravidla a jejich porušování, to jsou pojmy, které vám v teorii přiblíží Jiří Růžek, podle kterého je základem úspěšného focení uvolněnost navozená láhví bílého vína.

www.jiriruzek.net

12.11. od 16:00 Vojtěch Hurych – Svatební příběh – rezervace zde.

Vojtěch Hurych alias Jiný kafe nemá problém vám otevřít dveře k jakémukoliv svému know-how. Ví, že schopnosti a dovednosti mají smysl jedině tehdy, jsou-li sdíleny s okolím. Jeden, dva, ani tři skvělí svatební fotografové nikdy neobsáhnou celou republiku a je třeba činit novomanžele šťastné díky neobyčejně zachyceným okamžikům jejich velikého dne.

Emotivnost a dějovost jsou prvky, které by v sobě měla obsáhnout povedená svatební série. Svatební fotografie kombinuje portrét a reportážní fotku. Vychází ze znalosti kompozice a je závislá na perfektním ovládání techniky, se kterou člověk fotografuje. To vše ale nestačí, pokud do své práce nedáte i kus srdce.  Přijďte si poslechnout besedu, která vás vtáhne do světa bílých šatů, manžetových knoflíčků, úsměvů a slz.  Vyslechněte si besedu Vojtěcha Hurycha o tom, jak se vypráví svatební příběh.

www.jinykafe.com

FotoŠkoda Fest – podzim 2015

fot. Vojtech Hurych

15.11. od 14:00 Laura Kovanska – Instax fashion portrét – rezervace zde.

Laura Kovanska je reklamní a fashion fotografkou, která se v době digitálních technologií stále drží svého oblíbeného analogu. Ano, je tomu tak. Mnohé zakázky inovuje tím, že své fotografie stále pořizuje na analog či instax. K Instaxu se Laura dostala během své pracovní stáže v Robert Vano Gallery a dnes jej ovládá s naprostou samozřejmostí a lehkostí.

Na workshopu se dozvíte něco málo z teorie. Získáte přehled o produkci focení. Zjistíte, co všechno obnáší příprava focení, příprava na focení přímo na lokaci či v ateliéru a dozvíte se i o základech práce s modelem a to vše v netradičním kontextu práce s instantní fotografií.

www.kovanska.com

15.11. od 15.45 Iva Zímová – Reportáž psaná na maďarských hranicích – rezervace zde.

Iva Zimová je dokumentární fotografkou, která se velmi často dostává za hranice komfortní zóny sebe samé a mnohdy i velmi nechtěně lidí, které dokumentuje. Iva spolupracuje s nadací Člověk v tísni a National Geographic ČR. Je to odhodlaná žena, která pozoruje a svým vnímáním světa předává jeho obrazovou podobu lidem, kteří nemohou být přímými svědky dramatických událostí, které se dějí někdy daleko a jindy i docela blízko od jejich domovů.

Nechceme zabředávat do politiky, ale téma je to aktuální a zajímá mnoho z nás. Po obrazové stránce je to téma plné emocí, a to jakékoliv povahy. A my vám chceme tyto emoce zprostředkovat skrze fotografie Ivy Zimové. Vydejte se do světa ženy, dokumentaristky, která odvážně zachycuje konflikty kdekoliv se objeví. Vydejte se do světa ženy, která má před každou takovou cestou strach, neboť nikdy neví, jaká ona cesta bude, kam jí zavede, koho jí přivede do cesty nebo kde vůbec bude spát.

www.ivazimova.com

Více informací o festivalu najdete na www.fotoskoda.cz/fest nebo na Facebooku na stránce události.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku FotoŠkoda Fest – podzim 2015


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.