Přeposlat Fujifilm FinePix S9900W

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix S9900W

24.11.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento fotoaparát je ideálním společníkem na cesty, neboť poskytuje velké rozpětí zoomu, množství kreativních filtrů a vestavěnou Wi-Fi. Pokud potřebujete pouze kvalitního průvodce na cesty a nepatříte k nejnáročnějším uživatelům, pak by vám mohl docela dobře vyhovovat. Na druhou stranu ale nejde o model vhodný pro každého; postrádá například schopnost ukládat snímky ve formátu Raw, ovládání apertury je do značné míry limitované a elektronický hledáček musí být aktivován manuálně. Přesto jde o zajímavý a kvalitní model ultrazoomu, který rozhodně stojí za bližší pohled. K dostání je přibližně za 9000 s DPH. Více již prozradí recenze.

Fujifilm FinePix S9900W

Fujifilm představil nové modely S9900W a S9800 jako přímé následovníky loňských modelů S9400W a S9200, přičemž vylepšení jsou spíše jen povrchová a dílčí. Stejně jako u starších modelů, i ty nové jsou odlišeny zejména oním „W“ v názvu, což odkazuje k přítomnosti Wi-Fi u jednoho z nich. Při letmém pohledu na loňské a letošní fotoaparáty žádný nápadný rozdíl nezaznamenáte, ten hlavní totiž představuje rozlišení elektronického hledáčku, jež činilo pouhých 201 000 bodů, zatímco nyní dosahuje mnohem lepších 921 000 optických bodů. Obraz v hledáčku je díky tomu mnohem ostřejší a pohyb plynulejší, takže se s ním podstatně lépe pracuje. Dalším velkým rozdílem je funkcionalita Wi-Fi u modelu S9900W. Oproti loňskému S9400W, který umožňoval pouze přenos pořízeného obsahu na chytrá zařízení typu smartphonu nebo tabletu, nyní můžete fotoaparát také dálkově ovládat, a to za pomoci standardní aplikace Fujifilm Camera Remote. Ostatní specifikace už se od staršího modelu neliší, najdeme zde opět 50x zoom objektiv (24 – 1200 mm, 35 mm ekv.) a LCD s rozlišením 460 000 bodů. Je jen škoda, že S9900W nedosahuje kvalit svého výborného příbuzného Fujifilm X-T10.

Fujifilm FinePix S9900W

S9900W je poměrně velký a mohutný fotoaparát, při rozměrech 123 x 87 x 116 mm a hmotnosti 690 gramů rozhodně nejde o „kapesní“ kompaktní model. Na první pohled si ho tak můžete snadno splést i s DSLR. Texturovaný povrch úchytu spolu s ergonomickým tvarem fotoaparátu napomáhá jeho stabilnějšímu a jistějšímu držení. EVF je poměrně malý a přepínat z něj na LCD displej musíte manuálně, což je někdy poměrně otravné (zejména když si po jeho pořízení chcete snímek rychle prohlédnout na displeji). Vzhledem k tomu, že na přímém slunečním světle není na displej příliš dobře vidět, budete za takových podmínek nejspíš používat převážně EVF. Většinu z klíčových ovládacích prvků najdete na pravé straně od zadního displeje, všechny jsou přitom dobře dosažitelné palcem. Pro náročnější je zde k dispozici také plně manuální nebo polo-automatický režim ovládání. Je jen škoda, že aperturu je možné upravit pouze ve dvou až třech nastaveních (v závislosti na ohniskové délce, kterou právě využíváte), což je poněkud omezující.

Fujifilm FinePix S9900W

Na rozdíl od některých vyspělejších fotoaparátů z kategorie „bridge“ S9900W bohužel nenabízí možnost ukládat snímky ve formátu Raw, podporován je pouze formát JPEG. Pokud je toto jedna z vašich hlavních podmínek, pak si můžete S9900W rovnou škrtnout. Pokud ale tento nedostatek přehlédnete, fotoaparát má rozhodně co nabídnout. Svojí celkovou výkonností totiž rozhodně nezklame. Zejména v dobrém světle pořizuje velmi kvalitní, ostré a dobře vyvážené snímky s dostatkem detailů a sytými barvami. Také, kontrast, expozice a vyvážení bílé nepředstavují nedostatek. Při maximálním zvětšení snímků se sice může objevit mírné rozmazání v rámci celého rozpětí citlivosti na světlo, to je ale u snímače tohoto typu běžné a nijak to neovlivňuje kvalitu snímků v běžných velikostech pro tisk nebo umístění na webu. Horší už je kvalita snímků pořízených za slabšího světla, kdy se poměrně rychle dostavuje nadměrný digitální šum (slabě již při nastavení ISO 800 a pak zejména od ISO 3200). Rozlišení detailů není tak dobré, jako například u konkurenčního modelu Nikon D610.

Fujifilm FinePix S9900W

V dobrém světle je ale kvalita snímků vysoká a dobře pracuje také automatické ostření a stabilizace obrazu. Fujifilm S9900W je zkrátka dobrým fotoaparátem do dobrých světelných podmínek. Jedinou jeho podstatnou slabinou zůstává pořizování snímků za šera, kdy sice poskytuje obstojné snímky, rozhodně si ale nevede stejně dobře jako někteří jeho konkurenti. Ve velmi silné konkurenci v rámci dané kategorie S9900W bohužel ničím příliš nevyčnívá, i když jej nelze umístit ani na opačný konec hodnocení. Jeho rozpětí 24 – 1200 mm je velmi solidní, ale není již neobvyklé, konektivita Wi-Fi je také věcí zcela běžnou (alespoň u novějších fotoaparátů). Vylepšením rozlišení elektronického hledáčku oproti svému předchůdci se S9900W pouze dotáhl na některé konkurenty, rozhodně s ním ale neoslní. Fotoaparát se nicméně dobře ovládá a díky využití tužkových baterií (kdy lze nosit náhradní) můžete snáze kontrolovat jeho výdrž. Je jen škoda, že chybí podpora formátu Raw a EVF se musí zapínat ručně. Takto lze S9900W hodnotit spíše jako dobrý průměr, který ale dobře poslouží zejména fotografům na cestách.

Fujifilm FinePix S9900W

---------

---------

Základní údaje:

Rozměry: 123 x 87 x 116 mm

Hmotnost: 670 gramů

Velikost snímače: 1/2.3ʺ

Rozlišení snímače: 16 MP

Velikost LCD: 3" (7,6 cm)

Rozlišení LCD: 460 000 px

Rozlišení EVF: 921 000 px

Kvalita videa: Full HD

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix S9900W


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.