Přeposlat Canon EOS Rebel T6i/750D

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon EOS Rebel T6i/750D

10.12.2015 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon EOS Rebel T6i (mimo USA známý spíše jako 750D) je mírně levnějším příbuzným výborného modelu T6s (760D). Jde o velmi výkonný model digitální zrcadlovky střední kategorie, umožňující pořizovat nádherné momentky z přírody, výletů i rodinných akcí. Jde tedy o fotoaparát zaměřený spíše na „rodinné“ využití, ačkoliv skýtá i možnost profesionálnějšího přístupu. Model 750D je rychlejší než jeho předchůdci, nabízí dobrou Wi-Fi konektivitu a nechybí mu žádný z moderních doplňků. Je jen škoda, že je mírně zatížen slabší kvalitou snímků v horším okolním světle, což znamená nadměrnou zrnitost. Přesto stojí tato zrcadlovka za víc než jen zběžný pohled.

Canon EOS Rebel T6i/750D

Celkovým tvarem, velikostí a designem se T6i příliš neliší od svého příbuzného T6s/(760D). Jeho rozměry činí 132 x 101 x 78 mm a hmotnost dosahuje 776 gramů. Opět jde o klasický, elegantně zaoblený černý fotoaparát, nabízející oproti svým předchůdcům o nějaké to tlačítko navíc. Změnou je také přesun stereo-mikrofonu a zejména pak vylepšení kvality hledáčku. Z prvků konektivity nechybí kromě zmíněné Wi-Fi ani podpora technologie NFC. Opět se tu také setkáme s velmi pohledným zadním LCD panelem, který je výklopný a poslouží dobře zejména při natáčení videa. Při standardní délce úhlopříčky 3 palce nabízí velmi dobré rozlišení 1 037 000 bodů. AF systém pracuje velmi spolehlivě díky sofistikovanému 19tibodovému systému fázové detekce. Hledáček pokrývá 95 % zorného pole a nabízí 0,82x zvětšení. Maximální frekvence při sekvenčním snímkování dosahuje 5 fps, a to pro 8 snímků ve formátu Raw a několik desítek snímků v JPEG (před zpomalením). Rozpětí citlivosti na světlo činí u tohoto fotoaparátu ISO 100 – 12 800 (resp. 25 600 s rozšířením).

Canon EOS Rebel T6i/750D

Snímač typu CMOS (Hybrid CMOS III) nabízí efektivní rozlišení 24,2 MP a velikost 22,3 x 14,9 mm. Naprosto stejný senzor najdeme také u příbuzného modelu Canon EOS T6s. Již zmíněnou frekvencí 5 snímků za sekundu se T6i výrazně blíží konkurenčnímu modelu Nikon D5500 (5,1 fps) a mírně překonává Pentax K-S2 (4,7 fps). Celková kvalita snímků v dobrém světle je u T6i velmi vysoká, byť ji nelze označit za vyloženě nejlepší v rámci této řady. Problémy nastávají až se zvyšováním hodnoty citlivosti, kdy se snižuje rozpětí efektivního tónování a se slábnoucí expozicí ubývá výrazně detailů v tmavých místech snímků. To ale není zase až tak velký problém, pokud přijmeme základní myšlenku, že T6i je určen pro běžné, zejména denní použití. Slabší kvalitu snímků ostatně odhalí spíše až zkušenější uživatel v případě více sofistikované práce s fotoaparátem. Videozáznam trpí stejnými neduhy jako snímky, opět se to ale týká jen natáčení případných temných scén. V dobrém světle poskytuje velmi kvalitní a plynulý videozáznam, zcela dostatečný například pro využití o letní dovolené.

Canon EOS Rebel T6i/750D

Z hlediska výkonnosti si T6i vede poměrně dobře, ačkoliv má trochu delší dobu startu (0,9 sekundy). Poté už ale pracuje velmi rychle, plně zaostřené snímky pořídí za 0,3 sekundy v dobrém i slabém světle (ve slabším však trvá obvykle déle ostření). Stejná doba, tedy 0,3 sekundy, dělí také dva následné snímky při focení jak do formátu Raw, tak i JPEG. Dva následné snímky za použití blesku pak dělí prodleva v délce 1,2 sekundy. Již byla zmíněna frekvence sekvenčního snímkování, běžně lze pořídit kolem třiceti JPEG snímků při 5 fps, což postačí například i pro kvalitní zdokumentování rychlé akce typu hrajícího si psa nebo dětského sportovního vystoupení. V případě formátu Raw můžete pořídit šest následných snímků dokonce při frekvenci 6 fps, ale poté klesne rychlost na pouhé 2,4 fps. Při této frekvenci nicméně můžete pokračovat pro dalších nejméně 30 snímků. Při použití Live View (živého náhledu) je výkonnost lepší než u předchozích modelů z této řady, přesto je trochu pomalejší. První zaostřený snímek je pořízen až po 0,6 sekundy, prodleva mezi dvěma snímky v JPEG pak dosahuje 0,7 sekundy.

Canon EOS Rebel T6i/750D

Canon EOS Rebel T6i (750D) je dalším z řady kvalitních a spolehlivých modelů uživatelsky přátelských digitálních zrcadlovek střední úrovně. Jde ostatně o zástupce populární řady od Canonu, která si již našla množství příznivců. Pravdou je, že jde o dobrý fotoaparát, ale nepředstavuje rozhodně nejlepší možnou volbu. O trochu lepším konkurentem je například Nikon D5500, který poskytuje o trochu lepší kvalitu snímků a širší rozpětí doplňků, a to při srovnatelné výkonnosti a lepší výdrži baterie. Na druhou stranu však D5500 nemusí vyhovovat všem vzhledem ke svému netradičnímu objektivu a malému úchytu. Je také o trochu dražší, i když ne výrazně. Každopádně lze konstatovat to samé, co bylo uvedeno už na začátku – totiž že T6i/750D představuje velmi kvalitní „rodinný“ fotoaparát s uživatelsky příjemným rozhraním, který bude velmi dobře sloužit všem uživatelům méně náročným na absolutní kvalitu snímků (zejména ve slabším okolním světle). Podobně jako jeho ambicióznější bratránek T6s/760D má určitě co nabídnout a při výběru rozhodně stojí za zvážení.

Canon EOS Rebel T6i/750D

---------

---------

Základní údaje:

Rozměry: 132 x 101 x 78 mm

Hmotnost: 776 g

Velikost snímače: APS-C (22,3 x 14,9 mm)

Rozlišení snímače: 24,2 MP

Velikost displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 1 037 000 pixelů

Rozpětí ISO: 100 – 12 800 (25 600)

Maximální kvalita videa: 1920 x 1080 px

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon EOS Rebel T6i/750D


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.