Přeposlat Pro profesionály neustále v pohybu: Nejkompaktnější 300mm* teleobjektiv na světě

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pro profesionály neustále v pohybu: Nejkompaktnější 300mm* teleobjektiv na světě

11.01.2016 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Olympus rozšiřuje řadu profesionálních objektivů M.ZUIKO PRO o nejkompaktnější odolný teleobjektiv na světě - Profesionální fotografové, kteří dávají přednost spontánní mobilitě fotoaparátů formátu MFT (Micro Four Thirds), se mohou již brzy těšit na ještě širší možnosti fotografování z ruky, které přinese jarní představení objektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO, prvního profesionálního teleobjektivu formátu MFT s ohniskovou vzdáleností 300mm1. Nový objektiv obohacuje PRO řadu Olympus nejméně třemi světovými prvenstvími2. Zaprvé jde o nejkompaktnější a nejlehčí teleobjektiv na světě. Zadruhé nabízí nejvýkonnější systém stabilizace obrazu s možností prodloužení expozice až o 6 EV kroků (v kombinaci s odpovídajícími fotoaparáty Olympus). A zatřetí se může pochlubit nejkratší minimální zaostřovací vzdáleností pro telemakro fotografii ve své třídě: vzdálenost objektu od fotoaparátu pouhých 1,4 m. Je tak ideální pro profesionály, kteří jsou neustále na cestách, a kteří potřebují výkonný a špičkový objektiv. Nový objektiv plně rozvine svůj potenciál po nasazení na nejvyspělejší modely Olympus, jako jsou OM-D E-M1 nebo E-M5 Mark II. Dosahuje tak například rychlosti automatického zostření za méně než 300ms a jeho nejmodernější optický systém stabilizace obrazu se synchronizuje s unikátním*** 5osým elektromagnetickým stabilizátorem fotoaparátů OM-D. Tichý chod závěrky doplňují tiché OM-D motory, které oceníte na akcích vyžadujících nenápadnost, zatímco prachotěsná a mrazuvzdorná konstrukce dělá z tohoto objektivu ideální nástroj na fotografování přírody a outdoorových sportů. M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO bude v prodeji v druhé polovině března 2016.

Pro profesionály neustále v pohybu: Nejkompaktnější 300mm* teleobjektiv na světě

Nízká hmotnost znamená více svobody

S uvedením M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO nabízí nyní Olympus profesionálním fotografům řadu PRO objektivů s ohnisky od 14mm1 po 600mm1. Profesionální řada v sobě spojuje prvotřídní optický rodokmen M.ZUIKO s praktičností požadovanou fotografy pracujícími na náročných projektech, vyžadujících minimální přítěž a maximální mobilitu, ať se nacházejí kdekoli na světě. Krátké srovnání s objektivy zrcadlovek (SLR) odhaluje půvab nového PRO objektivu. S hmotností pouhých 1270g váží M.ZUIKO jen čtvrtinu hmotnosti SLR objektivů se srovnatelnou ohniskovou vzdáleností. S pouhými 227mm délky je Olympus také výrazně kompaktnější než jakýkoli srovnatelný objektiv. Jak potvrdí každý profesionál, který se kdy snažil vzít si některý z těchto objektivů do palubního zavazadla, nemohou zrcadlovkové objektivy ve snadné manipulaci a praktičnosti konkurovat.

Stabilizace je záruka obrazové kvality

Olympus se etabloval jako světový lídr v oblasti stabilizace obrazu (IS) integrované v těle systémových fotoaparátů a tyto zkušenosti využil i v systémech stabilizace objektivu. Majitelé M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO mohou těžit z výhod celosvětově prvního Sync IS mechanismu, který koordinuje svoji činnost s 5osým elektromagnetickým systémem zabudovaným v těle OM-D E-M1 a E-M5 Mark II. Výsledkem je vylepšená kompenzace až o 6 EV. Lze tak stabilizovat fotografie pořízené z ruky a zobrazení v EVF hledáčku, nebo výrazně omezit třes při nahrávání videa.

Inovace zvyšují všestrannost

M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO je atraktivní nejen z pohledu hmotnosti, rozměrů a stabilizace obrazu, ale je také vybaven řadou promyšlených funkcí, které z něj dělají jeden z nejuniverzálnějších teleobjektivů na trhu, v neposlední řadě díky snadnému používání. Přepínač zaostřování umožní fotografovi přepínat mezi předdefinovaným nastavením zaostření a vlastním super rychlým a přesným autofokusem objektivu. Na boční straně objektivu se nacházejí tři přepínače, které lze rovněž ovládat jedním prstem, bez nutnosti zvedat zrak od hledáčku. Přepínač L-Fn na levé straně lze naprogramovat na spouštění některé z 27 volitelných funkcí. Vedle něj je přepínač On/Off, umožňující při fotografování ze stativu vypnout stabilizaci v objektivu. Další přepínač mění rozsah zaostřování. Stejně mimořádný je také potenciál objektivu při fotografování zblízka: nabízí zvětšení 0,48x* při vzdálenosti pouhých 140 cm mezi objektem a fotoaparátem.

Konstrukční kvalita přináší jistotu a klid

Díky mimořádně kvalitní odolné konstrukci M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO vám ani liják nebo písečná bouře nezabrání v pořízení dokonalé telemakro fotografie nebo poutavého záběru v plenéru. Pokud jde o zachycení divoké přírody, sportu a dalších prchavých momentů, od módy po koncertní vystoupení, je nový teleobjektiv Olympus ve svém živlu.

Všechny objektivy a fotoaparáty Olympus přicházejí při registraci na portálu Můj Olympus s šestiměsíčním prodloužením záruky****.

Příslušenství

 • 1,4x telekonvertor. S tloušťkou pouhých 15mm umožní na cestách docílit ještě většího přiblížení (ekv. 840mm).
 • Pouzdro ve tvaru sportovní tašky. Pro kompaktní, bezpečné uložení, které lahodí oku.
 • Ochranný filtr s povrchovou úpravou ZERO. Patentovaná povrchová úprava společnosti Olympus pomáhá zabraňovat odrazům a odleskům.

 

* ohnisková vzdálenost při přepočtu na 35mm fotoaparát: 600mm.
** K prosinci 2015, mezi fotoaparáty s výměnnými objektivy
*** K prosinci 2015, mezi fotoaparáty s výměnnými objektivy (včetně zrcadlovek) dostupnými na trhu, interní testovací podmínky Olympus.
**** Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm* 1:4.0 IS PRO Hlavní přednosti:

 • Skvěle přenosný profesionální super-teleobjektiv formátu Micro Four Thirds se pyšní třemi světovými primáty**, včetně titulu nejkompaktnější a nejlehčí teleobjektiv na světě**
 • Nejvýkonnější kombinovaný systém stabilizace obrazu na světě** s kompenzací až 6EV
 • Nejkratší zaostřovací vzdálenost na světě** pro telemakro snímky: 1,4m s max. zvětšením 0,48x *
 • Mimořádná kvalita kresby
 • Mimořádně rychlý AF
 • Ideální pro detailní záběry z ruky bez rozmazání
 • Kompaktní design umožňuje přepravu v palubním zavazadle
 • Cca 1/4 hmotnosti srovnatelných objektivů digitálních zrcadlovek
 • Kruhový prstenec na objektivu pro rychlé přepnutí mezi AF a MF
 • Vypínač stabilizace pro použití na stativu. Programovatelnému spínači L-Fn lze přiřadit 27 funkcí
 • Kompatibilita s Arca Swiss-pro rychlé uchycení na stativu (s adaptérem)
 • Robustní design: odolný prachu, mrazu a stříkající vodě

 

M.ZUIKO 300mm* 1:4.0 IS PRO Další vlastnosti:

 • Ohnisková vzdálenost: 600mm (při přepočtu na 35mm formát)
 • Zorný úhel: 4,1°
 • Nejmenší zaostřovací vzdálenost: 1,4m
 • Konstrukce objektivu: 17 prvků v 10 skupinách
 • Max. zvětšení: 0,48x
 • Minimální velikost pole: 72,1 × 54,2mm
 • Min. clona: 1:4.0
  Max. clona: 1:22
 • Průměr: 92.5mm
  Délka: 227mm
 • Průměr filtru: 77mm
 • Hmotnost bez stativového adaptéru: 1270g
  Hmotnost se stativovým adaptérem:1475g

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pro profesionály neustále v pohybu: Nejkompaktnější 300mm* teleobjektiv na světě


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.