Přeposlat Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost

03.03.2016 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mnoho nadšených fotografů jistě potvrdí, že samotná práce s krásně navrženým přístrojem přináší stejné potěšení, jako výsledné záběry. Nový PEN-F byl cíleně koncipován tak, aby uspokojil obé. Je to vůbec nejvýkonnější PEN a jeden z nejkrásnějších systémových fotoaparátů Olympus, jaký kdy byl vyroben. I přes velmi útlé rozměry dané standardem Micro Four Thirds, zdědil PEN-F mnoho vyspělých optických technologií z větších fotoaparátů high-endové řady Olympus OM-D. To zahrnuje nejlepší systém 5osé stabilizace obrazu na světě* (neuvěřitelný výkon 5 EV kroků při fotografování s nízkým ISO), možnost navýšit rozlišení na 50Mpx v jpeg (nebo 80Mpx v RAW) a vestavěný elektronický hledáček s náhledem všech nastavení v reálném čase, z nichž některá lze nastavit pomocí nového kreativního voliče. Kovový volič je prominentním rysem designové školy PEN, věhlasné symbiózou moderních prvků, retro stylu, luxusních materiálů a kvalitního zpracování. Na povrchu PEN-F neuvidíte hlavičku jediného šroubku! A stejně tak klasická stupňovitá silueta, poutavý vzhled a úchvatný fotografický výkon PEN-F vyvolávají obdiv i závist na ulici i na sociálních sítích. Vzhledem ke svým vynikajícím specifikacím a cenové dostupnosti má všechny předpoklady k úspěchu. PEN-F se objeví na trhu počátkem března 2016 v černé a stříbrné barvě.

Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost

Špičkový design PEN

Jako každý systémový fotoaparát formátu Micro Four Thirds je i PEN-F stvořen pro spontánní, každodenní fotografování v ulicích bez stativu, takže je kompaktnější a lehčí, než mnohem větší digitální zrcadlovky. A také o mnoho lépe vypadá – a tento dojem ještě zesílí, když jej vezmete do ruky. Přes své relativně malé rozměry působí fotoaparát velmi solidním dojmem. Kultivované ovládací prvky a povrchová úprava vysílají jasnou zprávu: tento fotoaparát je určen fotografům, kteří si dokáží život zpříjemnit krásnými věcmi a kteří jsou schopni promítnout toto vnímání krásy i do svých fotografií.

PEN-F má všechny předpoklady stát se stylovou ikonou, hodnou odkazu původní řady F. A tento potenciál využil konstrukční tým Olympus do krajnosti. Pod klasickými stupňovitým obrysem je do kovového těla pečlivě vyryto jméno značky a okolní imitace kůže je příjemná na dotyk. Dokonce i velikost a gravírování voličů je navrženo tak, aby upoutalo pozornost přihlížejících.

Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost

Elektronický hledáček v těle

Kultovní ambice PEN-F se neomezují jen na design. Tzv. Street fotografie nikdy nebyla populárnější a nový PEN představuje klasiku žánru: vestavěný elektronický hledáček umožňuje fotografování ve stylu dálkoměrných přístrojů. Hledáček je vybaven asistentem zaostřování se zvýrazněním zaostřené oblasti a 0,62x zvětšením obrazu. Osazen je OLED displejem s vysokým rozlišením 2,36 milionu bodů, který zobrazuje v reálném čase náhled reflektující všechna nastavení, včetně těch dostupných prostřednictvím nového kreativního voliče. 5osá stabilizace obrazu použitá v tomto fotoaparátu PEN prakticky zamezuje rozmazání obrazu v hledáčku.

Nové kreativní možnosti

Velký kovový volič na přední straně PEN-F je branou k nejnovějším kreativním funkcím. Olympus se pyšní širokou paletou filtrů a možností svých fotoaparátů – a také jejich skutečně jednoduchým použitím. Kreativní volič je ztělesněním těchto ambicí - umožňuje poslepu okamžitý přístup ke čtyřem kreativním funkcím, z nichž dvě jsou v řadě PEN novinkou: Monochrome Profile Control a Colour Profile Control. První z nich umožní vyladit gradační křivku, filmové zrno a tónování a nabízí současně i efekty černobílého filtru s možností tří předvoleb. Colour Profile Control přichází rovněž se třemi předvolbami ovlivňujícími gradační křivku. Funkci lze použít k nastavení saturace 12 barev v 11 různých úrovních. Páčka na zadní straně snadno přepíná mezi různými režimy.

Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost

Absence low-pass filtru pro vyšší rozlišení snímku

Kvalita obrazu je v případě PEN-F na předním místě. Tento unikátní designový kousek je napěchován nejmodernějšími technologiemi. Osvědčený systém 5osé stabilizace obrazu je stále nejlepší na světě* a v kombinaci s novým 20Megapixelovým Live MOS obrazovým snímačem bez low-pass filtru umožňuje delší expoziční časy s nižšími hodnotami ISO. Nový snímač poskytuje o 25% lepší rozlišení při zachování nízkého šumu a vysokého dynamického rozsahu.

Výsledky jsou působivé, zejména při spontánním fotografování z ruky. Což je samozřejmě to, co lehký PEN-F umí ze všeho nejlépe.

Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost

Mimořádně rychlá reakce

Při reportážním fotografování je neméně důležitá i rychlost reakce a je běžným omylem, že digitální zrcadlovky obecně reagují rychleji, než jejich Micro Four Thirds protějšky. PEN-F, s nejkratší prodlevou mezi stiskem spouště a pořízením záběru v dané kategorii*, tento mýtus dokonale pohřbil. Automatické zaostření je mimořádně rychlé také díky funkci Eye Detect AF a dotykovému displeji umožňujícímu volbu bodu zaostření.

PEN-F nabízí vyznavačům Street fotografie i řadu dalších výhod. Vysokorychlostní sekvenční snímání až 10 snímků za vteřinu usnadňuje zachycení rychlých dějů, otočný LCD displej s vysokým rozlišením je ideální pro zachycení videí nebo fotografií v obtížných situacích. Na přání vášnivých fotografů propojil Olympus bodové měření s AF zaostřovacími zónami, což pomáhá docílit správné expozice v jakýchkoli fotografických podmínkách. A další úžasnou funkcí, prověřenou již v modelech OM-D, je High Res Shot, umožňující navýšit rozlišení až na ekvivalent 50 megapixelů (80Mpx v RAW).

Pro nahrávání fotografií na sociální sítě a další média nabízí PEN-F technologii Wi-Fi a bezplatnou aplikaci OI.Share 2.6. K dalším uživatelsky přívětivým funkcím patří Supersonic Wave Filter, který automaticky oklepe prach, který by se mohl usadit na senzoru během výměny objektivů, čímž předchází únavným a drahým procedurám čištění senzoru. Pro vyznavače módy z řad majitelů PEN-F je připravena speciálně navržená kolekce módních fotodoplňků a PEN-F je také kompatibilní se spoustou objektivů M.ZUIKO, včetně profesionální řady M.ZUIKO PRO.

Všechny objektivy a fotoaparáty Olympus přicházejí při registraci na portálu Můj Olympus s šestiměsíčním prodloužením záruky**.

Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost

Doporučené příslušenství

 • Řemínek na krk z pravé kůže CSS-S120L Dotyk je neodmyslitelnou součástí dojmu z PEN-F a kožené příslušenství tento dojem posiluje.
 • Obal z pravé kůže CS-48PR. Ochrana pro fotoaparát i náhradní objektiv z materiálu odpovídající kvality.
 • Fotobrašna z pravé kůže CBG-11PR. Nadčasový design a mistrovské zpracování brašny na míru fotoaparátu PEN-F.
 • Aplikace pro chytré telefony OI.Share v2.6. Pro bezproblémové sdílení snímků přes Wi-Fi.
 • Podpůrné pouzdro CS-47B. Stylový způsob, jak ochránit fotoaparát před nárazy a škrábanci.
 • Kovový L-grip. Jistější uchopení usnadní pohotové fotografování na ulici.

 

Změna specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazena. Nejnovější specifikace naleznete na webových stránkách Olympus na adrese http://www.olympus.cz.

* K lednu 2016. Mezi fotoaparáty s výměnnými objektivy (včetně zrcadlovek) dostupnými na trhu, s použitím interních testovacích podmínek Olympus.

** Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost

Hlavní přednosti:

 • PEN nabízí kvalitu a kreativitu ve stylovém, lehkém a kompaktním a snadno přenosném těle
 • Sběratelský kousek s kultovním designem, kvalitní konstrukcí, prvotřídními materiály a povrchovou úpravou
 • Ve své třídě nejlepší 5osá stabilizace obrazu a nový 20megapixelový Live MOS snímač bez low-pass filtru přinášejí mimořádné možnosti pouliční fotografie při nízkém ISO, s minimálním šumem a rozšířeným dynamickým rozsahem
 • Vestavěný elektronický hledáček s náhledem nastavení v reálném čase, zvýrazněním zaostření a zvětšením zaostřené oblasti na velkém OLED displeji s 2,36 miliony bodů
 • Kreativní volič nabízí přístup k uměleckým filtrům, funkci Colour Creator a dvěma novým kreativním volbám: Colour Profile Control a Monochrome Profile Control
 • Díky zaostřování Fast AF a rychlému zpracování obrazu nabízí v dané kategorii nejkratší* dobu reakce, překonávající digitální zrcadlovky
 • Funkce Eye Detect AF a volba bodu zaostření na dotykovém panelu zvyšují rychlost zaostření

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nový PEN-F: Když se pracovní nástroj mění v umělecký skvost


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.