Přeposlat Skvělý výkon nového tandemu – fotoaparátu Canon PowerShot G7 X Mark II a obrazového procesoru DIGIC 7

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Skvělý výkon nového tandemu – fotoaparátu Canon PowerShot G7 X Mark II a obrazového procesoru DIGIC 7

02.03.2016 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Canon uvádí nový kompaktní fotoaparát se špičkovým výkonem – PowerShot G7 X Mark II. Následník uznávaného modelu PowerShot G7 X se může pochlubit dosud nevídanou mírou kontroly a fantastickou obrazovou kvalitou doslova každého snímku. Canon PowerShot G7 X Mark II je první fotoaparát, který využívá nový obrazový procesor Canon DIGIC 7. Díky spojení jednopalcového snímače CMOS s rozlišením 20,1 megapixelů a objektivu se 4,2násobným optickým zoomem nepotřebují uživatelé žádné filtry ani rozsáhlé úpravy pro pořízení fotografií a filmů vhodných ke sdílení, tisku nebo opětovnému zhlédnutí.

Skvělý výkon nového tandemu – fotoaparátu Canon PowerShot G7 X Mark II a obrazového procesoru DIGIC 7

Nový PowerShot G7 X Mark II přináší v kompaktním těle skvělý fotografický výkon a Canon tento model navrhl ergonomicky tak, aby navázal na estetický design produktové řady PowerShot G a současně umožnil intuitivní obsluhu i okamžitý přístup k nejčastěji používaným ovládacím prvkům. Díky velmi přesné optice značky Canon, skvělé rychlosti, plně ručnímu ovládání a pokročilé konektivitě je fotoaparát PowerShot G7 X Mark II vhodný pro kohokoli, kdo chce mít vše pod kontrolou a pořizovat snímky svým vlastním způsobem.

Opravdová síla procesoru DIGIC 7

Nejnovější generace obrazových procesorů značky Canon – DIGIC 7 – přináší podstatně vyšší výkon pro zpracování obrazu, umožňuje superrychlé automatické zaostřování i kontinuální snímání rychlostí až 8 fotografií za sekundu, snižuje šum a usnadňuje zachycení i těch nejdynamičtějších okamžiků. Díky zdokonalené detekci objektů zaostří nový fotoaparát vždy velmi přesně, a to i při nízké sytosti a kontrastu scény. Canon PowerShot G7 X Mark II tak umožňuje přesné a velmi citlivé snímání. Uživatelé mají navíc k dispozici i automatickou optimalizaci jasu, která je podobná jako u produktové řady EOS a pomocí přirozené korekce při zachování rovnováhy mezi světlými a tmavými oblastmi záběru vylepšuje kontrast výsledného snímku.

PowerShot G7 X Mark II přináší podstatně lepší výkon ve špatných světelných podmínkách a uživatelé mohou nový model použít také k fotografování krajiny při východu slunce a večerního města. Jednopalcový snímač CMOS a nové obrazové možnosti procesoru DIGIC 7 přinášejí ve spojení se světelným objektivem (f/1,8 až 2,8) větší flexibilitu pro snímání v náročných podmínkách, a to i při maximálním ohnisku.

Součástí nového modelu je vylepšený optický stabilizátor obrazu s duální technologií stabilizace, který významně snižuje chvění fotoaparátu a pomáhá eliminovat vliv pohybu rukou i těla. Výsledné snímky z ruky jsou proto velmi ostré a Canon PowerShot G7 X Mark II je tedy ideální i pro fotografování v pohybu, kdy nezbývá žádný čas na zastavení.

Od úplné nadvlády nad přístrojem k maximální kreativitě

Díky ovládacímu kroužku objektivu, který umožňuje krokové i plynulé ovládání, mohou uživatelé velmi snadno nastavovat nejdůležitější parametry. Ovládání v definovaných krocích je ideální například pro nastavení clony, rychlosti závěrky a citlivosti ISO, plynulé pak pro lineárnější vlastnosti a funkce, jako je zaostřování. Při ručním zaostřování mohou fotografové využít i funkci zvýrazňování obrysů, díky které na výklopném dotykovém displeji okamžitě vidí, na co ve skutečnosti zaostřili.

Canon PowerShot G7 X Mark II umožňuje pořizovat snímky v 14bitovém formátu RAW a uživatelé tak mohou zachytit i velmi jemné barevné rozdíly nebo stylové odlesky při portrétní fotografii. K dispozici jsou i barevná přednastavení v podobě stylů Picture Style, díky kterým může výsledný snímek přesně odpovídat jejich jedinečnému záměru i bez větších úprav v počítači. Uživatelé si mohou profily stylů přizpůsobit a přenášet je mezi digitálními zrcadlovkami produktové řady EOS – všechny fotografie tak mohou mít stejné barevné podání i atmosféru bez ohledu na snímanou scénu.

Naprosto dokonalé filmy

Fotoaparátu PowerShot G7 X Mark II mohou důvěřovat i začínající filmaři – filmy ve Full HD rozlišení jsou totiž působivě čisté. Díky úplné nadvládě nad ručním ovládáním mohou uživatelé ovlivnit nastavení všech expozičních parametrů a nakomponovat i nasnímat jakýkoli záběr přesně dle svých vlastních představ. Velmi snadné je při natáčení filmů i zachycení jednotlivých detailů od mimiky obličeje až po náhlé pohyby, a to díky vylepšené technologii sledování v novém obrazovém procesoru DIGIC 7. V kombinaci s automatickým horizontem umožňuje dynamický stabilizátor obrazu vytvářet díky korekci chvění přístroje v pěti osách a vyrovnávání náklonu naprosto stabilní záběry, a to i během chůze nebo při fotografování z obtížných úhlů. Uživatelé mají k dispozici i režim pro časosběrné filmy, díky kterému mohou po určitou dobu zaznamenávat rychlou akci a vytvářet tak jedinečné zpomalené záběry.

Fotit, sdílet a zůstat připojení

S novým fotoaparátem můžete kdykoli a okamžitě využít široké možnosti konektivity – stačí stisknout tlačítko Wi-Fi. Stejně snadná je v případě modelu PowerShot G7 X Mark II i dynamická komunikace na krátkou vzdálenost NFC. Tato technologie umožňuje navázat spojení s kompatibilními chytrými zařízeními, mezi která patří i Canon Connect Station CS100, pouhým přiložením fotoaparátu. Díky funkci Image Sync pro automatické on-line zálohování je navíc ve srovnání s minulostí mnohem jednodušší sdílení snímků i jejich zálohování do cloudových úložišť. S přáteli po celém světě mohou uživatelé své fotografie sdílet i pomocí platformy Canon irista, která nabízí dostatek prostoru pro uložení snímků ve vysoké kvalitě a umožňuje z nich vytvářet působivé fotogalerie. Pro takřka okamžité nahrávání snímků do platformy irista stačí zvolit správný výstupní formát a podobu zpracování RAW souborů ve fotoaparátu – samozřejmě i nadále mají uživatelé k dispozici originál v plném rozlišení.

Klíčové vlastnosti fotoaparátu PowerShot G7 X Mark II:

  • Špičková obrazová kvalita za jakýchkoli světelných podmínek a v provedení vhodném do kapsy
  • Výborný pro fotografování i natáčení filmů ve Full HD rozlišení
  • Možnost sdílení nádherných výtvorů po celém světě
  • Maximální kontrola snadno a rychle
  • Volný průchod tvůrčím záměrům

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Skvělý výkon nového tandemu – fotoaparátu Canon PowerShot G7 X Mark II a obrazového procesoru DIGIC 7


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.