Přeposlat Společnost FUJIFILM oznamuje uvedení kompaktního digitálního nezrcadlového fotoaparátu X-2ES ve stylu dálkoměru na trh

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Společnost FUJIFILM oznamuje uvedení kompaktního digitálního nezrcadlového fotoaparátu X-2ES ve stylu dálkoměru na trh

18.03.2016 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Poslední model řady X ve stylu dálkoměru má optimální parametry automatického ostření a je snadno ovladatelný.

Společnost FUJIFILM oznamuje uvedení kompaktního digitálního nezrcadlového fotoaparátu X-2ES ve stylu dálkoměru na trh

Společnost FUJIFILM Corporation (Prezident: Shigehiro Nakajima) s hrdostí přestavuje nejnovější prémiový fotoaparát FUJIFILM X-E2S, který se stane součástí světově proslulé řady X. Fotoaparát X-E2S má trvanlivé, kompaktní a lehké tělo s hledáčkem pracujícím v reálném čase, který nabízí velký displej se zvětšením 0.62x*1 a elektronický hledáček s nejkratším dobou zobrazení na světě*2 v délce 0.005 sekundy. Přístroj je také vybaven systémem automatického ostření, který vyniká při snímání pohybujících se objektů. Nový model X.E2S převzal funkce a stylový design dálkoměru od původního modelu X-E2 a disponuje novými funkcemi včetně zdokonalené elektronické závěrky a intuitivnějšího grafického rozhraní uživatele (GUI), které poskytuje uživateli lepší zážitky při práci s přístrojem.

Hlavní přednosti fotoaparátu X-E2S

Model s hledáčkem pracujícím v reálném čase ve stylu dálkoměru 

Organický EL displej s 2.36 milionu pixelů a specializovaný objektiv hledáčku umožňuje fotoaparátu X-E2S nabídnout zvětšení zobrazení 0.62x s přehlednou obrazovkou hledáčku a vysokým rozlišením. Kromě toho nejkratší doba zobrazení na světě v délce 0.005 sekundy umožňuje fotografovi zachytit jakýkoliv snímek, zatímco se dívá na živý obraz skrze hledáček.

Kompaktní a lehké tělo fotoaparátu se zdokonaleným ovládáním a optimalizovanou rukojetí

Oblíbené funkce fotoaparátu X-E2 včetně ovládacích prvků na horní straně přístroje a kompaktního a lehkého těla o hmotnosti pouhých 350 g byly přeneseny na model X-E2S. Kromě toho optimalizovaný tvar rukojeti umožňuje uživateli měnit rychle nastavení při současném držení fotoaparátu. Sedm funkčních tlačítek na horní straně a zadní straně těla fotoaparátu je možné upravit podle potřeb uživatele. Spínačem Auto Mode Switch je možno zvolit plně automatickou funkci Advanced Auto SR, která je schopna automaticky rozpoznat typ fotografovaného prostředí a optimalizovat nastavení tak, aby bylo dosaženo nejlepší možné fotografie.

Senzor APS-C X-TransTM*3 CMOS II s vestavěným AF pomocí detekce fáze a systémem zpracování obrazu pomocí procesoru EXR II, jejichž kombinace zajišťuje vynikající výsledky

Automatické ostření pomocí detekce fáze umožňuje fotoaparátu X-E2S rychlé automatické ostření za pouhé 0.06 sekundy*4, zapnutí fotoaparátu trvá 0.5 sekundy*5, prodleva času závěrky je 0.05 sekundy a interval mezi snímky je 0.5 sekundy*6. Díky jedinečné technologii senzoru Fujifilm, která se vyvinula za po mnoho let výzkumu a vývoje fotografických filmů, poskytuje fotoaparát X-E2S ohromující výsledky.

Nový systém automatického ostření k zachycení pohybujících se objektů

Nový systém automatického ostření fotoaparátu X-E2S poskytuje nové možnosti volby funkcí Zone a Wide/Tracking navíc ke stávajícímu režimu jednoho bodu Single Point a umožňuje zaostření na jeden ze 49 bodů, díky čemuž je ostření rychlé a přesné. Nové režimy nabízejí výrazně zdokonalené zaostření pohybujících se objektů v oblasti pokryté 77 body pro automatické ostření.

Rozsáhlá řada 21 vysoce výkonných objektivů FUJINON X-mount, které pokrývají ultra-široký úhel pro vynikající možnosti fotografování na dálku

Při vývoji objektivu X-mount byly využity nejnovější digitální technologie, které nabízejí vysoce přesné řešení optické části, které zajišťuje nejlepší možnou kvalitu snímků. Řada XF, včetně objektivu FUJINON XF100-400mm F4.5-5.6 R LM OIS WR, jehož uvedení na trh bylo oznámeno dnes, byla rozšířena na 21 objektivů, z nichž všechny zajišťují vynikající rozlišení, pokud jsou použity společně s fotoaparátem X-E2S.

Společnost FUJIFILM oznamuje uvedení kompaktního digitálního nezrcadlového fotoaparátu X-2ES ve stylu dálkoměru na trh

Hlavní vlastnosti fotoaparátu FUJIFILM X-E2S

Kompaktní a lehké tělo přístroje ve stylu dálkoměru se lépe drží a je vybaveno ovládacími prvky pro snazší použití

・ Oblíbené funkce fotoaparátu X-E2 včetně ovládacích prvků na horní straně přístroje a kompaktního lehkého těla fotoaparátu, které váží jen 350 g, byly přeneseny na model X-E2S. Kromě toho byl vylepšen tvar rukojeti tak, aby mohl uživatel rychle měnit nastavení a při tom pevně držet fotoaparát. Model X-E2S je navržen tak, aby byl schopen dokonale napodobit zkušenosti s fotografováním s přístrojem typu dálkoměru. Je možné snadno fotografovat momentky zejména díky téměř nehlučné závěrce.

・ Horní a přední kryt jsou vyrobeny z lehké a vysoce pevné hořčíkové slitiny. Přístroj má speciální povrchovou úpravu, díky které přístroj vypadá jako vyrobený z oceli a má přehlednější horní kryt.

・ Na horním krytu přístroje jsou ovládací prvky rychlosti závěrky a kompenzace expozice. Nastavení ovládacích prvků a objektivu je možné zjistit pouhým pohledem, i když je fotoaparát vypnutý. Kromě toho z hliníku přesně vyfrézované ovládací prvky fungují tak, že je po nastavení slyšet kliknutí, díky čemuž fotoaparát X-E2S vypadá a působí dojmem prémiového výrobku.

・ Fotoaparát X-E2S má dva ovládací kotoučky a sedm funkčních tlačítek, které je možno upravit podle potřeb uživatele.

・ Fotoaparát je možné přepnout do plně automatického režimu pomocí spínače Auto Mode. Po zvolení režimu Advanced SR Auto, si fotoaparát automaticky zvolí optimální nastavení s ohledem na fotografovanou scénu.

・ Fotoaparát má vestavěný blesk. Jedná se o super inteligentní blesk, který automaticky uzpůsobí světelný výkon podmínkám fotografované scény.

・ Fotoaparát je vybaven třípalcovým displejem LCD o vysokém rozlišení 1.040K pixelů, který má posílené sklo odolné proti poškrábání, které omezuje odrazy.

Hledáček pracující v reálném čase

Při zvětšení 0.62x a době zobrazení jen 0.005 sekundy má fotoaparát velký a rychlý hledáček. Díky novému elektronickému organickému hledáčku EL s 2.36 milionu pixelů nabízí jasný a živý skutečný pohled s vysokým rozlišením. Displej zobrazující živé zobrazení lze také přepnout do režimu náhledu snímku. Má možnost výběru efektu s ohledem na podmínky fotografování nebo zobrazení snímku, které je blízké pohledu pouhého oka. Oční senzor hledáčku také automaticky usměrní informace na displeji, pokud je fotoaparát ve svislé poloze, což je funkce, která není možná u modelů s optickým hledáčkem.

Senzor X-TransTM CMOS II a systém procesoru EXR II společně zajišťující vynikající kvalitu snímků a vysokou rychlost

Fotoaparát je vybaven senzorem APS-C 16.3 megapixelů X-Trans™ CMOS II od společnosti Fujifilm. Jeho jedinečný náhodně vybraný barevný filtr omezuje moaré a falešné barvy, aniž by používal optického LP filtru, která snižuje kvalitu snímku. Vyloučení LP filtru zajišťuje, že se k senzoru dostane více světla. V kombinaci se systémem zpracování obrazu na bázi procesoru EXR II zajišťuje senzor vynikající rozlišení a nízkou hladinu šumu.

・Fotoaparát X-E2S má maximální nastavení ISO 51200*7, čehož je dosaženo kombinací funkce snížení šumu procesoru pomocí technologie montáže desek tištěných spojů s cílem snížit šum u vysoce citlivých snímků. I při ultra vysoké citlivosti zajišťuje fotoaparát X-E2S nízký šum a silné černé tóny a rozšiřuje svůj potenciál pro fotografování za podmínek s nedostatkem světla.

・Fotoaparát je vybaven jedinečnou technologií zpracován snímků na bázi funkcí optimalizace modulace objektivu (Lens Modulation Optimiser) (LMO)*8, která zajišťuje nejlepší možnou kvalitu snímku. Pomocí optických parametrů a dalších charakteristik každého objektivu LMO koriguje optické vady jako je difrakce*9 a zajišťuje tak ostrost hran a realistický trojrozměrný efekt.

・Jedinečný systém automatického ostření pomocí detekce fáze, který je součástí senzoru, provádí ultra rychlé zaostření za 0.06 sekundy*8. Díky systému zpracování obrazu na bázi procesoru EXR II dojde k zapnutí fotoaparátu za pouhou 0.5 sekundy*9, prodleva času závěrky je 0.05 sekundy a interval mezi snímky je 0.5 sekundy*10.

Společnost FUJIFILM oznamuje uvedení kompaktního digitálního nezrcadlového fotoaparátu X-2ES ve stylu dálkoměru na trh

Nový systém, automatického ostření s režimy Zone a Wide/Tracking pro snadné zachycení pohybujících se objektů

・Systém automatického ostření nabízí standardní režim Single Point se 49 body pro přesné zaostření a nové režimy Zone a Wide/Tracking, které využívají větší plochu se 77 body pro zachycení pohybujících se objektů.

・Režim Zone umožňuje uživateli zvolit zónu 3x3, 5x3 nebo 5x5 z oblasti 77 bodů pro automatické ostření. V průběhu automatického ostření AF-C fotoaparát nepřetržitě sleduje objekt umístěný ve středu zvolené zóny. Ve středu umístěné zóny 3x3 a 5x3 nabízejí nejrychlejší ostření díky funkci AF pomocí detekce fáze, kterou je vybaven senzor.

・Režim Wide/Tracking je kombinací režimu Wide (v průběhu AF-S), kdy fotoaparát automaticky identifikuje a sleduje plochu v ohnisku v oblasti automatického ostření se 77 body a prediktivního režimu sledování (Tracking) (v průběhu AF-C, které využívá celou oblast 77 bodů k dalšímu sledování objektu. Tato funkce umožňuje trvalé zaostření objektu, který se pohybuje nahoru a dolů, doleva a doprava nebo směrem k a od fotoaparátu.

・Režim jednoho bodu (Single Point) rozděluje oblast ostření na menší úseky a přesně určuje vzdálenost k objektu pro větší přesnost ostření. Pracovní rozsah AF s pomocí detekce fáze senzoru byl zdokonalen z 2.5EV na 0.5EV, takže AF pomocí detekce fáze funguje velmi rychle a to i za nedostatku světla nebo když je předmět málo kontrastní.

・Fotoaparát je vybaven funkcí detekce oka při automatickém ostření (Eye Detection AF), která automaticky detekuje lidské oko a zaostří na něj. Funkce umožňuje snadno zaostřit oči fotografované osoby i v obtížných podmínkách při fotografování portrétu s velmi široce otevřenou clonou tak, aby bylo například dosaženo silných efektů rozostření (bokeh).

・Funkce Auto Macro automaticky aktivuje režim Makro a při tom udržuje rychlost automatického ostření, aniž by bylo nutné stisknout tlačítko Makro k zchycení detailu. To uživateli umožňuje přiřadit tlačítko Makro jiné funkci.

・Optimalizovaný algoritmus zajišťuje plynulejší a přirozenější automatické ostření při nahrávání videa.

・  Díky kombinaci dat AF pomocí detekci fáze a prediktivního automatického ostření pohybu předmětu je fotoaparát schopen nepřetržitě snímat s automatickým zaostřením až 7.0 snímků za sekundu*10.

Rozsáhlá řada 21 vysoce výkonných objektivů FUJINON X-mount, který pokrývá ultra-široký úhel pro vynikající možnosti fotografování na dálku

Při vývoji objektivu X-mount byly využity nejnovější digitální technologie, které nabízejí vysoce přesné řešení optické části, které zajišťuje nejlepší možnou kvalitu snímků. Objektiv je navržen tak, aby bylo možno dosáhnout rozlišení hran na ploše celého snímku a nabízí maximální možné otevření clony s největším množstvím světla a zachovává při tom kompaktní přenosnou velikost. Stávající řada 21 objektivu začíná ultra širokým objektivem pro dálkové fotografování a zahrnuje pět objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností a maximální clonou. Tyto objektivy zajišťují skutečně nejlepší kvalitu snímků pořízených fotoaparátem X-E2S. Volitelné příslušenství, jako jsou nástavné adaptéry a telekonvertor 1.4x a prodlužovací mezikroužky dále rozšiřují fotografický potenciál.

Společnost FUJIFILM oznamuje uvedení kompaktního digitálního nezrcadlového fotoaparátu X-2ES ve stylu dálkoměru na trh

Vytvořte jedinečné fotografie pomocí simulačních režimů a dalších uměleckých funkcí

S ničím nesrovnatelné kvality obrazu Fujifilm bylo dosaženo za 80 let vývoje fotografických filmů. Tato technologie pomáhá fotoaparátu reprodukovat teplé tóny kůže, jasnou modř oblohy a sytou zeleň stromů tak, jak si barvy fotografované scény pamatuje fotograf. Fotoaparát X-E2S je vybaven nejnovějším režimem simulace filmu CLASSIC CHROME Film Simulation, který zajišťuje tlumené tóny a hluboké barvy. Uživatelé si mohou vybrat z deseti dalších režimů, které simulují efekty tradiční řady filmů společnosti Fujifilm včetně filmového efektu inverze barev (Velvia/PROVIA/ASTIA), profesionálního barevného negativního filmu (PRO Neg.Std / PRO Neg.Hi), jednobarevných filtrů (MONOCHROME, Ye filtr, R filtr a G filtr) a efektu SEPIA.

Vyspělé funkce filtru jsou také k dispozici ve fotoaparátu X-E2S. Uživatelé si mohou vybrat z osmi uměleckých efektů:

Pop Colour - zdůrazňuje kontrast a nasycenost barev.
Toy Camera - vytváří stínované hrany, jako kdyby byl snímek pořízen dětským fotoaparátem.
Miniature - Rozostřuje horní a dolní část snímku a vytváří sérii obrazů nebo efekt miniatury.
Dynamic Tone - vytváří fantaskní efekty zesílením barevných tónů.
Partial Colour - zachovává jednu zvolenou původní barvu a zbytek barev převádí na černobílou. Je možné si zvolit červenou, oranžovou, zelenou, modrou a tmavě rudou barvu.
High Key - Posiluje jasné tóny a snižuje kontrast s cílem zesvětlit reprodukci tón.
Low Key - vytváří stejnoměrné tmavé tóny s několika zvýrazněnými světlými oblastmi.
Soft Focus - vytváří měkké rozostření celého snímku.

・Fotoaparát X-E2S je vybaven zcela tichou elektronickou závěrkou*11, která je schopna dosáhnout expozičních časů až 1/32000 sekundy. Fotografie s malou hloubkou pole mohou být nyní pořizovány se široce otevřenou clonou a to i za velice jasných podmínek, jaké panují například na sněhových plochách nebo na plážích, aniž by bylo potřebné používat doplňkový šedý filtr. Protože fotoaparát nemá žádné mechanicky ovládané části, je možné pořizovat momentky zvířat nebo spících dětí snadněji než kdykoliv předtím.

・Funkce Multiple Exposure nabízí možnost kombinovat dva různé objekty na jediném snímku, což je skvělé, pokud chceme někoho přidat na fotografii.

・Je možné si zvolit poměr stran snímku z možností 3:2, 16:9 a 1:1 (čtverec) tak, aby se poměr přizpůsobil široké škále fotografických stylů.

・Fotoaparát má také režim ADVANCED SR AUTO, který umožňuje automatické rozpoznání tváře a scén a který pak optimalizuje ostření, expozici, ISO a další nastavení tak, by bylo dosaženo dokonalého výsledku.

Fotografování v nastaveném intervalu je možné v rozsahu až 999 snímků s intervalem od 1 sekundy do 24 hodin.

・Dalšími funkcemi je digitální rozdělení snímku (Digital Split Image), která se používá k přesnému ručnímu ostření a funkce Focus Peaking, která zvýrazňuje vysoce kontrastní oblasti obrysů fotografovaného předmětu. Tyto oblasti mohou být označeny bíle, červeně nebo modře a mohou být vodítkem při fotografování scény, kterou je obtížné zaostřit.

Video s vysokým rozlišením se senzorem X-TransTM CMOS II

・"Pomocí fotoaparátu X-E2S je možné natáčet plynulá videa o 60 snímcích za sekundu s vysokým rozlišením. K dispozici jsou také rychlosti 50, 30, 25 a 24 snímků za sekundu.

・Možné jsou také režimy simulace filmu včetně nejnovější funkce CLASSIC CHROME a přesné nastavení vyvážení bílé.

・Při natáčení videa je možné expozici nastavit ručně. Clonu, rychlost závěrky *12 a citlivost ISO je možné měnit, což umožňuje natáčení filmů s expozicí, kterou si uživatel sám zvolí.

・Vysokorychlostní a vysoce přesné ostření je možné pomocí inteligentního hybridního automatického ostření (Intelligent Hybrid AF), které automaticky přepíná mezi A F pomocí detekce fáze ostření a kontrastním automatickým ostřením podle charakteru scény a to i v průběhu natáčení filmu. Možné je i ruční ostření.

・Je možné použít šest funkcí rozpoznání scény, takže uživatel může natočit nádherná videa.

・Vysoká přenosová rychlost 36 Mbps umožňuje zachytit jemné pohyby s vysokým rozlišením.

Vestavěné Wi-Fi pro natáčení pomocí inteligentního telefonu nebo tabletu *13.

・Pokud si uživatel stáhne bezplatnou aplikaci FUJIFILM Camera Remote do svého inteligentního telefonu nebo tabletu, může využít funkci dálkového ovládání (Remote Control), která poskytuje obrovské možnosti dálkového ovládání přístroje. Tato funkce je skvělá pro pořizování celé řady snímků včetně skupinových fotografií, autoportrétů a zvířat v jejich přirozeném prostředí.

・Fotografie a videa mohou být snadno odesílána do takových zařízení, jako jsou inteligentní telefony, jediným stiskem ovládacího prvku. Obrázky a videa je možné si ve fotoaparátu prohlížet, vybírat a importovat je pomocí inteligentního telefonu a to vše bez nutnosti zadávat identifikační číslo nebo heslo. Je také možné přidat na snímek informaci o místě, která byla získána inteligentním telefonem nebo tabletem.

・Fotografie mohou být odesílány přímo z fotoaparátu do tiskárny Instax SHARE pro okamžitý tisk fotografií z inteligentního telefonu.

・Je podporována přenosová funkce Wi-Fi Transfer*14, která umožňuje bezdrátové zálohování dat do počítače *15.

Prémiová řada příslušenství

Kožené pouzdroBLC-XE1

Stylové pouzdro z opravdové kůže působí příjemně na omak a dokonale se hodí ke klasickému designu fotoaparátu X-E2S. Můžete měnit baterie, aniž byste museli vyjmout fotoaparát X-E2S z ochranného pouzdra a přístroj je tak pohodlně chráněn. Součástí dodávky je i sladěný ramenní popruh a ochranný textilní obal.

Rukojeť MHG-XE

Aby bylo možné fotoaparát lépe držet, je možné měnit baterii a paměťovou kartu, aniž by bylo nutné odstranit rukojeť. Kromě toho uprostřed optické osy je otvor se závitem pro stativ a součástí spodní části je deska Arca-Swiss, která umožňuje rychlé upevnění patice při použití kompatibilního stativu.

Redukce M pro nasazení dalších objektivů

Prodlužovací mezikroužek MCEX-16/MCEX-11

K dispozici jsou dva kroužky (16 mm a 11 mm) pro připojení vyměnitelného objektivu k tělesu fotoaparátu, které umožňují pořizování makro snímků s vysokým zvětšením.

Patice pro připojení blesku

Existují tři typy externích blesků FUJIFILM. Všechny z nich mají vysoce přesné automatické ovládání blesku TTL. Blesky EF-20 a EF-X20 mají směrné číslo 20, zatímco EF-42 má směrné číslo 42.

Externí stereo mikrofon MIC-ST1

Zaznamenejte realistický zvuk ke svým vysoce kvalitním videím s vysokým rozlišením.

Ochranné filtry (PRF-39, PRF-52, PRF-58, PRF-62, PRF-67, PRF-72 and PRF-77)

Propojovací konektor stejnosměrného proudu CP-W126

Adaptér střídavého proudu AC-9V

Dálková spoušť RR-90

*1: Nejlepší poměr zvětšení hledáčku na trhu. Zvětšení cca 0.62x, 50 mm (ekvivalent formátu 35 mm) při nekonečném a dioptrickém nastavení na -1.0 m-1.
*2: Výzkum spol. Fujifilm k lednu 2016.
*3: X-Trans je ochranná známka společnosti FUJIFILM Corporation.
*4: Výzkum spol. Fujifilm podle směrnic CIPA s použitím fotoaparátu X-E2S vybaveného objektivem XF16-55mmF2.8 R LM WR v režimu vysoké výkonnosti, leden 2016.
*5: Vybaven objektivem XF27mmF2.8 v režimu vysoké výkonnosti.
*6: Režim ručního ostření.
*7: Zvýšená citlivost výstupu.
*8: Jedinečná technologie zpracování signálu, která reprodukuje ostrost snímků rozostřených difrakcí atd.
*9: Když je jemný snímek, který by měl být ostrý, rozostřen při použití zastavené clony.
*10: V režimu CH je oblast ohniska omezena uvnitř středních 3x3 v režimu Single point a 5x3 ve režimu Zone a Wide/Tracking.
*11: Elektronická závěrka nemusí vyhovovat při fotografování rychle se pohybujících objektů. Není možné použít blesk.
*12: Clonu a rychlost závěrky je možné měnit v průběhu fotografování. Je množné nastavit jen rychlosti závěrky větší než nastavená rychlost pořizování snímků.
*13:Android™, inteligentní telefony a tablety, iPhone / iPad.
*14: Wi-Fi® je ochranná známka spol. Wi-Fi Alliance®.
*15: Vyžaduje vyspělou instalaci bezplatného specializovaného SW FUJIFILM PC AutoSave do vašeho počítače.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Společnost FUJIFILM oznamuje uvedení kompaktního digitálního nezrcadlového fotoaparátu X-2ES ve stylu dálkoměru na trh


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.