Přeposlat Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90

16.05.2016 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost FUJIFILM Corporation (prezident: Shigehiro Nakajima) s hrdostí oznamuje uvedení nového fotoaparátu FinePix XP90 na trh. Se svými čtyřmi robustními ochrannými prvky je ideálním fotoaparátem pro vaši dovoleno a venkovní volnočasové aktivity. Hmotnost kompaktního a lehkého těla fotoaparátu XP90 je pouhých 203 g*1 a toto je vybaveno objektivem FUJINON s vysokým rozlišením a zajišťuje tak vysoce kvalitní snímky díky jedinečné reprodukční technologii barev společnosti Fujifilm.

Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90

Nejodolnější ve čtyřech různých úrovních

Fotoaparát FinePix XP90 je ideální pro snowboarding, lyžování, jízdu na horském kole a další sportovní aktivity v přírodě a splňuje požadavky norem IP68*2. To znamená, že je vodotěsný do hloubky 50 stop/15 m, odolá pádu z výšky až 5.8 stopy/1.75 m*3, je schopen funkce i při teplotách až 14°F/-10°C a je odolný proti vniknutí prachu a písku. Dále je chráněn proti povětrnostním vlivům dvojitým uzamykacím mechanizmem, který zabraňuje náhodnému otevření prostoru baterie/paměťové karty a aparát je také vybaven předním úchytem a opěrkou palce pro spolehlivé držení.

Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90

Vysoká rychlost fotografování a fotografické funkce zajišťují vynikající výsledky

Fotoaparát XP90 je vybaven 1/2.3palcovým 16.4 megapixelovým senzorem BSI CMOS, který zajišťuje působivé výsledky při celé řadě podmínek. Fotoaparát je spojen s výkonným procesorem a zajišťuje tak vysokou kvalitu snímků pořizovaných velkou rychlostí - umožňuje pořizovat fotografie rychlostí až 10 snímků za sekundu při plném rozlišení a neuvěřitelných 60 snímků za sekundu při sníženém rozlišení (2MP). Uživatelé, kteří chtějí využít tyto vysoké rychlosti, tak mohou učinit tak rychle a snadno díky specializované spoušti na zadní straně fotoaparátu. Kromě toho se fotoaparát XP90 také dodává s intervalovým časovačem pro pořizování snímků v nastavených intervalech 10 minut, 5 minut, 60 sekund, 30 sekund a 15 sekund na funkci Time-Lapse Video, která automaticky převádí sekvence snímků na video. Tyto dvě funkce umožňují snímání přechodových stavů, jako je západ slunce nebo otevírání květů. Je možné zvolit rychlost 10 snímků za sekundu, 30 snímků za sekundu nebo 60 snímků za sekundu a také tři různé typy velikosti videa včetně nejvyššího rozlišení.

Vysoká kvalita, ostré snímky

Fotoaparát XP90 nabízí objektiv s proměnlivou 5x ohniskovou vzdáleností, který obsahuje širokoúhlé nastavení 28 mm*4 pro fotografování malebných krajin. Rozsah nastavení ohniskové vzdálenosti je možné zdvojnásobit na 10x pomocí inteligentní digitální technologie společnosti Fujifilm Intelligent Digital Zoom, přičemž funkce optické stabilizace obrazu zajišťuje minimalizace dopadů otřesů fotoaparátu.

Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90

Kompaktní a univerzální

Fotoaparát FinePix XP90 váží jen 203 g včetně baterie a paměťové karty, snadno se nosí a vejde se do kapsy a jakékoliv tašky. I přes svoji kompaktní velikost je fotoaparát XP90 vybaven 3.0 palcovým LCD monitorem, 920K pixelů, s vysokým rozlišením, což usnadňuje fotografování a prohlížení snímků. Displej z tekutých krystalů je opatřen antireflexivním povlakem, který zajišťuje jasné zobrazení snímků dokonce i při jasném slunečném počasí nebo pod vodou. Jas LCD monitoru se automaticky upravuje podle hladiny okolního rozptýleného světla a udržuje tak optimální viditelnost a zabraňuje zbytečnému vybíjení baterie.

Velikost a umístění funkčních tlačítek zajišťuje snadnou obsluhu i s rukavicemi na rukou a aparát má také dostatečně velkou rukojeť pro obsluhu jednou rukou.

Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90

Fotografování na dálku a plus instant image a sdílení videí

Fotoaparát FinePix XP90 je vybaven bezdrátovou funkcí pomocí aplikace Fujifilm Camera Remote. Pokud chcete použít většinu bezdrátových funkcí aparátu, prostě jen stiskněte pro tento účel vyhrazené tlačítko na fotoaparátu. Tyto funkce nezahrnují jen fotografování na dálku pomocí externího zařízení, ale také přiblížení nebo oddálení pro fotografování jemně vyladěných kompozic nebo filmování videí.

Kromě fotografování na dálku umožňuje bezdrátové připojení aparátu XP90, aby si uživatel zvolil snímky nebo videa*5, která chce přenést do svého inteligentního telefonu, tabletu*6 nebo osobního počítače.

Rozšířené funkce filmování videa

Fotoaparát XP90 nabízí možnost pořizování videí v plném rozlišení (1920 x 1080) a má funkci rozlišení prostředí pro optimální nastavení vyspělých filtrů pro vytvoření poutavých efektů. Hluk větru, což je častý problém, kterému je nutno čelit při natáčení filmu v exteriéru, je možné omezit volbou nastavení filtru hluku větru. Samotné nahrávání videí je jednoduché a provádí se pomocí speciálního tlačítka pro natáčení videa a fotoaparát má dokonce i několik funkcí k editaci videa včetně funkce Movie Trimming (střih videoklipů), kterou je možné odstranit nežádoucí sekvence a funkce Movie Join, jejíž pomocí je možné sestříhat několik videí do jednoho souboru.

Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90

Univerzální fotografické funkce

Další univerzálnost fotografování zvyšuje režim rozpoznání scény (Scene Recognition), který rychle posoudí prostředí, ve kterém je snímek pořizován a poté optimalizuje nastavení zaostření, expozici a rychlost závěrky tak, by bylo dosaženo nejlepšího možného výsledku. K dispozici jsou také funkce fotografování pod vodou a makro fotografování pod vodou, které jen podtrhují univerzální použití fotoaparátu XP90 pro všechny příležitosti.

Další kreativita je zajištěna 11 vyspělými funkcemi filtrů (seznam viz níže), přičemž se používá zpracování několika snímků k zachycení dvou nebo více snímků pro účely snímku ve vysoce dynamickém rozsahu

 (HDR), který si uchovává detaily jak v temných, tak i světlých místech. A nakonec funkce Motion Panorama 360° nabízí možnost pořizovat vynikající panoramatické snímky stisknutím jediného tlačítka.

11 vyspělých funkcí filtru fotoaparátu XP90:

Sketch vytváří snímky podobající se nakreslenému obrázku

Pop Colour klade důraz na kontrast a nasycenost barev

Soft Focus dodává snímku celkově jemný dojem

Low-Key ztemňuje tóny

High-Key zvyšuje jas a snižuje kontrast, aby zesvětlil tóny

Toy Camera vytváří stínované hranice, jako kdyby obrázek byl pořízen dětským fotoaparátem

Miniature rozostřuje horní a dolní část snímku a dodává mu tak efekt miniatury

Cross Screen vytváří explodující hvězdičky na světlých předmětech

Dynamic Tone vytváří živý a vysoký kontrastní efekt

Fish-Eye způsobuje efekt rybího oka

Partial Colour uchovává jednu barvu (je možné si vybrat mezi červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou nebo temně rudou) a zbytek snímku mění na černobílou barvu

Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90

Hlavní vlastnosti a funkce fotoaparátu FinePix XP90:

•      Odolnost proti vodě do 50 stop / 15 m, odolnost proti pádu z výšky 5.8 stopy / 1.75 m, odolnost proti mrazu do 14°F/-10°C a odolnost proti prachu

•      Pořizování fotografií podle nastaveného intervalu a funkce vytvoření vide z pořízených snímků (Time-Lapse Movie)

•      Bezdrátové připojení k inteligentním telefonům a tabletům

•      Pořizování videí v plném rozlišení

•      Senzor 16.4 megapixelů, 1/2.3" palce BSI CMOS

•      Optický objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností, 5x, možnost nastavení širokého úhlu 28 mm

•      Optická stabilizace snímku

•      11 vyspělých uměleckých filtrů

•      Pořizování záběrů ve vysoce dynamickém rozsahu (HDR)

•      Funkce Motion Panorama 360° pro pořizování panoramatických záběrů

*1 Včetně baterie a paměťové karty.

*2 Normy upravující odolnost výrobků proti vodě a prachu viz IEC (International Electrotechnical Commission).

*3 Použití měřící metody MIL - Norma 810F Metoda 5 16.5-Náraz podle normy "MIL" a norma stanovující trvanlivost dodávek americké armádě podle Ministerstva obrany USA.

*4 Ekvivalent formátu 35 mm.

*5 Některá videa, která není možné přehrát na inteligentních telefonech, nemohou být ukládána pomocí verze iOS aplikace FUJIFILM Camera Remote. Za takových okolností zkuste použít režim videa o velikosti menší než HD (1280 x 720).

*6 Koncová zařízení inteligentních telefonů a tabletů s OP Android™, iPhone / iPad.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kompaktní, lehký a robustní – nový fotoaparát FinePix XP90


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.