Přeposlat EPSON Perfection 4490 Photo

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

EPSON Perfection 4490 Photo

19.08.2007 | Milan Doležal | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Tento skener patří mezi modely, které dokáží skenovat i 35 mm filmové negativy a diapozitivy. Ve výbavě má totiž navíc i mřížky na založení nejen filmů a diapozitivů, ale i fotografií. Po stranách je pravítko a uživatel má vedle skla i pomocné značky, tak

Pomocník na digitalizaci

Tento skener patří mezi modely, které dokáží skenovat i 35 mm filmové negativy a diapozitivy. Ve výbavě má totiž navíc i mřížky na založení nejen filmů a diapozitivů, ale i fotografií. Po stranách je pravítko a uživatel má vedle skla i pomocné značky, takže by neměl mít problém se skenovaním jedné fotografie tak, aby nebyla pokřivená- nemusí ji tedy ručně vyrovnávat v editoru obrázků. Po odejmutí krytu je tu prostor na 35 mm negativy a kryt je dokonce dvojpolohový. Skenování je pohodlné i díky hardverovým tlačitkům, které spouštějí konkrétní funkce.

EPSON Perfection 4490 Photo

Když potřebujete naskenovat fotografie a rychle je poslat e-mailem, bude tato akce včetně skenování ve vhodném rozlišení trvat velice krátký čas. Softver Epson Scan, který se ke skeneru dodáva, patří mezi ty lepší na trhu a umožňuje tři režimy. Začátečník vloží obsah na skenování do skeneru a zapne skenování. Může zmáčknout funkci Digital Ice na zlepšení fotografie odstraněním prachu a škrábanců na fotce. Technologie funguje při různých předlohách, teda nemusí jít jen o klasické fotografie, například s rozměry 9 × 13 cm, ale i o poškozené diapozitivy. Skenování fotografie proběhalo s testovacím vzorkem s postupným zvyšováním barev od bílé po černou v plynulém přechodu a ve skokovém nastavení na výbornou. Skenování dokumentů dopadlo podle očekávání. Na reálne použití a bezproblémové rozpoznání programů OCR je vhodné použít rozlišení 600 dpi. Při skenování strany A4 s tabulkami a grafi v tom samém rozlišení, ale ve formátu grafiky, byla kvalita naskenované předlohy o poznání lepší, i když jedna strana zabere 25 MB v komprimované stavu.

EPSON Perfection 4490 Photo

Slušná technologická výbava a kvalitní softver dělá z tohto skeneru vyvážený produkt. Skenovací časy i výsledná kvalita patří určite k tomu lepšímu. Díky relativně malým rozměrům a zámku skenovací hlavy může posloužit i jako přenosné řešení.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku EPSON Perfection 4490 Photo


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.