Přeposlat Digitální jednooké zrcadlovky Nikon D5 a D500 získaly cenu Red Dot Award: Product Design 2016

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Digitální jednooké zrcadlovky Nikon D5 a D500 získaly cenu Red Dot Award: Product Design 2016

13.05.2016 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Nikon Corporation s potěšením oznamuje ocenění dvou digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, D5 a D500, cenou Red Dot Award: Product Design 2016 sponzorovanou německým designérským centrem Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Digitální jednooké zrcadlovky Nikon D5 a D500 získaly cenu Red Dot Award: Product Design 2016

Cena Red Dot Award: Product Design je ocenění světové třídy, které je udělováno výrobkům uvedeným v posledních dvou letech, které se vyznačují výjimečností celkem devíti sledovaných parametrů, mezi které patří inovativnost, funkčnost, ergonomie, ekologie a odolnost.

V roce 2016 se cena Red Dot Award: Product Design uděluje již po 61. Vítězné výrobky vybrané z přibližně 5 200 produktů z 57 zemí celého světa si budete moci prohlédnout na speciální výstavě, která se bude konat od 5. do 31. července 2016 v Red Dot Design Museum v německém Essenu.

Další informace o oceněních Red Dot Design Award naleznete na webu Red Dot Online.

Přehled fotoaparátu D5 (uveden v březnu 2016)

D5 je nejnovější vlajková digitální jednooká zrcadlovka společnosti Nikon. Nabízí špičkový výkon od znatelně vylepšené schopnosti sledovat pohyblivé objekty, přes lepší kvalitu obrazu při vysokých citlivostech ISO, až po možnost reagovat na širokou škálu scén a objektů. Je vybavena 153bodovým automatickým zaostřováním nové generace a nabízí vysokorychlostní (přibližně 12 obr./są) sériové snímání (s automatickým zaostřováním a řízením expozice). Dokáže tak s větší jistotou zachytit zamýšlený objekt za nejrůznějších podmínek. Nový snímač CMOS formátu FX společnosti Nikon a nový systém zpracování obrazu EXPEED 5 dále umožňují podporu pro nejvyšší standardní citlivost v historii společnosti Nikon, ISO 102400, a také špičkový výkon s vysokou citlivostí nejen při pořizování statických snímků, ale i při záznamu nově podporovaných videosekvencí 4K UHD (3840 × 2160).

¹ Při času závěrky 1/250 s nebo kratším ve snímacím režimu CH.

Přehled fotoaparátu D500 (plánováno uvedení na konci dubna 2016)

D500 je nová vlajková digitální jednooká zrcadlovka formátu DX společnosti Nikon. Je vybavena stejným 153bodovým automatickým zaostřováním jako D5 a podporuje jisté zachycení zamýšleného objektu s vysokorychlostním (přibližně 10 obr./są) sériovým snímáním. Zavedení nového systému zpracování obrazu EXPEED 5 a nového snímače CMOS formátu DX společnosti Nikon zajišťuje špičkovou kvalitu obrazu při široké škále standardních citlivostí, od ISO 100 po 51200, při pořizování statických snímků i záznamu videosekvencí. Fotoaparát dále vychází vstříc potřebám profesionálů s podporou pro záznam videosekvencí 4K UHD (3840 × 2160) a také s aplikací SnapBridge, která umožňuje snadno připojit fotoaparát k chytrému zařízení˛.

¹ Při času závěrky 1/250 s nebo kratším v režimu automatického zaostřování AF-C s fotoaparátem napájeným baterií EN-EL15 a všemi ostatními nastaveními na výchozích hodnotách.
² Chytré telefony a tablety se systémem iOS nebo Android™.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Digitální jednooké zrcadlovky Nikon D5 a D500 získaly cenu Red Dot Award: Product Design 2016


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.