Přeposlat Fujifilm FinePix XP120: Na pláž i do vody

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix XP120: Na pláž i do vody

05.12.2017 | Josef Vaculík | Komentářů: 0 |

Odolný digitální kompakt Fujifilm určený na výlety a dovolené, kde umožňuje snadné a rychlé focení a přitom ho neohrozí trochu vody, prachu, nízká teplota nebo pád z výšky metr a půl.

Fujifilm FinePix XP120: Na pláž i do vody

Má třípalcový LCD displej s vysokým rozlišením 920 tisíc bodů, zahrnuje rozhraní WiFi pro snadné přenášení fotografií a umožňuje natáčení Full HD videa. Přitom je dostupný za přiměřenou cenu.

Je to malý a lehký fotoaparát, snadno se vejde do kapsy nebo batohu. Má jednoduchý, zaoblený design a dokonce si při nákupu můžete vybrat z několika barevných verzí, například žluté, modré nebo zelené. Má pětinásobný optický zoom a snímač je typu CMOS s rozlišením 16 MP.

Fujifilm FinePix XP120: Na pláž i do vody

Slot na baterii a paměťovou kartu je na straně přístroje a je chráněn uzávěrem, aby zabránil vniknutí vody nebo prachu. Fotoaparát zvládne dokonce přímo ponoření do hloubky 20 metrů.

Ovládací tlačítka na těle přístroje jsou poněkud menší, ale dostatečně vystouplá, aby se dala snadno používat i například v rukavicích. Jsou navíc všechna na pravé straně a fotoaparát tak lze ovládat jednou rukou.

Na vrchní straně jsou tlačítka spoušťě, zapínání přístroje a nahrávání videa. Zbývající tlačítka pro nastavení fotoaparátu, zoom a prohlížení fotografií jsou na zadní straně.

Zoom je přiměřeně rychlý a plynulý. Rozhraní WiFi umožňuje bezdrátový přenos snímků například do chytrého telefonu.

Přístroj sám dokáže rozeznat, jakou scénu se snažíte vyfotit, například krajinu anebo makro a podle toho umí nastavit příslušný režim. To je samozřejmě možné provést i manuálně. Lze nastavit také vyvážení bílé a nebo ISO. Fotit lze však ovšem pouze ve formátu JPG. Nechybí tu blesk.

Fujifilm FinePix XP120: Na pláž i do vody

Zadní displej není dotykový ani výklopný, to však není podstatné, protože u tohoto typu fotoaparátu se tato funkce ani nepředpokládá. Displej je dostatečně matný, aby zobrazený obraz byl viditelný z různých úhlů.

Přístroj se zapíná rychle a stejně tak snadno lze měnit jednotlivá nastavení. Při fotografování v dobrém světle přístroj rychle zaostřuje, jen při focení makra je trochu pomalejší. Nestává se, že by přístroj chybně zobrazil potvrzení zaostření a když má se zaostřením potíže, namísto toho zobrazí upozornění. Za slabšího světla již je ostření horší.

Fujifilm FinePix XP120: Na pláž i do vody

U tohoto modelu neplatí, že by kvůli zvýšené odolnosti měl nějak sníženou kvalitu fotografování a určitě si nemusíte kromě něj na dovolenou brát ještě jiný, “normální” foťák. Stejně tak při focení pod vodou jsou fotografie kvalitní, pokud přepnete na příslušný režim. Kvalita klesá za slabšího světla a vyššího ISO 1600+, kde se objevuje šum.

Je to ideální přístroj pro focení na cestách, pokud chcete malý a odolný foťák do kapsy, u kterého se nechcete bát trochu vody nebo písku. Focení za dobrého světla je bezproblémové a pětinásobný zoom je dostatečný. Ostření je postačující při focení statických objektů. Na trhu je v této třídě sice lepší konkurence, ale ta je také za vyšší cenu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix XP120: Na pláž i do vody


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.