Přeposlat Olympus TG-6 - Když chcete jistotu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus TG-6 - Když chcete jistotu

30.05.2019 | Josef Vaculík | Komentářů: 0 |

Těžko si vzpomenout, kdy přesně začaly foťáky v mobilních telefonech dokonale nahrazovat plnohodnotné kompaktní fotoaparáty. V každém případě už je to mnoho let. A právě řada Olympus TG je jednou z těch, které dobře odolávají konkurenci v podobě mobilů. Jsou to totiž skutečně odolné fotoaparáty.

Olympus TG-6 - Když chcete jistotu

Model TG-6 dodnes připomíná původní TG-1, ačkoliv výkonově je už zcela jinde. Co zůstalo stejné je 25-100mm čočka se 4x přiblížením. Také snímač má stále 12 MP. Je tu ale řada vymožeností, které u konkurence nenajdete, mimo jiné maximální světelnost f/2.0.

Tento foťák skutečně něco vydrží. To znamená ponor do hloubky 15 metrů, odolnost vůči prachu a mrazu do teploty -10°C. Zvládne i tlak síly 100 kg nebo pád ze dvou metrů. A dokonce čočka je chráněna proti zamlžení.
 

Olympus TG-6 - Když chcete jistotu

Jen drobných změn doznalo tělo fotoaparátu. Spoušť má jiné zpracování povrchu, název modelu je méně výrazný a podobně. Jakmile ale zapnete fotoaparát, všimnete si nového displeje. Ten má už rozlišení 1040 tisíc oproti 460 tisícům bodů. Foťák je přitom těžší o 3 gramy a větší o půl milimetru.

Uvnitř se ukrývá osvědčený procesor TruePic VIII. I přesto se zlepšila kvalita obrazu, a to díky protireflexnímu povrchu po stranách krytu snímače. Tím se znatelně redukují odrazy zejména při vysokém kontrastu. Zajímavým zlepšením prošlo i focení pod vodou. Máte nyní na výběr tři režimy vyvážení bílé barvy - pro mělký, střední a hluboký ponor. Režimy jsou nastaveny vzhledem k vlastnostem světla v těchto hloubkách. K tomu je tu pět základních podvodních režimů focení. Pod vodou už nyní dokonce funguje i režim mikroskop, umožňující focení na vzdálenost 1 cm. Na stejnou vzdálenost můžete fotit i v jiných režimech.

Zlepšení se dočkalo i ostření, kombinující nyní až 10 snímků do jednoho pro dosažení nejlepší kvality. Naopak nezměnila se možnost natáčet 4K nebo Full HD video s frekvencí až 30 fps a to i pod vodou, což jen tak někdo nenabízí. S Full HD pak můžete natáčet až s rychlostí 60 snímků za sekundu. Co se konektivity týče, přístroj podporuje WiFi a má i klasický USB 2.0 i Micro HDMI port.
 

Olympus TG-6 - Když chcete jistotu
 

Olympus TG-6 je hrdým následníkem předchozí generace a znovu přináší řadu zlepšení. Pokud chcete foťák, který se nerozbije v horách ani pod vodou a zároveň prostě fotí dobře, je to rozumná volba.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Olympus TG-6 - Když chcete jistotu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.