Přeposlat Sony Cyber-shot R1 FOTOAPARÁT S EFEKTIVNÍM ROZLIŠENÍM 10,3 MEGAPIXELU

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Cyber-shot R1 FOTOAPARÁT S EFEKTIVNÍM ROZLIŠENÍM 10,3 MEGAPIXELU

08.12.2005 | vložil Pavel Zámečník | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Cyber-shot R1 je první digitální fotoaparát na světě, který kombinuje vlastnosti velkého CMOS snímače s vysokým efektivním rozlišením 10,3 megapixelu...

Sony Cyber-shot R1 je první digitální fotoaparát na světě, který kombinuje vlastnosti velkého CMOS snímače s vysokým efektivním rozlišením 10,3 megapixelu a velmi kvalitního 24-120mm (35mm) širokoúhlého objektivu Zeiss v jednom zařízení a otočným LCD panelem umožňující okamžité zobrazování. Jedná se o nejnovější průlom v prvotřídní kvalitě obrazu za přijatelnou cenu.

Velký obrazový snímač CMOS s efektivním rozlišením 10,3 megapixelu

Prvotřídní kvalitu obrazu zajišťuje velký obrazový snímač CMOS (efektivních 21,5mm x 14,4mm) s unikátním designem podstatně zlepšujícím dynamický rozsah, citlivost a poměr signál/šum. Velkokapacitní snímač Sony CMOS dokáže zachytit víc světla, snížit úrovně šumu, použít vyšší rychlosti závěrky a tím snížit efekt chvění rukou. Výsledkem jsou nádherně čisté snímky věrně reprodukující realitu. Mlhavost snímku je podstatně snížena díky velké citlivosti fotoaparátu, který zároveň snižuje šum prostřednictvím nově vyvinuté funkce Clear RAW NR. Signál je zesilován na každém pixelu, což zajišťuje ultra-rychlý přenos signálu zbaveného nečistot a minimální spotřebu energie.

Kvalita a flexibilita objektivu Carl Zeiss Vario-Sonnar T*

Speciálně vyvinutý širokoúhlý objektiv s pětinásobným zoomem 24mm-120mm (35mm) je integrován přímo do těla fotoaparátu Cyber-shot R1. Objektiv se světelností F2,8-4,8 vyhovuje požadavkům pro optimální výkon, sníženou vnitřní odrazovost a rychlé a kvalitní fotografování i při zhoršených světelných podmínkách. Fotografie pořízené fotoaparátem Cyber-shot R1 vynikají svou ostrostí a jedinečnou kvalitou zobrazení barev a kontrastu. Unikátní „short back focus design“ fotoaparátu Cyber-shot R1 také umožňuje umístění poslední čočky bezprostředně před snímač CMOS, což přispívá k redukci chromatické aberace. U fotoaparátu Cyber-shot R1 byla tato vzdálenost snížena na neuvěřitelných 2,1mm. Díky flexibilnímu designu čoček rovněž není nutné vyměňovat objektivy k dosažení požadovaného typu snímku. To z Cyber-shot R1 činí výjimečně rychlý fotoaparát, rychlejší než většina špičkových fotoaparátů. Cyber-shot R1 dokáže například během několika sekund vyfotografovat makro snímek motýla, přiblížit vzdálený objekt a následně vyfotografovat širokoúhlý snímek krajiny, a to vše bez výměny objektivu. Pevný objektiv Cyber-shot R1 zaručuje prodlouženou životnost fotoaparátu a snížení rizika vniknutí prachu nebo cizích těles, které by při vícenásobných výměnách objektivů mohly poškrábat nebo poškodit snímač. Sestava čoček vyrobená speciálně pro Cyber-shot R1 je složena z 10 skupin 12 prvků, z nichž čtyři jsou asférické.

Partnerství Sony a Carl Zeiss

Ve spolupráci s Carl Zeiss vyvinulo Sony velmi kvalitní a vysoce výkonné čočky umožňující dosažení vyššího kontrastu a rozlišení i na okraji snímků. Čočky fotoaparátu Cyber-shot R1 byly vytvořeny prostřednictvím stimulace MTF (Modulation Transfer Function) a chromatické aberace. Navíc technologie Carl Zeiss T* spočívající v mnohovrstevném opláštění čočky, která je vysoce hodnocena profesionálními fotografy na celém světě, zajišťuje vyšší kvalitu snímků se zásadní redukcí negativních efektů jako například vznik duchů.

“Real Imaging Processor” procesor pro špičkový výkon

Real Imaging Processor pro Cyber-shot R1 byl zdokonalen, aby poskytoval detailnější, čistší a živější barvy. Přesnost vyrovnání úrovně bílé barvy byla také vylepšena k rozlišení mezi venkovním fotografováním a fotografováním v místnosti a přesnější reprodukci barev. Mikroprocesor byl ještě lépe uzpůsoben pro velký obrazový snímač CMOS, což má za následek kratší reakční čas a podstatně sníženou úroveň obrazového šumu. Velmi nízká spotřeba energie, efektivita spotřeby energie STAMINA a využití inteligentní baterie InfoLITHIUM umožňují fotoaparátu Cyber-shot R1 nafotit neuvěřitelných 500* snímků na jediné nabití.

Otočný LCD panel k bezkonkurenčnímu fotografování

Velký otočný dvoupalcový LCD panel fotoaparátu Cyber-shot R1 umožňuje revoluční přístup k fotografování, který je v dané třídě unikátní. V kombinaci s velmi jasnou obrazovkou (světelnost 600 Cd/m2) umožňuje její otočná funkce fotit z horizontálních nebo vertikálních úrovní, vysokých či nízkých úhlů nebo od pasu, což znásobí kreativitu uživatele.

Vysoká citlivost pro snížení rozmazání

Efekt rozmazání snímku se daří podstatně omezit díky vysoké citlivosti fotoaparátu Cyber-shot R1. Tradičně vedla vyšší citlivost fotoaparátu ke zvýšení šumu, avšak nyní využití velkého snímače CMOS a nově vyvinuté funkce Clear RAW NR je poměr signál/šum značně vylepšen. Originální algoritmový systém Clear RAW NR snižuje barevný a světelný šum a s využitím volitelné citlivosti režimu ISO (až do ISO 3200) umožňuje fotit s výrazně vyšší citlivostí než současné modely Cyber-shot. To zajišťuje snímky s menší úrovní šumu a jemnějším detailem. Tuto vlastnost ocení uživatel zejména u fotografování při slabém osvětlení nebo fotografování pohybujících se objektů.

A.G.C.S.pro barevné rozlišení a optimální kontrast

Cyber-shot R1 využívá pokročilý systém řízení gradace (Advanced Gradation Control Systém) k dosažení optimálního kontrastu snímků. Schopnost vyhodnotit rozdělení jasu na obrazovce a použít vhodné zakřivení Gamma (distribuce jasu) znamená, že snímky mohou být měněny v reálném čase za jasně definované snímky. Například zachycení obrázků v obtížném prostředí, například u málo osvětleného objektu před velmi jasným pozadím není pro Cyber-shot R1 problémem. Díky systému A.G.C.S. lze jasnost vybalancovat a dosáhnout rovnoměrného osvětlení obrázku.

Pokročilé zobrazení k živému náhledu (live preview)

Můžete využít živého náhledu (live preview) snímku, jehož expozici připravujete, abyste jasně viděli výsledek ještě před fotografováním. Dokonalejší rozvržení displeje na Cyber-shot R1 ukazuje základní nastavení fotoaparátu jako je rychlost závěrky, hodnotu F a EV diagram ve spodní části LCD a EVF, aniž by docházelo k překrývání předmětu v oblasti zobrazení. Kromě základního vybavení usnadňují fotografování následující funkce: histogram - Displej zobrazuje již při fotografování sloupcový diagram, který je ideální pro nastavení jasu. Navíc, při přehrávání se histogram rovněž zobrazuje u každé ze tří oddělených RGB barev, což je ideální pro kontrolu podrobného vyvážení každé barvy a jejich následné přizpůsobení. zebrový vzor - Využívá černé a bílé pruhy (zebrový vzor) k označení oblastí, kde jas převyšuje určitou úroveň, čehož výsledkem jsou vypálené oblasti (burnt-out highlights). Expozice může být v takovém případě nastavena podle potřeby. mřížky - Účinný pomocník při fotografování horizontálního nebo vertikálního předmětu. Je možné také umělecké a kreativní využití ke kompozici snímku do určitého vzoru. rozšířené zaostření - Zaostřovací bod se při použití manuálního zaostření objevuje v rozšířeném zobrazení, což umožňuje větší přesnost zaostření....

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Cyber-shot R1 FOTOAPARÁT S EFEKTIVNÍM ROZLIŠENÍM 10,3 MEGAPIXELU


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.