Přeposlat Kodak EasyShare V1003

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare V1003

06.11.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Jeden z nejhezčích fotoaparátů od Kodaku, celkové výkony ale tentokrát nebyly lepší než průměr.

10 MPx Kodak EasyShare V1003 přichází s 3x optickým zoomem, 2.5 palcovým LCD displejem, vysokým nastavením ISO až k hodnotě 1600 a s 22 módy pro focení. Kodak osadil tento model velmi příjemným uživatelským rozhraním a spoustou funkcí, jako např. redukcí červených očí nebo novým systémem Maintain Settings. Ten funguje tak, že si vytvoříte své oblíbené nastavení a to se automaticky nastaví hned po zapnutí fotoaparátů. Optický zoom s hodnotou 4x má tři typy nastavení. Můžete ho používat i při nátačení videa, které se ukládá výhradně ve formátu QuickTime MOV (MPEG). Rozlišení si můžete vybrat mezi 640x480 a 320x240 pixelů a rychlost je až 30 snímků za vteřinu (fps). Podpora paměťových karet je samozřejmostí, tentokrát je to formát SD/MMC. Vzhledem k nízké vnitřní paměti jenom 24 MB je karta opravdovou nutností. Fotoaparát můžete také propojit s počítačem pomocí portu USB 2.0 a nabízí i A/V vstup. O dodávku energie se stará nabíjecí baterie lithium-ion. Z nabídky barev si můžete vybrat růžovou, červenou, modrou, purpurovou, zlatou, bílou, stříbrnou, šedou a černou. Takže určitě je z čeho vybírat. Cena se pohybuje kolem 4600 Kč.

Kodak EasyShare V1003

Všechny fotoaparáty z řady V od Kodaku se vyznačují svým atraktivním zevnějškem a kvalitním zpracováním. Velmi se mi také líbila velmi nízká hmotnost. Tlačítko uzávěrky je velké a dobře se používá. Má rozdělený chod na polovinu, takže i doostřování zmáčknutím jenom na půl se provádí dobře. Tlačítko pro zapnutí/vypnutí přístroje se mi už tak nelíbilo. Než si na něj zvyknete, určitě se vám podaří fotoaparát párkrát zapnout a hned vypnout. Další z problémů je přecilivělé joystick pro pohyb v menu. Ale až na tyto dvě vyjímky je ale fotoaparát velmi dobře ovladatelný. Tlačítko pro zoom je umístěno hned nad joystickem. Celkové rozmístění jednotlivých tlačítek je velmi logické a všechno máte perfektně po ruce.

Kodak EasyShare V1003

Aby se udržela nízká cena, je na fotoaparátu pouze 2.5 palcový LCD displej. Ale není zase až tak malý, jak se zdá, jenom je prostě trochu menší, než oblíbené 3 palcové displeje (ty ale stojí až 2x tolik) Řekl bych, že je velký tak akorát. Optický hledáček chybí, ale to není nic výjmečného. Displej disponuje zobrazením 154 000 pixelů a je celkem kvalitní. Bohužel při spuštění prezentace obrázků se mi zdálo, že zobrazení jednotlivých fotek se nějak zhoršilo. Úhly pohledu taky nejsou nijak extra štědré, takže pokud si budete fotky prohlížet s partou kamarádů, připravte se na to, že vám bude hodně lidí koukat přes rameno. Chybí tu taky čidlo, které by při otočení foťáku otočilo obraz a to je škoda.

Kodak EasyShare V1003

Od levného fotoaparátu nebudete určitě očekávat nějaké zázračné výkony. Ale u Kodaku EasyShare V1003 budete možná trochu příjemně překvapeni. Spustí se za 3.4 sekundy, což je trochu lepší průměr. Vypínání trvá sekundy 2 a to je pouze průměr. Jedním z příjemných překvapení byla rychlost auto focusu. Zkušenosti s fotografováním nebyly o nic lepší, než s předchozím modelem ~1, ale to neznamená, že neumí fotit. Díky novému čipu Kodak Color Science je kvalita fotografií celkem dobrá. Dokonce se mi podařilo zachytit i pár opravdu skvělých fotek. Mírným zklamáním bylo zachycení detailů. S rozlišením 10 MPx jsem doufal, že budou skvělé. Předcházející model uměl detaily o trochu líp. Rozpoznal jsem také mírné ruchy a to dokonce i při použití ISO 80.

Kodak EasyShare V1003

Celkově jsem nebyl z Kodaku EasyShare V1003 nijak extra nadšen, ale na druhou stranu mě ani moc nezklamal. Je to prostě průměrný fotoaparát a podle toho se taky pohybuje jeho velmi rozumná cena. Nejvíc se mi líbil design.

Základní informace

  • 10.16 MPx rozlišení
  • Kodak Retinar 3x optický zoom s 4x digitálním zoomem
  • 2.5 palcové LCD se zobrazením 154,000 pixelů
  • ISO 80-1,600
  • Rychlost uzávěrky od 1/1,448 s do 8 s
  • SD/SDHC/MMC paměťové karty
  • Lithium-ion baterie
  • Hmotnost:142 grams
  • Rozměry: 103 x 55 x 25mm
  • 24 MB vnitřní paměť+32 MB pamětová karta v balení

Kodak EasyShare V1003

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak EasyShare V1003


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.