Přeposlat HP Photosmart C5280

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart C5280

13.11.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na zajímavou multifunkční stanici od HP, která vyniká především rychlostí fotografického tisku, trochu ji ale sráží nižší kvalita textu.

Tato multifunkční stanice od HP je zaměřena především na rychlost tisku. Navíc v sobě spojuje kvalitu tisku fotografií typickou pro fototiskárny a několik dalších užitečných vlastností. Potěšila nás také dostačující kvalita tisku textu. Kvalita textu je sice průměrná, ale určitě ne bez chyby. To odsunuje tuto multifunkční stanici pro použití v domáctnostech. Do kanceláří, kde je potřeba hlavně dokonalý text, se příliš nehodí. Pokud nepotřebujete ten nejkvalitnější text a stačí vám dostatečná fotografií a dobrý scan a kvalitní kopírka, je toto HP přesně pro vás.

HP Photosmart C5280

Rozměry tiskárny jsou 20.3x45.2x38.6 cm. Hmotnost je 7.1 Kg. Jakmile ji někde dobře usadíte, stačí sejmout krycí materiál, zapojit ji do sítě a zapnout. Až poté musíte nainstalovat cardridge a naplnit zásobník papírem. Stejně jako ostatní multifunkční stanice od HP, i tato disponuje dvěma zásobníky papíru. Do jednoho se dává klasický papír a druhý se plní fotopapírem o klasických rozměrech 4x6. Před tiskem fotografie musíte nastavit správný zásobník, ze kterého si bude tiskárna brát papír. No a poslední krok instalace je zapojení tiskárny do počítače pomocí USB portu a nainstalování softwaru.

HP Photosmart C5280

Ironií je, že i když je Photosmart C5280 zaměřena spíše pro domáctnost, rychlost tisku fotografií je na velmi dobré úrovnii. Stejně jako drtivá většina fototiskáren umí HP tisknout fotografie pomocí čtyř barev. Nebo můžete vyjmout černý cartridge a tisknout ze šesti barev. Při použití šesti barev trval tisk fotografie o rozměrech 4x6 průměrně 2m 24s. Formát 8x10 trval 6m 20s. Tisk pomocí čtyř barev ušetřil u formátu 4x6 20 vteřin a u 8x10 půl minuty. Černobílá fotografie 8x10 trvala 5m 35s. Rozdíl mezi tiskem se čtyřmi a šesti barvami je celkem markantní. Nejvíc se samozřejmě liší zobrazení a ostrost barev. Ty jsou při tisku s nižším počtem barev trochu nevýrazné. Pokud chcete fotografie použít např. na stěnu, doporučil bych si trochu počkat a tisknout přes šest barev. HP slibuje životnost 200 let při skladování v temných prostorách a 30 let, pokud je necháte jen tak někde pohozené. Vody stejně jako škrábanců se bát nemusíte, odolnost fotografií je velmi dobrá.

HP Photosmart C5280

C5280 nabízí také kvalitní grafický tisk. Například tisk prezentací z PowerPointu je velmi kvalitní. Nakonec se podíváme na kvalitu, či spíše nekvalitu textu. Celkemi často se ztrácela ostrost jednotlivých písmen a některé konkurenční stanice zvládnou tisk textu lépe . To se hodí možná tak na tisk školních prací, ale do kanceláře se raději podívejte po přístroji s lepším tiskem textu. Celkově jsme byli s multifunkční stanicí HP Photosmart C5280 spokojeni. Bohužel, rychlost (i když rychlost tisku fotografií byla v pořádku) a pouze průměrná kvalita tisku textu od použití v kanceláři trochu odrazuje.

HP Photosmart C5280

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Photosmart C5280


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.