Přeposlat Fujifilm FinePix V10

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix V10

14.11.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Jeden z nejlepších 3 palcových LCD displejů na trhu, dobrá kvalita fotografií i ve vysokém nastavení ISO a několik užitečných funkcí. Tak nějak by se dal stručně charakterizovat super kompakt od Fujifilmu V10.

Jeden z nejlepších 3 palcových LCD displejů na trhu, dobrá kvalita fotografií i ve vysokém nastavení ISO a několik užitečných funkcí. Tak nějak by se dal stručně charakterizovat super kompakt od Fujifilmu V10. Nicméně kvalita 5 Mpx fotografií nijak moc nevybočuje z řady.

Fujifilm FinePix V10

Se svou velikostí a nízkou hmotností se V10 bez problémů dá nosit v každé kapse. Velký displej zabírá bezmála celou zadní stranu. Tomu se museli uspůsobit také ovládací prvky. Takže 7 ovládacích tlačítek se mačká hned pod displejem. Žádné místo nezbylo ani pro optický hledáček, ten ale naštěstí vůbec nechybí. Čitelnost displeje se zobrazením 230 tisíc pixelů je velmi dobrá i na přímém slunečním světle. Můžete si také nastavit velikost displeje na 1.8 palce a na zbylém místě se vám budou zobrazovat informace o fotografii. Mezi všemi fotoaparáty od Fujifilmu se tento model zdá jako nejvyváženější. Nabízí dobrý poměr mezi výbavou, velikostí a cenou. Maximální optický zoom je 3x.

Fujifilm FinePix V10

Co se týče programů scény, k dispozici je jich pouze 6. Můžete také točit videa a to v maxilmálním rozlišení 640x480 s rychlostí 30 fps. Z videa můžete také vyjmout jenom jeden obrázek a použít ho jako fotografii. Finepix nabízí také řadu zvláštních vlastností, které se objevují na konkurenčních fotoaparátech jenom zřídka. Můžete si např. nastavit, že při zmáčknutí tlačítka expozice bude fotoaparát fotit rychlostí 1 snímek za vteřinu dokud toto tlačítko nepustíte. Pokud se budete nadit, V10 disponuje také předinstalovanými hrami. Jedná se o puzzle dvě akční arkády, Galaga a Blockbuster.

Fujifilm FinePix V10

Po spuštění vám zabere zachycení první fotografie 1.5 s a následující prodleva mezi jednotlivými fotkami je 2 s při vypnutém blesku. Pokud blesk zapnete, prodleva se zvětší na 2.9s. Prodleva mezi stiskem tlačítka expozice a zachycením fotografie je průměrných 0.5 s. Vestavěný blesk je velmi výkonný a při nastavení ISO na automatickou úroveň je jeho maximální dosah 4.3 m.

Fujifilm FinePix V10

Kvalita pořízených fotografií je průměrná. V10 kombinuje dobré zobrazení detailů, ale zobrazení barev je pouze standartní. Dokonce i ve stínu jsou detaily lepší než u drtivé většiny konkurenčních fotoaparátů. Funkce redukce červených očí funguje velmi dobře. Ve vysokém nastavení hodnoty ISO umí fotoaparát lepší fotky než všichni ostatní. Pravděpodobně je to tak díky novému procesoru Real Photo. Od úrovně 64 až do hodnoty 400 jsou ruchy naprosto pod kontrolou. Od této mety se začnou ruchy projevovat trochu výrazněji. Nejlepší fotografie určitě pořídíte venku s vypnutým bleskem. Nejvíc nás tento model zaujal skutečně kompaktními rozměry a výborný 3 palcový displej.

Fujifilm FinePix V10

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix V10


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.