Přeposlat Fujifilm FinePix S700

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm FinePix S700

30.11.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fujifilm uvedl na trh jednu z nejlevnějších nepravých zrcadlovek, jakou můžete sehnat...

Hlavním prodejním artiklem tohoto digitálního fotoaparátu je jeho cena. Za zhruba 250 dolarů (asi 4500 Kč) nabízí rozlišení 7 MPx, 10x optický zoom a spoustu manuálních a polo-manuálních nastavení expozice. Tato falešná zrcadlovka nabízí skvělou kvalitu fotografií, ale taky velmi neatraktivní, možná až ošklivý plastový design a vysokou hmotnost 400 g.

Fujifilm FinePix S700

Bude vám chvilku trvat, než si na tvar a design fotoaparátu zvyknete. Moc se nám taky nelíbily ovládací tlačítka. Každé musíte před úplným domáčknutím chvíli podržet. Je to velmi frustrující. Ani vám nebudu psát, kolikrát jsem omylem zrušil focení s makrem, protože jsem tlačítko expozice nepodržel správnou dobu. Před koupí by jste si měli tento fotoaparát radši vyzkoušet v obchodě, aby jste zjistili, jestli na to máte nervy.

Fujifilm FinePix S700

Je to škoda, protože toto nepříjemné ovládání sráží jinak velmi dobrý přístroj s výbornou výbavou. Mezi tu patří např. tři měřící možnosti, manuální nastavení vyvážení bílé barvy, autofocus se třemi úrovněmi nastavení nebo citlivost ISO nastavitelná až na hodnotu 1600. Tři fotografie na jedno zmáčknutí tlačítka uzávěrky zvládne fotoaparát rychlostí 1.4 snímku za sekundu (fps). Stejně jako naprostá většina digitálních fotoaparátů, i S700 obsahuje stabilizaci obrazu, která pracuje pomocí senzorů umístěných v objektivu. Fujifilm navíc vybavil svůj fotoaparát novými módy, a to Natural Light a Natural Light/Flash. Při prvním módu se výrazně zrychlí rychlost uzávěrky pro ještě lepší kvalitu obrazu. V tomto módu nejde použít blesk. Mód Natural Light/Flash je takový hybrid, při kterém můžete použít buď blesk, nebo vysokou citlivost ISO spolu s vysokou rychlostí uzávěrky.

Fujifilm FinePix S700

Fotoaparát může účině zaostřit od 4 do 60 cm ve standartním makro módu a od 1 do 100 cm v módu Super makro. Zajímavé je, že fotografie ve vysoké citlivosti ISO jsou celkem kvalitní a neobsahují příliš ruchů. To se v této cenové kategorii jen tak nevidí. S narůstající úrovní ISO samozřejmě přibývá ruchů a mizí detaily a ostrost v rozích fotografie, ale to se opravdu děje až v nejvyšším nastavení. Až do hodnoty 800 je vše v pořádku. Automatické vyvážení bílé barvy funguje velmi dobře. Čočka má sice trochu problémy s deformací obrazu na jeho levé straně, ale u kategorie super-zoomů je tento jev celkem běžný. Kvalita videozáznamu je také na velmi vysoké úrovni a soubory se ukládají ve výchozím formátu Motion JPEG. Při natáčení můžete použít zoom.

Fujifilm FinePix S700

Velkým zklamáním byla rychlost fotografování. Za celkovou pomalost může především slabý zaostřovací systém. Prodleva mezi zmáčknutím tlačítka uzávěrky a zachycením fotografie je 0.6 s. Pokud ale nejsou světelné podmínky dobré, tato prodleva se zvedne až na 2.2 s. Klasická prodleva mezi jednotlivými fotografiemi je opravdu lenivých 3.3 sekundy a při použití blesku vzroste na 4 sekundy. Multi focení probíhá rychlostí 0.5-0.7 fps. Když přehlédnete pomalost fotoaparátu a divný vzhled, zjistíte, že za své peníze dostanete určitě nadprůměrný přístroj. Velmi se nám líbila kvalita fotografií i při použití vysokého nastavení citlivosti ISO.

Fujifilm FinePix S700

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm FinePix S700


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.